STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Scolopostethus pictus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 7 4 11 7 8 3 21



Beskid Wschodni
Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Zarzecze (FA13, Krasucki A. 1919)

Beskid Zachodni
Krzyszkowice (DA22, Smreczyński S. 1906b)

Nizina Mazowiecka
Warszawa, Wilanów (EC07, Smreczyński S. 1954)

Nizina Sandomierska
Sędziszów Małopolski (EA54, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Bydgoszcz, Las Gdański (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Chocz (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Dobrzyca (XT74, Gierlasiński G. et al. 2018a), Gołuchów (YT04, Gierlasiński G. et al. 2018a), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Myślęcinek (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Ołobok (BC92, Gierlasiński G. et al. 2019b), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Strykowo (XT18, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Żegocin (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gałęzów (XA51, Strawiński K. 1966b)

Prusy
(Siebold C.T. 1839)

Roztocze
Hamernia (FA59, Tenenbaum S. 1921), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholtz H. 1847), Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b), Staniszów (WS53, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński G. et Regner J. 2018a, Gierlasiński G. et al. 2019b), Jelcz-Laskowice (XS65, Gierlasiński G. et al. 2019b), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Miejsce (XS94, Gierlasiński G. et al. 2019b), Miękinia (XS27, Scholz M.F.R. 1931), Oława (XS64, Gierlasiński G. et al. 2019b), Opole (YS01, Gierlasiński G. et al. 2019b), Wrocław, Fosa Miejska (XS46, Gil R. et al. 2011), Wrocław, I (XS46, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Leśnica (XS36, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Wrocław, Osobowice (XS36, Assmann A. 1854), Wrocław, Ostrów Tumski (XS46, Gil R. et al. 2011), Wrocław, Sośnica (XS25, Assmann A. 1854), Wrocław, Szczytniki (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

Śląsk Górny
Brynek (CA39, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Oświęcim (CA74, Gierlasiński G. et al. 2019b), Racibórz, Obora (CA05, Assmann A. 1854), Racibórz (CA05, Scholtz H. 1847, Scholz M.F.R. 1931), Regulice (CA94, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1954), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czatkowice (DA05, Stobiecki S. 1915), Czerna (DA05, Stobiecki S. 1886), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński S. 1954), Kraków, Olsza (DA24, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa A. 1971)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.