STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Sehirus luctuosus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 6 19 24 14 30 29 12



Beskid Wschodni
Góra Panieński Czub (EA80, Kotula B. 1890), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Ostrusza (EA01, Smreczyński S. 1954), Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Tuł (CA30, Lis J.A. 1989a)

Góry Świętokrzyskie
Łysica (DB93, Strawiński K. 1962a)

Kujawy
(Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Łomna (DD80, Kocorek A. 1996), Obory (EC16, Lis J.A. 1989a), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1989a)

Nizina Sandomierska
Łańcut (EA84, Stobiecki S. 1915), Niepołomice (DA44, Smreczyński S. 1954), Pustynia (EA34, Smreczyński S. 1954), Rzeszów (EA74, Stobiecki S. 1915), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Chocz (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Głogówek (YR08, Polentz G. 1943), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński S. 1954), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Kasprowicz A. 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Wielobłoto (WT45, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wierzonka (XU41, Lis J.A. 1989a), Zawidowice (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Żbiki (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Hel (CF55, Smreczyński S. 1954), Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Rozewie (CF27, Smreczyński S. 1954), Wielka Wieś (CF37, Smreczyński S. 1954), Wolin (VV67, Smreczyński S. 1954)

Podlasie
Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), Strzygi (CD98, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Tomaszkowo (DE65, Mikołajski M. 1962c)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928, Wagner E. 1941a), Kościerzyna (XA90, Stichel W. 1960), Połchowo (WV33, Lis J.A. 1989a), Recz (WV30, Karl O. 1935), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Szczecin, Zaborsko (WU09, Lis J.A. 1989a), Widzino (XA23, Lis J.A. 1989a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1960)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b, Strawiński K. 1966e), Hajnówka (FD74, Strawiński K. 1956b), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan P. et al. 1994)

Roztocze
(Strawiński K. 1956a, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Grele (FB40, Tenenbaum S. 1921), Hamernia (FA59, Tenenbaum S. 1921), Panasówka (FB20, Tenenbaum S. 1921), Wysoka Góra (FB30, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Zielone (FA69, Tenenbaum S. 1921)

Sudety Wschodnie
Stronie Śląskie (XR37, Scholz M.F.R. 1931)

Sudety Zachodnie
Wałbrzych (WS92, Assmann A. 1854)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Lis J.A. 1989a), Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989a), Góra Ślęża (XS13, Lis J.A. 1989a), Kopalina (XS84, Scholz M.F.R. 1931), Legnica (WS87, Lis J.A. 1989a), Ligota Wielka, I (XR49, Lis J.A. 1989a), Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931), Miejsce (XS94, Gierlasiński G. et al. 2019b), Pątnów Legnicki (WS67, Scholz M.F.R. 1931), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Babice (CA84, Stobiecki S. 1915), Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Dąb (CA75, Stobiecki S. 1886), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis J.A. 1989a), Jemielnica (CB10, Lis J.A. 1989a), Libiąż (CA75, Stobiecki S. 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886), PK Góra św. Anny (BA99, Lis J.A. 1989a, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Racibórz (CA05, Scholtz H. 1847), rez. Kamienna Góra (BA99, Polentz G. 1943, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. 1989b), Wojciechów (CB14, Lis J.A. 1989a), Żarki (CA84, Stobiecki S. 1886)

Śląsk
(Schilling P.S. 1844, Schumacher F. 1911b, Schumacher F. 1912a)

Tatry
Tatry (DV25, Łomnicki M. 1882)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b, Stobiecki S. 1915), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Wola Duchacka (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków (DA24, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b, Smreczyński S. 1954), Pustynia Błędowska (CA97, Lis J.A. 1989b), Tenczynek (DA05, Smreczyński S. 1954), Tyniec (DA14, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Puławy (EB69, Lis J.A. 1989a), Wandzin (FB19, Fedorko J. 1957)

Wyżyna Małopolska
Jędrzejów (DB41, Karczewski J. 1962), rez. Grabowiec (DA79, Lis B. et Lis J.A. 2009), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.