START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Apolygus spinolae


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 4 8 7 13 31



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Kamienica (CA51, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Chmielnik (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Jasienica (CA51, Gierlasiński 2020), Kossowa (CA93, Stobiecki 1915, Strawiński 1936), Meszna, I (CA61, Gierlasiński 2020), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017)

Nizina Mazowiecka
Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017), Radziejowice (DC66, Hałka-Wojciechowicz 1997), Warszawa, I (EC08, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, IV (DC98, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, I (BD99, Wrzesińska et Wawrzyniak 2005), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963), Promno (XU51, Kasprowicz 1963), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Wyszynki (XU26, Gierlasiński et al. 2019b)

Pobrzeże Bałtyku
Jezioro Żarnowieckie (CF17, Stichel 1960), Kazimierz (CF35, Gierlasiński et al. 2020a), Ustka, I (XA24, Karl 1935), Żarnowiec, II (CF17, Enderlein 1908)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987)

Pomorze
(Stichel 1933)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Sudety Wschodnie
Trzebinia, I (XR87, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

¦l±sk Dolny
Wrocław, I (XS46, Scholz 1931), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

¦l±sk Górny
Bytom, Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Markotów Duży (BB95, Hanus et Lis B. 2014), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), Strzemieszyce (CA87, Burski et Herczek 2008), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

¦l±sk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1910a, Smreczyński 1954), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Strawiński 1936), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina S±spowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Golanka (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, W±wóz Korytania (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, W±wóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmo¶ć, I (CB16, Noga et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa et Lechowski 1988), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Turka (FB18, Lechowski 1984)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.