STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Scolopostethus affinis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 9 14 23 15 38 8 24



Beskid Wschodni
Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Prałkowce (FA21, Kotula B. 1890), Przemyśl, Lipowica (FA21, Kotula B. 1890), Przemyśl, Winna Góra (FA21, Kotula B. 1890), Zarzecze (FA13, Krasucki A. 1919)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Jankówka (DA33, Smreczyński S. 1906b), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński S. 1906b)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a)

Kotlina Nowotarska
Zaskale (DV27, Smreczyński S. 1906b)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Topola Królewska (CC77, Soika G. et Łabanowski G. 2010)

Nizina Sandomierska
Puszcza Niepołomicka (DA53, Smreczyński S. 1906b), Tarnów, Góra Św. Marcina (EA03, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Bydgoszcz, Wzgórze Wolności (BD98, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Czyżkówko (XU99, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b, Strawiński K. 1966b), Gołuchów (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński S. 1954), Łęgnowo (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz A. 1963), Poznań, Sołacz (XU21, Kasprowicz A. 1963), Promno (XU51, Kasprowicz A. 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Suchy Las (XU21, Kasprowicz A. 1963), Szwederowo (XU98, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963)

Pieniny
Czorsztyn (DV57, Smreczyński S. 1906b), Niedzica (DV47, Smreczyński S. 1906b)

Pobrzeże Bałtyku
Braniewo (DF22, Soika G. et Łabanowski G. 2010), Dąbki (WA82, Smreczyński S. 1954), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Lisi Jar (CF28, Smreczyński S. 1954), rez. Słowińskie Błota (WA92, Gierlasiński G. et al. 2018b), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Stegna (CF72, Brischke C.G.A. 1891), Ustka, II (XA25, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Pojezierze Mazurskie
Jezioro Bełdany (EE34, Chłond D. et al. 2007), Jezioro Wigry (FE38, Chłond D. et al. 2007), Kobrzyniec Nowy (CD87, Soika G. et Łabanowski G. 2010), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1962d), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a, Strawiński K. 1966b)

Pojezierze Pomorskie
Recz (WV30, Karl O. 1935), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Wieszyno (XA33, Karl O. 1935), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1966e)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1964a), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński K. 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1956a, Strawiński K. 1966b)

Sudety Wschodnie
Nowa Morawa (XR36, Scholz M.F.R. 1931), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Zawidów (WS05, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Miękinia (XS27, Scholz M.F.R. 1931), Pątnów Legnicki (WS67, Scholz M.F.R. 1931), Pierusza (XS29, Hebda G. et Rutkowski T. 2013), Sobótka (XS24, Scholz M.F.R. 1931), Strzegom, Góra Szeroka (WS94, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Suchy Bór (BB91, Gierlasiński G. et al. 2019b), Ślęża (XS23, Assmann A. 1854), Świerczów (XS94, Gierlasiński G. et al. 2019b), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1886), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Oleszka (BA99, Hebda G. 2003, Hebda G. 2006), Racibórz (CA05, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. 1989b), Wodzisław Śląski (CA14, Assmann A. 1854)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kobylany (DA15, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Czarna Wieś (DA24, Smreczyński S. 1954), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Olsza (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków (DA24, Nowicki M. 1868), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Smreczyński S. 1906b, Chłond D. et Gorczyca J. 2006), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c, Strawiński K. 1963), Puławy (EB69, Strawiński K. 1966b), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Wandzin (FB19, Fedorko J. 1957), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Jędrzejów (DB41, Strawiński K. 1966b), Łódź (CC93, Kowalczyk J.K. 1996), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Skarszyn (XS58, Assmann A. 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.