STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Stagonomus venustissimus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 7 3 5 6 11 13 26



Beskid Wschodni
Bednarka, II (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Bircza (FA00, Smreczyński S. 1908a), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Góra Karczmarowa (FA11, Kotula B. 1890), Lisów (EA21, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl (FA21, Lis J.A. 1990a), Sanok (EV89, Lis J.A. 1990a), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Kalwaria (DA02, Smreczyński S. 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Pawlikowice (DA33, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017)

Nizina Mazowiecka
Obory (EC16, Smreczyński S. 1954)

Nizina Sandomierska
Damienice (DA53, Tomków M. 1977)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Głogów (WT72, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Krępa (WT36, Gierlasiński G. et al. 2019b), Łęgi Słubickie (VT79, Gierlasiński G. et al. 2019b), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), rez. Łęgi koło Słubic, II (VU60, Gierlasiński G. et al. 2019b), Turew (XT27, Lis J.A. 1990a), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Żegocin (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1908a, Hebda G. et Ścibior R. 2016)

Pojezierze Pomorskie
Siemianice (XA34, Hebda G. 1998a)

Prusy Wschodnie
(Stichel W. 1960)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1964a), rez. Nart (FB40, Strawiński K. 1956a, Lis J.A. 1990a), Susiec (FA58, Strawiński K. 1956a)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Hebda G. et Lis B. 2007), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854), Dorzecze Bystrzycy (XR17, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Górzec (WS75, Scholz M.F.R. 1931), Myślibórz (WS85, Scholz M.F.R. 1931), Paszowice (WS85, Schumacher F. 1912a), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Lis J.A. 1990a), Głębocko (XS71, Gierlasiński G. et al. 2019b), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Henryków (XS41, Lis B. et Lis J.A. 2009), Kąty Wrocławskie (XS25, Scholtz H. 1847), Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Złotoryja (WS66, Lis J.A. 1990a)

Śląsk Górny
Katowice, Panewniki (CA56, Tomków M. 1977), Mikołów, Jamna (CA55, Lis J.A. 1989b), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001)

Śląsk
(Schilling P.S. 1844, Schumacher F. 1911b)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Dolina Będkowska (DA15, Lis B. et Lis J.A. 2009), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Korytania (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Skała (DA16, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Wyżyna Lubelska
Sawin (FB68, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1992)

Wzgórza Trzebnickie
Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Pasikurowice (XS47, Assmann A. 1854), Twardogóra (XS79, Polentz G. 1943), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.