STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Trigonotylus ruficornis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 10 10 28 27 31 27 17



Beskid Wschodni
Przemyśl (FA21, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Kossowa (CA93, Stobiecki S. 1915, Strawiński K. 1936)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Jawornik (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca J. et Herczek A. 1988), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca J. et Herczek A. 1988)

Galicja
(Nowicki M. 1864, Nowicki M. 1865)

Kotlina Nowotarska
Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1906b), Zaskale (DV27, Smreczyński S. 1906b)

Nizina Mazowiecka
Dziekanów Leśny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1965), Gołotczyzna (DD74, Bilewicz-Pawińska T. 1976a), Jadwisin (ED41, Bilewicz-Pawińska T. 1965), Łomna (DD80, Bilewicz-Pawińska T. 1965), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska T. 1959, Bilewicz-Pawińska T. 1961a, Bilewicz-Pawińska T. 1965)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski A. 1913), Duninów (CD92, Strawiński K. 1965b), Głogów (WT72, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Poznań, I (XU30, Studziński A. et Małachowska D. 1973), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Śrem (XT37, Korcz A. 1976a), Turew (XT27, Trojan P. 1989)

Pieniny
Trzy Korony (DV57, Smreczyński S. 1906b)

Pobrzeże Bałtyku
Dąbki (WA82, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Gdańsk, I (CF42, Stichel W. 1960), Karwia (CF27, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Puck (CF36, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Wierzchucino (XA97, Enderlein G. 1908), Żarnowiec, II (CF17, Enderlein G. 1908, Stichel W. 1960)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek A. 1982), Parczew (FC32, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1962d), Świętajno (EE88, Strawiński K. 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek A. et Nakonieczny M. 1987), Recz (WV30, Karl O. 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938), Słupsk (XA33, Karl O. 1935)

Pomorze
(Enderlein G. 1908, Stichel W. 1933)

Prusy
(Siebold C.T. 1839, Brischke C.G.A. 1871, Stichel W. 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Gorczyca J. 1999, Gorczyca J. 2001), Białowieża, I (FD94, Hebda G. 2011), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan P. et al. 1994)

Roztocze
rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1996), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński K. 1959b)

Sudety Wschodnie
Masyw Śnieżnika, I (XR36, Polentz G. 1944)

Sudety Zachodnie
Jedlina Zdrój (WS92, Scholz M.F.R. 1931), Jelenia Góra (WS53, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Dolny
Chrząstowice (BB91, Pytlik E. et al. 2017), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz A. et Czaja J. 2006), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931), Lubin, I (WS89, Scholz M.F.R. 1931), Oleśnica (XS67, Scholz M.F.R. 1931), Strzegom (WS94, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931, Kania C. 1962), Wrocław, Osobowice (XS36, Polentz G. 1944), Złotoryja (WS66, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Krasków (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus K. et Lis B. 2014), Markotów Duży (BB95, Hanus K. et Lis B. 2014), Większyce (BA98, Schubert K. 1934)

Śląsk
(Schilling P.S. 1846, Stichel W. 1933)

Tatry
Dolina Chochołowska (DV15, Lis B. et al. 2004), Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Dolina Pięciu Stawów (DV25, Lis B. et al. 2004), Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński S. 1906b), Dolina Suchej Wody (DV25, Lis B. et al. 2004), Morskie Oko (DV35, Lis B. et al. 2004), Tatry (DV25, Nowicki M. 1867, Nowicki M. 1868, Strawiński K. 1936, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Smreczyński S. 1906b), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca J. 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga P. et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1984), Dratów (FB39, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), Felin (FB17, Ziarkiewicz T. 1976a), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa A. 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski L. 1984), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Młynki (EB79, Strawiński K. 1963), Okale (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Podgórz (EB68, Cmoluchowa A. 1964), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński K. 1959a), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński K. 1963), Rudnik (FB18, Lechowski L. 1984), Sobianowice (FB18, Lechowski L. 1984), Turka (FB18, Lechowski L. 1984), Wandzin (FB19, Ziarkiewicz T. 1958), Włostowice (EB69, Strawiński K. 1963), Wronów (EC70, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Jędrzejów (DB41, Karczewski J. 1967), Kruszewiec (DB59, Strawiński K. 1936), Łódź (CC93, Kowalczyk J.K. 1996), Pińczów (DA69, Herczek A. 1987), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.