START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Acalypta marginata


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 1 10 3 42 20 20



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Mrukowa (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Pleśna (DA93, Smreczyński 1954), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Bystra, I (CA61, Lis B. et Dubiel 2013), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Niedźwiedź, I (DV39, Lis B. 1996), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Lis B. 1996), Siercza (DA33, Stobiecki 1915), Tomice, I (CA92, Lis B. 1996)

Bieszczady
Średnia Wieś (EV97, Smreczyński 1954)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński 1954), Łopuszna (DV38, Stobiecki 1915), Nowy Targ (DV28, Smreczyński 1954), rez. Skałki Rogoźnickie (DV27, Chłond et al. 2006), Zakopane, Antałówka (DV26, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Łomna (DD80, Lis B. 1996), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Skierniewice (DC45, Strawiński 1966b), Warszawa, I (EC08, Smreczyński 1954, Lis B. 1996)

Nizina Sandomierska
Grodkowice (DA43, Smreczyński 1954), Kłaj (DA53, Stobiecki 1915), Tarnów, Góra Św. Marcina (EA03, Smreczyński 1954), Tarnów, Krzyż (DA94, Smreczyński 1954), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Schumacher 1913b), Czyżkówko (XU99, Hebda et Rutkowski 2018), Lisówki (XT19, Hebda et Rutkowski 2019), Łęgnowo (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Myślęcinek (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz 1963), Poznań, I (XU30, Stichel 1933), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pieniny
Czorsztyn, Zamek (DV57, Hebda et Ścibior 2016)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, Sobieszewo (CF52, Strawiński 1966f), Ostrowo, I (CF27, Smreczyński 1954)

Podlasie
Sosnowica (FC40, Strawiński 1965a)

Pojezierze Mazurskie
Jezioro Wigry (FE38, Chłond et al. 2007), Olsztyn, I (DE65, Stichel 1960), Węgorzewo (EF40, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Lipusz (XV89, Strawiński 1966f), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Hedicke et Michalk 1936, Engel 1938)

Prusy Wschodnie
(Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan et al. 1994)

Roztocze
Łabunie (FB61, Strawiński 1960a)

Sudety Wschodnie
Lipy k. Prudnika (XR87, Hebda et Mazur 2010b)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Lis B. 1996), Kwietno, I (XS07, Lis B. 1996), Nieszkowice (XS19, Hebda et Rutkowski 2013), Pierusza (XS29, Hebda et Rutkowski 2013), Smogorzówek (XS19, Hebda et Rutkowski 2013), Strzegom (WS94, Lis B. 1996), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013), Wińsko (XT10, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocisławice (XS06, Lis B. 1996), Wrocław, I (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931, Polentz 1943)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1915), Długoszyn (CA76, Stobiecki 1915), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis B. 1996), Regulice (CA94, Smreczyński 1954), Zbrosławice (CA38, Lis J.A. 1989b), Zimna Wódka (CA09, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Scholtz 1850)

Tatry
Dolina Jaworzynka (DV25, Smreczyński 1954), Dolina ku Dziurze (DV25, Smreczyński 1954), Dolina Olczyska (DV25, Smreczyński 1954), Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński 1954), Gubałówka (DV26, Smreczyński 1954), Zakopane, Księży Las (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czatkowice (DA05, Smreczyński 1954), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński 1906b, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954), Kraków, Mydlniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Piekary (DA14, Stobiecki 1915)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa 1964), Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Poleski PN (FC50, Piotrowski 1994), Turka (FB18, Lechowski 1984), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.