START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Zicrona caerulea


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 6 10 17 26 15 35 31 49



Beskid Wschodni
Przemy¶l, Szechynie (FA41, Kotula 1890), Ustrzyki Dolne (FV17, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Celary 2003), Bielsko-Biała, Kamienica (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Sarni Stok (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Wapienica (CA51, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Borzęta (DA22, Lis J.A. 1990a), Cieszyn, Gułdowy (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Ł±ki na Kopcach (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Gruszów (DA42, Smreczyński 1910b, Stobiecki 1915), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Mszana Dolna (DA30, Smreczyński 1910b), My¶lenice, Chełm (DA21, Smreczyński 1906b), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Raba Wyżna (DV29, Stobiecki 1915), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Turbacz (DV39, Gierlasiński et al. 2020a), Wisła (CA40, Smreczyński 1954), Zawoja (CA90, Smreczyński 1954)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Jabłonki (EV95, Lis J.A. et Lis B. 1994c)

Galicja
(Nowicki 1864)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Kampinos (DC69, Lis J.A. 1990a), Małkinia (ED63, Smreczyński 1954), Sochaczew (DC48, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, I (EC08, Smreczyński 1954), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1990a)

Nizina Sandomierska
Damienice (DA53, Tomków 1977), Mielec (EA27, Lis J.A. 1990a), Pysznica (EB80, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Kacze Błota (FB00, Lis B. et Lis J.A. 2009), Zaleszany (EB61, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), D±brówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Kamieniec, I (XU89, Gierlasiński et al. 2020a), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Kruszyn, II (XU89, Gierlasiński et al. 2020a), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Puszcza Rzepińska (VT79, Gierlasiński et al. 2020a), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1960)

Pieniny
Szczawnica (DV67, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Bielawskie Błota (CF27, Lis J.A. 1990a), Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Jedliny (WA70, Schmidt 1928), Kiezmark (CF61, Gierlasiński et al. 2020a), Rowy (XA35, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wolin (VV67, Smreczyński 1954)

Podlasie
Dawidowizna (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Osowiec, Twierdza (FE02, Gierlasiński et al. 2019b), rez. Czerwone Bagno, I (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Czerwony Dwór (EE79, Stichel 1960), rez. Czarny Bryńsk (DD19, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski 1962a), Węgorzewo (EF40, Stichel 1960), Zdrużno (EE34, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
Bobolice (XV07, Lis J.A. 1990a), Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901), Bruskowskie Bagno (XA24, Karl 1935), Goleniów (VV83, Schmidt 1928), Kartuzy (CF12, Smreczyński 1954), Łysomice (XA42, Karl 1935), Ostrowieckie Błota (XA01, Karl 1935), rez. Bielinek nad Odr± (VU46, Hedicke et Michalk 1936), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Słupsk (XA33, Karl 1935), Szczecin, Wielgowo (VV81, Lis J.A. 1990a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Lis J.A. 1990a), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński 1956b)

Roztocze
Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Panasówka (FB20, Tenenbaum 1921), Podlesie, I (FB22, Tenenbaum 1921), Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921), Zwierzyniec, Nart (FB30, Tenenbaum 1921)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Chełmiec (WS92, Assmann 1854), Chełmsko ¦l±skie (WS71, Lis B. et Lis J.A. 2009), Czadrów (WS72, Lis B. et Lis J.A. 2009), Duszniki Zdrój (WR98, Scholz 1931), Góra Sołtys (WS62, Assmann 1854), Jelenia Góra, Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Scholtz 1847, Scholz 1931), Kamienna Góra (WS72, Teicher 1893), Kostrzyca (WS53, Lis B. et Lis J.A. 2009), Masyw Szrenicy (WS32, Smoliński 2003), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847), Trzcińsko (WS63, Scholz 1931), Zielonka (WS92, Schumacher 1912a)

¦l±sk Dolny
Chrz±stowice (BB91, Pytlik et al. 2017), Ko¶cierzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Legnica (WS87, Lis J.A. 1990a), Lewin Brzeski (XS82, Gierlasiński et al. 2019b), Ligota Wielka, I (XR49, Lis J.A. 1990a), Sępów (WS65, Scholz 1931), Sobótka (XS24, Assmann 1854, Scholz 1931), So¶nica (XS25, Assmann 1854), Strzegom, Góra Szeroka (WS94, Scholtz 1847), ¦liwice (XR59, Assmann 1854), ¦miechowice (XS84, Gierlasiński et al. 2019b), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847), Wrocław, Le¶nica (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Szczytniki (XS46, Assmann 1854), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Assmann 1854)

¦l±sk Górny
Alwernia (CA94, Chłodny 1983), Bieruń (CA65, Gierlasiński et al. 2020a), Brynek (CA39, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Brzezinka, II (CA74, Gierlasiński et al. 2020a), Bukowica (CA84, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915, Gierlasiński et al. 2020a), D±b (CA75, Stobiecki 1886), Gorzów, I (CA74, Stobiecki 1886), Góra Pogorzycka (CA85, Stobiecki 1886), Gromiec (CA74, Stobiecki 1886), Katowice, I (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Ochojec (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Katowice, Panewniki (CA56, Tomków 1977), Kluczbork (CB05, Lis B. et Lis J.A. 2009), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886), O¶więcim (CA74, Lis J.A. 1990a), Pławy (CA64, Gierlasiński et al. 2020a), Ruda ¦l±ska, III (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), ¦wierklaniec (CA59, Chłodny 1983), ¦więtochłowice (CA57, Gierlasiński et al. 2020a), Taciszów (CA28, Lis J.A. 1990a), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1990a), Trzebinia, II (CA95, Tomków 1977), Tychy (CA55, Gierlasiński et al. 2020a), Zabrze (CA47, Obrzut et al. 2020)

¦l±sk
(Weigel 1806, Schilling 1844, Flor 1856, Schumacher 1911b)

Tatry
Przełęcz Krzyżne (DV25, Hebda 1998a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Jaroszowiec (DA07, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Korabniki (DA13, Stobiecki 1915), Kraków, Ł±ki Nowohuckie (DA34, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Rż±ka (DA23, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Soboniowice (DA23, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Krzeszowice (DA05, Stobiecki 1886), Zabierzów (DA15, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1986), Dartów (FB39, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Goł±b (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1957), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa 1971), Michałówka (EB69, Strawiński 1957c, Strawiński 1963), Puławy (EB69, Strawiński 1963), Wandzin (FB19, Fedorko 1957, Strawiński 1957b), Wronów (EC70, Strawiński 1963), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Góry Wysokie (EB52, Lis J.A. 1990a), Grotniki (CC85, Gierlasiński et al. 2020a), Kruszewiec (DB59, Strawiński 1936), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Polana Polichno (DA69, Lis B. et Lis J.A. 2009), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Tuszyn (CC91, Strawiński 1936)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki ¦l±skie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.