STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Tritomegas bicolor


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 8 18 25 18 42 41 26



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński S. 1954), Libusza (EA10, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Przemyśl, Lipowica (FA21, Kotula B. 1890), Przemyśl (FA21, Smreczyński S. 1906b)

Beskid Zachodni
Dobczyce (DA32, Smreczyński S. 1906b), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Melsztyn (DA62, Smreczyński S. 1954), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński S. 1954)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a)

Kujawy
(Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Brwilno (DD02, Abraszewska-Kowalczyk A. et Kowalczyk J.K. 2002), Obory (EC16, Lis J.A. 1989a), Skierniewice (DC45, Wiąckowski S. et Wiąckowska I. 1968), Szymanów, I (DC57, Smreczyński S. 1954), Teresin (DC58, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Lis J.A. 1989a), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1989a)

Nizina Sandomierska
Kidałowice (FA23, Stobiecki S. 1915), Kłaj (DA53, Stobiecki S. 1915), Łańcut (EA84, Stobiecki S. 1915), Puszcza Niepołomicka (DA53, Smreczyński S. 1954), Rzeszów (EA74, Stobiecki S. 1915), Tarnów (DA93, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz A. 1963), Głogówek (YR08, Polentz G. 1943), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Jemiołów (WU10, Gierlasiński G. et al. 2019b), Kwileń (XT96, Gierlasiński G. et al. 2018a), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński S. 1954), Otusz (XU00, Kasprowicz A. 1963), Pleszew (XT95, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, Dębiec (XU20, Bunalski M. et al. 2010), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz A. 1963), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz A. 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Sycyn Dolny, I (XU13, Bunalski M. et al. 2010), Szamotuły (XU03, Bunalski M. et al. 2010), Turew (XT27, Trojan P. 1989, Lis J.A. 1989a), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1963), Winna Góra (XT68, Korcz A. et Paradowska R. 2000), Zielona Góra, Chynów (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński G. et al. 2019b)

Pobrzeże Bałtyku
Buniewice (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Chrząszczewo (VV87, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Puck (CF36, Smreczyński S. 1954), Strzelinko (XA24, Karl O. 1935), Ustka, II (XA25, Gierlasiński G. et al. 2018b)

Podlasie
Goniądz, Szkoła (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Klewki (DE75, Mikołajski M. 1961c), Olsztyn, I (DE65, Mikołajski M. 1963a), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski M. 1961c, Mikołajski M. 1962d)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928), Raduń (VU47, Bunalski M. et al. 2010), Recz (WV30, Karl O. 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel H. et Hedicke H. 1936, Engel H. 1938, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis B. 2010a), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki S. 1958), Siadło Dolne (VV61, Wagner E. 1941a), Stary Przylep (VU99, Kocorek A. 1996), Szczecin, Niemierzyn (VV62, Schmidt E. 1928), Widzino (XA23, Karl O. 1935)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Hebda G. 2011), Białowieża, I (FD94, Strawiński K. 1956b), Czerlonka (FD84, Strawiński K. 1956b), Hajnówka (FD74, Strawiński K. 1956b), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan P. et al. 1994)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Bliżów (FB40, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Hamernia (FA59, Strawiński K. 1956a), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Korhynie (FA78, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994, Kocorek A. 1996), Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Machnów (FA88, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Stoki (FB40, Strawiński K. 1956a), Tarnawa (FB13, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Lis J.A. 1989a)

Sudety Wschodnie
Pokrzywna (XR77, Hebda G. et Lis B. 2007), Prudnik (XR87, Polentz G. 1943), Radynia (XR95, Hebda G. et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann A. 1854), Jelenia Góra, Cieplice (WS43, Korcz A. 2010b)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Lis J.A. 1989a), Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989b), Groszów (WS66, Assmann A. 1854), Legnica (WS87, Scholz M.F.R. 1931, Lis J.A. 1989a), Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Ligota Wielka, I (XR49, Lis J.A. 1989a), Motyczyn (WS97, Scholz M.F.R. 1931), Opole (YS01, Skora H. et al. 2013), Przybków (WS86, Scholz M.F.R. 1931), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Ząbkowice Śląskie (XS20, Polentz G. 1943)

Śląsk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki S. 1886), Bycina (CA28, Stobiecki S. 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Dąb (CA75, Stobiecki S. 1886), Kamieniec k. Zbrosławic (CA38, Lis J.A. 1989b), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1989b), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886), Molna (CB32, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Płaza (CA95, Stobiecki S. 1886), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska T. 2001), Strzelce Opolskie, I (CA09, Lis J.A. 1987a), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. 1989b), Witkowice (CA73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Zbrosławice (CA38, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806, Schilling P.S. 1844, Scholtz H. 1847, Flor G. 1856, Schumacher F. 1911b, Schumacher F. 1912a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czatkowice (DA05, Smreczyński S. 1906b), Czerna (DA05, Smreczyński S. 1906b), Jerzmanowice (DA06, Smreczyński S. 1906b), Kobylany (DA15, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Dębniki (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Podgórze (DA24, Stobiecki S. 1886), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915), Kraków (DA24, Nowicki M. 1868, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1954), Krzeszowice (DA05, Stobiecki S. 1886), Ojcowski PN, Grodzisko (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Przedmość, II (CB26, Noga P. et Lis B. 2015), Rząska (DA15, Smreczyński S. 1906b), Tyniec (DA14, Smreczyński S. 1906b), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa A. 1964), Kraśnik (EB84, Lis J.A. 1989a), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c, Strawiński K. 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa A. 1971), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963, Lis J.A. 1989a), Rudnik (FB18, Lechowski L. 1984), Turka (FB18, Lechowski L. 1984), Wandzin (FB19, Fedorko J. 1957, Strawiński K. 1957b), Wolica (EC80, Smreczyński S. 1954), Wrotków (FB07, Cmoluchowa A. 1958), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Dwikozy (EB52, Lis J.A. 1989a), Krzyżanowice (DA68, Lis J.A. 1989a), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński G. et al. 2019b), Sandomierz (EB51, Strawiński K. 1958a), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959), Uniejów (DA28, Lis J.A. 1989a)

Wzgórza Trzebnickie
Skarszyn (XS58, Assmann A. 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.