STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Stagonomus bipunctatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 4 12 4 12 14 17



Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Krempna (EV38, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis J.A. 1990a, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Lipie k. Nowego Sącza (DA80, Stobiecki S. 1915), Piwniczna (DV77, Smreczyński S. 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński S. 1954), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915), Słupia (DA41, Stobiecki S. 1915), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017)

Góry Świętokrzyskie
Szklana Huta, I (EB03, Hebda G. et Przewoźny M. 2009), Trzcianka, I (EB03, Lis J.A. 1990a)

Nizina Mazowiecka
Olszynka Grochowska (EC08, Lis J.A. 1990a), Sewerynów (EC21, Lis J.A. 1990a)

Nizina Sandomierska
Kidałowice (FA23, Stobiecki S. 1915), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954), Zaleszany (EB61, Lis J.A. 1990a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Schumacher F. 1913a), Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Grabin (WT17, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Zawisze (WT27, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pieniny
Grabczycha (DV57, Lis J.A. 1990a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017)

Pojezierze Mazurskie
Kaletnik (FF30, Lis J.A. 1990a), Rominta (FE02, Stichel W. 1960)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Hedicke H. et Michalk O. 1936, Hedicke H. 1941), Szczecin (VV71, Schmidt E. 1928)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Lis B. et Lis J.A. 2009), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Trojan P. et al. 1994)

Roztocze
Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński K. 1964a, Strawiński K. 1966a, Strawiński K. 1966c)

Śląsk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Legnica (WS87, Lis J.A. 1990a), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Błotnica Strzelecka (CA19, Lis J.A. 1989b), Bukowica (CA84, Stobiecki S. 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. 1989b), Ujazd, I (CA18, Polentz G. 1943), Zabrze (CA47, Lis B. et Kacica A. 2016)

Śląsk
(Schilling P.S. 1844, Scholtz H. 1847, Schumacher F. 1911b, Schumacher F. 1912a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Klucze (CA97, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1957), Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992), Wandzin (FB19, Fedorko J. 1957, Strawiński K. 1957b, Ziarkiewicz T. 1958)

Wyżyna Małopolska
Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Tunel, Biała Góra (DA28, Lis J.A. 1990a), Uniejów (DA28, Smreczyński S. 1954)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.