START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Adelphocoris quadripunctatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 3 7 11 25 20 118



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Huwniki (FA20, Gierlasiński et al. 2020a), Krempna (EV38, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lisów (EA21, Taszakowski et Gorczyca 2018), Łysa Góra (EV49, Taszakowski et Gorczyca 2018), Mrukowa (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Ożenna (EV37, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemy¶l (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Celary 2003), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Stare Bielsko (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Trzy Lipki (CA52, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Chmielnik (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Gułdowy (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Krasna (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Las Szczypie (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Ł±ki na Kopcach (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Mnisztwo (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cisownica (CA30, Gierlasiński 2020), Jasienica (CA51, Gierlasiński 2020), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Koniaków (CV59, Gierlasiński 2020), Kossowa (CA93, Stobiecki 1915, Strawiński 1936), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Łodygowice (CA61, Gierlasiński 2020), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Meszna, I (CA61, Lis B. et Dubiel 2013, Gierlasiński 2020), Meszna, II (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Przydonica (DA80, Smreczyński 1954)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Łopiennik, I (EV95, Hebda et al. 2020a)

Nizina Mazowiecka
Konstancin-Jeziorna (EC07, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, Białołęka (EC09, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, IV (DC98, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b), Zbroszki (DD93, Lechowski 1989)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Białe Błota (XU95, Gierlasiński et al. 2020a), Gołuchów (YT04, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Grodzisko (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Gryżyna (WT18, Gierlasiński et al. 2019b), Piła, II (YT05, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, I (XU30, Korcz 2000), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński et al. 2019b), Siecieborzyce (WT32, Gierlasiński et al. 2019b), Tomice, II (XT87, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Turew (XT27, Trojan 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Zielonowo (WU86, Gierlasiński et al. 2020a), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pieniny
Kras (DV67, Taszakowski et Pasińska 2017), Pieniny (DV57, Smreczyński 1954, Taszakowski et Pasińska 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Kazimierz (CF35, Gierlasiński et al. 2020a), Łowno (VV78, Lis J.A. 1992), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. 1992), Rekowo Górne, Puszcza Darżlubska (CF25, Gierlasiński et al. 2020a), Sianożęty (WA40, Gierlasiński et al. 2018b)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Wojtówstwo (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Leszczewo (FF20, Gierlasiński et al. 2020a), Łupki (EE54, Gierlasiński et al. 2020a), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1962d), Robaczewo (DE61, Gierlasiński et al. 2020a), ¦więtajno (EE88, Strawiński 1957a), woj. olsztyńskie (Mikołajski 1961c), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Chmielonko (CF12, Gierlasiński et al. 2020a), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Ostrzyce, Jastrzębia Góra (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), Ostrzyce (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), Ręboszewo (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), Somonino (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), Tuchola, Rudzki Most (XV93, Gierlasiński et al. 2019b), Wieżyca (CF11, Gierlasiński et al. 2020a)

Pomorze
(Stichel 1956)

Prusy
(Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b), Hajnówka (FD74, Strawiński 1956b)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Piekiełko (FB31, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Stara Huta (FB40, Gierlasiński et al. 2020a), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921)

Sudety Wschodnie
Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Góra Klasztorna (XR87, Hebda et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), K±ty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński 2017b), Ł±ka Prudnicka (XR77, Hebda et Lis B. 2007), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda 2002a, Gizdoń et Gorczyca 2005), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stara Morawa (XR37, Gierlasiński 2017b), Starowice (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński 2016b), Jelenia Góra, Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Scholz 1931), Karpacz, Księża Góra (WS52, Gierlasiński et al. 2020a), Kowary (WS52, Gierlasiński et al. 2020a), Miłków (WS52, Gierlasiński et al. 2020a), Szczawno Zdrój (WS82, Scholz 1931), Wałbrzych, Podgórze (WS92, Scholz 1931)

¦l±sk Dolny
Chrz±stowice (BB91, Pytlik et al. 2017), Leszczyna (WS65, Scholz 1931), Proboszczów (WS55, Gierlasiński et al. 2020a), Smogorzów Wielki (XS19, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocisławice (XS06, Lanzke et Polentz 1942), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholz 1931), Wrocław, Osobowice (XS36, Scholz 1931), Zdzieszowice (BA98, Gierlasiński et al. 2020a), Złotoryja (WS66, Gierlasiński et al. 2019b)

¦l±sk Górny
Bogacica (BB95, Hanus et Lis B. 2014), Bytom, Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b, Gizdoń et Gorczyca 2005), Czaple Wolne (BB95, Hanus et Lis B. 2014), Jełowa (BB93, Cie¶liczka et Lis B. 2015), Kadłubiec (CA09, Gizdoń et Gorczyca 2005), Krasków (CB05, Hanus et Lis B. 2014), Ligota Dolna, I (CB05, Hanus et Lis B. 2014), Markotów Duży (BB95, Hanus et Lis B. 2014), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Osiek, II (CA73, Gierlasiński et al. 2019b), Piekary ¦l±skie (CA58, Bugaj-Nawrocka et Gorczyca 2013), rez. Grafik (CA09, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Witkowice (CA73, Gierlasiński et al. 2019b), Zabrze (CA47, Obrzut et al. 2020)

¦l±sk
(Weigel 1806, Stichel 1933)

Tatry
Dolina Małej Ł±ki (DV25, Smreczyński 1954), Tatry (DV25, Horvath 1897)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński 1906b), Kraków, Bronowice (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Łagiewniki (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Nowa Wie¶ (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1954), Przedmo¶ć, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmo¶ć, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989, Lis J.A. 1989b, Hebda 2003), Szczekociny (DB10, Gierlasiński et al. 2019b)

Wyżyna Lubelska
Lublin, I (FB07, Ziarkiewicz 1957), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), rez. Bachus (FB68, Dziedzic et Łętowski 2002), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 2004), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2006), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Byczów (DA68, Taszakowski et al. 2016), Łódź, Retkinia (CC83, Gierlasiński et al. 2019b), Pińczów (DA69, Herczek 1987), Zagórzyce (DA68, Taszakowski et al. 2016)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Borów (XS29, Scholz 1931), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki ¦l±skie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.