STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Stygnocoris rusticus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 3 7 25 17 33 22 42



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski A. 2012a), Iwonicz (EV59, Strawiński K. 1953), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl, Winna Góra (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Gruszów (DA42, Smreczyński S. 1910b, Stobiecki S. 1915), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior M. et al. 2012), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Szczyrzyc (DA41, Stobiecki S. 1915), Tęgoborze (DA70, Stobiecki S. 1915), Trzemeśnia (DA21, Stobiecki S. 1915), Wieprz (CA82, Stobiecki S. 1915), Wola Skrzydlańska (DA31, Smreczyński S. 1910b)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski L. 1989), Kozłówka (FC00, Strawiński K. 1966b), Molendy (EC40, Strawiński K. 1966b), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz E. 1996)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b, Strawiński K. 1966b), Głogowiec (CC98, Korcz A. 2001), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Plewiska (XU20, Korcz A. 2001), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz A. 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994)

Pobrzeże Bałtyku
Buniewice (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Chrząszczewo (VV87, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Gdańsk, Oliwa (CF33, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017, Gierlasiński G. et al. 2018b), Hel (CF55, Łęgowski D. et Lis B. 2008), Orzechowo (XA25, Karl O. 1935), Pęplino (XA24, Gierlasiński G. et al. 2018b), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz A. 2003), Stegna (CF72, Brischke C.G.A. 1891), Świnoujście, Warszów (VV57, Lis J.A. 1992), Ustka, II (XA25, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Podlasie
Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966)

Pojezierze Mazurskie
Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938), Siadło Dolne (VV61, Wagner E. 1941a), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Widzino (XA23, Karl O. 1935)

Prusy
(Siebold C.T. 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Machnów (FA88, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Pasieki (FA69, Tenenbaum S. 1921), rez. Tartaczna Góra (FB30, Strawiński K. 1966c), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921)

Sudety Wschodnie
Góra Klasztorna (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda G. et Lis B. 2007), Międzygórze (XR26, Polentz G. 1944), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Rozumice (YR14, Hebda G. et Kocorek A. 2012), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Jawor (WS85, Scholz M.F.R. 1931), Książ (WS93, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Ołdrzychowice Kłodzkie (XR28, Scholz M.F.R. 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Żarek (WS75, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Dunino (WS76, Scholz M.F.R. 1931), Kamień Śląski (BB90, Hebda G. 2006), Krotoszyce (WS76, Polentz G. 1944), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski D. 2009), Środa Śląska (XS16, Polentz G. 1944), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda G. et Rutkowski T. 2013)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), PK Góra św. Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond D. et al. 2005), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Zaborze (CA74, Stobiecki S. 1915)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Tatry (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Kobierzyn (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Lasotnia (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Stobiecki S. 1915), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Polana Goplana (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Wawrzonowy Dół (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984), Dratów (FB39, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), Felin (FB17, Strawiński K. 1966b), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1960), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa A. 1971), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński K. 1959a), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak Z. et Lechowski L. 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Rudnik (FB18, Lechowski L. 1984), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1984), Turka (FB18, Lechowski L. 1984), Wandzin (FB19, Strawiński K. 1956c, Fedorko J. 1957), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński K. 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa A. 1958)

Wyżyna Małopolska
Lubiaszów (DB29, Strawiński K. 1966b), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.