STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Xylocoris cursitans


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 6 9 9 9 7 4



Beskid Wschodni
Czudec (EA63, Smreczyński S. 1954), Ostrów (FA21, Kotula B. 1890), Prałkowce (FA21, Kotula B. 1890), Przemy¶l, Szechynie (FA41, Kotula B. 1890), Strzyżów, I (EA52, Smreczyński S. 1954), Tuchów (EA02, Smreczyński S. 1954), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski A. et Gorczyca J. 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915, Smreczyński S. 1954), Sieniawa, II (DV28, Stobiecki S. 1915), Szczyrk (CA50, Smreczyński S. 1908a)

Nizina Sandomierska
Lipie (EA69, Stobiecki S. 1915)

Pobrzeże Bałtyku
Tupadły (CF27, Smreczyński S. 1954, Stichel W. 1960)

Pojezierze Mazurskie
Zaj±czki (DE23, Banaszak J. 1980)

Sudety Zachodnie
Kowary (WS52, Scholz M.F.R. 1931), Sierpnica (XS01, Scholz M.F.R. 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847)

¦l±sk Dolny
Gogolin (BA89, Hebda G. 2006), Wrocław, I (XS46, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wrocław, Muchobór Wielki (XS36, Polentz G. 1944), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann A. 1854), Zimna Woda (WS78, Scholz M.F.R. 1931)

¦l±sk Górny
Bytom, D±browa Miejska (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1915), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis J.A. 1989b), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1989b), Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Szczedrzyk (BB92, Gierlasiński G. et al. 2019b)

¦l±sk
(Scholtz H. 1847)

Tatry
Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński S. 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki S. 1915)

Wyżyna Małopolska
Glina (DC41, Smreczyński S. 1954)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki ¦l±skie (XS38, Scholz M.F.R. 1931)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.