STRONA GŁÓWNA        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        O PROJEKCIE       

Zicrona caerulea


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 6 9 22 31 17 36 32 20



Beskid Wschodni
Przemyśl, Szechynie (FA41, Kotula B. 1890), Ustrzyki Dolne (FV17, Kotula B. 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki S. 1883, Lis B. et al. 2002, Celary W. 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński S. 1906b), Borzęta (DA22, Lis J.A. 1990a), Gruszów (DA42, Smreczyński S. 1910b, Stobiecki S. 1915), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Mszana Dolna (DA30, Smreczyński S. 1910b), Myślenice, Chełm (DA21, Smreczyński S. 1906b), Myślenice, I (DA22, Smreczyński S. 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński S. 1910b), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński S. 1910b), Raba Wyżna (DV29, Stobiecki S. 1915), Rytro (DV78, Stobiecki S. 1915), Wisła (CA40, Smreczyński S. 1954), Zawoja (CA90, Smreczyński S. 1954)

Bieszczady
(Gorczyca J. et Lis J.A. 2000), Jabłonki (EV95, Lis J.A. et Lis B. 1994c)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński S. 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński S. 1954)

Nizina Mazowiecka
Kampinos (DC69, Lis J.A. 1990a), Małkinia (ED63, Smreczyński S. 1954), Warszawa, I (EC08, Smreczyński S. 1954), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1990a)

Nizina Sandomierska
Damienice (DA53, Tomków M. 1977), Mielec (EA27, Lis J.A. 1990a), rez. Kacze Błota (FB00, Lis B. et Lis J.A. 2009), Zaleszany (EB61, Stobiecki S. 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski A. 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda G. et Rutkowski T. 2018), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski A. 1908), Kobylnica (XU41, Kasprowicz A. 1963), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński S. 1954), Piła, II (YT05, Gierlasiński G. et al. 2018a), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz A. 1963), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz A. 1960)

Pieniny
Szczawnica (DV67, Smreczyński S. 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Bielawskie Błota (CF27, Lis J.A. 1990a), Gdańsk, I (CF42, Siebold C.T. 1839, Stichel W. 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk J.K. 2017), Jedliny (WA70, Schmidt E. 1928), Rowy (XA35, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wolin (VV67, Smreczyński S. 1954)

Podlasie
Dawidowizna (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Osowiec, Twierdza (FE02, Gierlasiński G. et al. 2019b), rez. Czerwone Bagno, I (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Czerwony Dwór (EE79, Stichel W. 1960), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski M. 1962a), Węgorzewo (EF40, Stichel W. 1960), Zdrużno (EE34, Stichel W. 1960)

Pojezierze Pomorskie
Bobolice (XV07, Lis J.A. 1990a), Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz T. 1901), Bruskowskie Bagno (XA24, Karl O. 1935), Goleniów (VV83, Schmidt E. 1928), Kartuzy (CF12, Smreczyński S. 1954), Łysomice (XA42, Karl O. 1935), Ostrowieckie Błota (XA01, Karl O. 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Hedicke H. et Michalk O. 1936), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki S. 1958), Słupsk (XA33, Karl O. 1935), Szczecin, Wielgowo (VV81, Lis J.A. 1990a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski D. 2013a)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Lis J.A. 1990a), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński K. 1956b)

Roztocze
Łabunie (FB61, Strawiński K. 1960a), Panasówka (FB20, Tenenbaum S. 1921), Podlesie (FB22, Tenenbaum S. 1921), Susiec (FA58, Strawiński K. 1959b), Ulów (FA69, Tenenbaum S. 1921), Zwierzyniec, Nart (FB30, Tenenbaum S. 1921)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Chełmiec (WS92, Assmann A. 1854), Chełmsko Śląskie (WS71, Lis B. et Lis J.A. 2009), Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholtz H. 1847, Scholz M.F.R. 1931), Czadrów (WS72, Lis B. et Lis J.A. 2009), Duszniki Zdrój (WR98, Scholz M.F.R. 1931), Kamienna Góra (WS72, Teicher T. 1893), Kostrzyca (WS53, Lis B. et Lis J.A. 2009), Masyw Szrenicy (WS32, Smoliński S. 2003), Płoszczań (WS43, Scholtz H. 1847), Sołtys (WS62, Assmann A. 1854), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz H. 1847), Trzcińsko (WS63, Scholz M.F.R. 1931), Zielonka (WS92, Schumacher F. 1912a)

Śląsk Dolny
Chrząstowice (BB91, Pytlik E. et al. 2017), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński G. et al. 2019b), Legnica (WS87, Lis J.A. 1990a), Lewin Brzeski (XS82, Gierlasiński G. et al. 2019b), Ligota Wielka, I (XR49, Lis J.A. 1990a), Sępów (WS65, Scholz M.F.R. 1931), Sobótka (XS24, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Śliwice (XR59, Assmann A. 1854), Śmiechowice (XS84, Gierlasiński G. et al. 2019b), Wrocław, I (XS46, Scholtz H. 1847, Assmann A. 1854, Scholz M.F.R. 1931), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Assmann A. 1854)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Chłodny J. 1983), Brynek (CA39, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Bukowica (CA84, Stobiecki S. 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki S. 1886, Stobiecki S. 1915), Dąb (CA75, Stobiecki S. 1886), Gorzów (CA74, Stobiecki S. 1886), Góra Pogorzycka (CA85, Stobiecki S. 1886), Gromiec (CA74, Stobiecki S. 1886), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Panewniki (CA56, Tomków M. 1977), Kluczbork (CB05, Lis B. et Lis J.A. 2009), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki S. 1886), Oświęcim (CA74, Lis J.A. 1990a), Świerklaniec (CA59, Chłodny J. 1983), Taciszów (CA28, Lis J.A. 1990a), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1990a), Trzebinia, II (CA95, Tomków M. 1977)

Śląsk
(Weigel J.A.V. 1806, Schilling P.S. 1844, Flor G. 1856, Schumacher F. 1911b)

Tatry
Przełęcz Krzyżne (DV25, Hebda G. 1998a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Korabniki (DA13, Stobiecki S. 1915), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki S. 1886), Kraków, Rżąka (DA23, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b), Kraków, Soboniowice (DA23, Stobiecki S. 1915), Kraków (DA24, Smreczyński S. 1954), Krzeszowice (DA05, Stobiecki S. 1886), Zabierzów (DA15, Stobiecki S. 1886, Smreczyński S. 1906b)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski L. 1986), Dartów (FB39, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), Gołąb (EC60, Cmoluchowa A. 1971), Gródek (GB03, Strawiński K. 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka J. 1957), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa A. et Lechowski L. 1988), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa A. 1971), Michałówka (EB69, Strawiński K. 1957c, Strawiński K. 1963), Puławy (EB69, Strawiński K. 1963), Wandzin (FB19, Fedorko J. 1957, Strawiński K. 1957b), Wronów (EC70, Strawiński K. 1963), Zaklików (EB72, Cmoluchowa A. 1971)

Wyżyna Małopolska
Góry Wysokie (EB52, Lis J.A. 1990a), Kruszewiec (DB59, Strawiński K. 1936), rez. Polana Polichno (DA69, Lis B. et Lis J.A. 2009), Sielec (DA39, Fedorko J. 1959), Tuszyn (CC91, Strawiński K. 1936)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka A. et al. 2018), Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2019.