START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PIŚMIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)

Agnocoris rubicundus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 11 1 5 16 10 4 14



Beskid Wschodni
Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Goleszów, Jasieniowa (CA31, Gierlasiński 2020), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b, Strawiński 1936), Nowy Sącz (DV79, Niemczyk 1963), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915, Strawiński 1936)

Galicja
(Nowicki 1864)

Nizina Mazowiecka
Miedniewice (DC45, Strawiński 1936), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski 1913), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Kiezmark (CF61, Tarnawski 2013b), Kluki (XA56, Korcz 2003)

Podlasie
Biebrzański PN, Grobla Honczarowska (FE00, Gierlasiński et al. 2021a), Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pomorze
(Stichel 1956)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Hajnówka (FD74, Strawiński 1956b), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński 1956b)

Roztocze
rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996)

Sudety Wschodnie
Masyw Śnieżnika, I (XR36, Assmann 1854, Scholz 1931)

Sudety Zachodnie
Duszniki Zdrój (WR98, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Janowice Wielkie (WS63, Gierlasiński et al. 2021b), Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Orlica (WR97, Assmann 1854, Scholz 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Bielice, II (XS83, Gierlasiński et al. 2020a), Boboluszki (YS04, Wolski et Skora 2012), Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a, Gierlasiński et al. 2020a), Groszów (WS66, Assmann 1854), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2021a), Lisie Łąki, II (XS74, Wolski et Skora 2012), Opole (YS01, Wolski et Skora 2012, Skora et al. 2013), Przedmoście (XS17, Scholz 1931), Uroczysko Lisie Łąki (XS84, Gierlasiński et al. 2020a), Wrocław, I (XS46, Polentz 1943), Wrocław, Popowice (XS36, Assmann 1854), Wrocław, Rakowiec (XS46, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Ładza (YS03, Wolski et Skora 2012)

Śląsk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Rybaki (DA24, Łomnicki 1882), Kraków (DA24, Smreczyński 1908a, Strawiński 1936)

Wyżyna Lubelska
Michałówka, I (EB69, Strawiński 1963), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2021.