START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PIŚMIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)

Nabidae   >>   Himacerus apterus

Na podstawie: "Klucze do oznaczania owadów Polski. Część XVIII. Zeszyt 7. Nabidae, Reduviidae i Phymatidae". A. Cmoluchowa. PWN 1978.
Himacerus apterus:
Brak długich włosków na głowie, tułowiu i odwłoku; długość pierwszego członu czułków równa długości głowy; drugi człon wyraźnie dłuższy od przedplecza.; korium żółtobrunatno lub rudawe, z drobnymi ciemniejszymi plamkami; golenie pierwszej pary nóg z nieznacznym rozszerzeniem; nogi jasne, przednie i środkowe golenie z trzema, tylne z dwoma brunatnymi pierścieniami.; uda długie, umiarkowanej grubości, bez ząbków i stożkowatego rozszerzenia od spodu; listewka odwłoka od spodu nie odgraniczona bruzdą, uniesiona do góry.; sternity odwłoka z szeregiem błyszczących plamek leżących blisko zewnętrznego brzegu każdego z nich; długość ciała 8,0-10,0 mm;
Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.