STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Troilus luridus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 7 8 20 40 38 22 27



Beskid Wschodni
Nowy Żmigród (EV39, Smreczyński S. 1954), Uście Gorlickie (EV08, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Bochnia (DA53, Lis J.A. 1990a), Dobroniów (DA41, Stobiecki S. 1915), Janowice (DA82, Stobiecki S. 1915), Kalwaria Zebrzydowska (DA02, Stobiecki S. 1915), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński S. 1910b), Limanowa (DA50, Lis J.A. 1990a), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński S. 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Nowy Sącz (DV79, Stobiecki S. 1915), Pogorzany (DA41, Stobiecki S. 1915), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Siercza (DA33, Smreczyński S. 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk J. et Taszakowski A. 2017), Tuł (CA30, Lis J.A. 1990a), Wadowice (CA92, Lis J.A. 1990a)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński K. 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński K. 1962a), Świętokrzyski PN (DB93, Szujecki A. 1966)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński S. 1954)

Kujawy
(Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Chojnata (DC64, Strawiński K. 1936), Dziechciniec (EC27, Burzyński J. 1971), Dziekanów Leśny (DC99, Ceryngier P. et al. 2005), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz E. 1997), Sękocin (ED10, Szujecki A. 1966), Skierniewice (DC45, Mokrzecki Z. 1928, Strawiński K. 1936)

Nizina Sandomierska
Wierzchosławice (DA84, Smreczyński S. 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska D. et Wawrzyniak M. 2008), Głogów (WT72, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Głogówek (YR08, Polentz G. 1943), Jezioro Trześniowskie (WU20, Gierlasiński G. et al. 2019b), Koźlice (WT61, Scholz M.F.R. 1931), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz A. 1963), Podlegórz (WT46, Gierlasiński G. et al. 2019b), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka S. 1994), Taczanów (XT84, Gierlasiński G. et al. 2018a)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński S. 1954), Niedzica (DV47, Smreczyński S. 1906b)

Pobrzeże Bałtyku
Bukowa (XA35, Burzyński J. 1971), Czołpino (XA46, Korcz A. 2003), Dąbki (WA82, Smreczyński S. 1954), Dziwnów (VV88, Gierlasiński G. et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960), Gdańsk, Sobieszewo (CF52, Burzyński J. 1971), Gdynia, Chylonia (CF34, Koehler W. 1948), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz A. 2003), Kluki (XA56, Burzyński J. 1968), Orzechowo (XA25, Karl O. 1935), Rowy (XA35, Korcz A. 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz A. 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz A. 2003)

Podlasie
Dawidowizna (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Parczew (FC32, Koehler W. 1948, Bogutyn L. et Strawiński K. 1966)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski M. 1962b), Mścin (CE91, Strawiński K. 1927), Popielno, I (EE45, Lis B. et Lis J.A. 2009), Ruciane (EE34, Stichel W. 1960), Seborki (ED27, Koehler W. 1948)

Pojezierze Pomorskie
Bruskowskie Bagno (XA24, Karl O. 1935), Dolina Mirachowskiej Strugi (CF03, Ciechanowski M. et al. 2004b), Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928), Kalisz Pomorski (WV60, Lis B. et Lis J.A. 2009), Luzino (CF15, Koehler W. 1948), Miga (CF25, Koehler W. 1948), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki S. 1958), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Strzebielino (CF05, Koehler W. 1948), Szczecin (VV71, Schmidt E. 1928), Wejherowo (CF25, Koehler W. 1948), Widzino (XA23, Karl O. 1935), Zamrzenica (XV92, Lis B. et Lis J.A. 2009)

Prusy
(Brischke C.G.A. 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński K. 1949, Hebda G. et Gutowski J. 2019), Białowieża, I (FD94, Hebda G. et Gutowski J. 2019), Grudki (FD94, Lis J.A. 1990a), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993, Trojan P. et al. 1994), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
(Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1993), Obrocz (FB40, Tenenbaum S. 1921), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński K. 1964a, Lechowski L. et Cmoluchowa A. 1993)

Sudety Wschodnie
Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński G. 2016b), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Henryków (XS41, Burzyński J. 1971), Leszczyna (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Malczyce (XS07, Scholz M.F.R. 1931), Przedborze (WS88, Scholz M.F.R. 1931), Sępów (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Środa Śląska (XS16, Polentz G. 1943), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Wojnów (XS46, Polentz G. 1944), Zimna Woda (WS78, Scholz M.F.R. 1931)

Śląsk Górny
Bukowica (CA84, Stobiecki S. 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Kędzierzyn-Koźle, Sławięcice (CA08, Lis J.A. 1990a), Łaskarzówka (CA18, Troll M. 2015), Miedary (CA49, Lis J.A. 1990a), Olszyny (CA72, Smreczyński S. 1954), Połomia (CA39, Lis J.A. 1990a), Przezchlebie (CA38, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Regulice (CA94, Smreczyński S. 1954), Strzelce Opolskie, I (CA09, Lis B. et Lis J.A. 2009), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987a), Ujazd, I (CA18, Polentz G. 1943)

Śląsk
(Schilling P.S. 1844, Flor G. 1856, Schumacher F. 1911a)

Tatry
Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński S. 1954), Dolina za Mnichem (DV24, Smreczyński S. 1954, Smreczyński S. 1955)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czatkowice (DA05, Stobiecki S. 1915), Kraków, Rżąka (DA23, Smreczyński S. 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1954), Ojcowski PN, Dolina Paduch (DA16, Chłond D. et Gorczyca J. 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński K. 1963)

Wyżyna Małopolska
Gałkówek (DC13, Strawiński K. 1936), Jędrzejów (DB41, Karczewski J. 1962, Karczewski J. 1967), Konewka (DC31, Strawiński K. 1936), Kruszewiec (DB59, Strawiński K. 1936), Lubiaszów (DB29, Strawiński K. 1936), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959), Skarżysko-Kamienna (DB96, Mokrzecki Z. 1928), Tarnowska Wola (DC32, Strawiński K. 1936), Wąchock (EB05, Strawiński K. 1927, Strawiński K. 1936)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Schumacher F. 1912a), Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Skarszyn (XS58, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854), Węglewice (CB09, Lis J.A. et Lis B. 1997)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.