START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Aradus cinnamomeus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 4 2 32 21 43 21 36



Beskid Wschodni
Ostrów (FA21, Lis J.A. 1990c), Przemyśl (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Czchów (DA71, Kubisz 1992), Głogoczów (DA12, Lis J.A. 1990c), Gruszów (DA42, Smreczyński 1910b, Stobiecki 1915), Izdebnik (DA12, Stobiecki 1915), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Melsztyn (DA62, Smreczyński 1954), Pawlikowice (DA33, Smreczyński 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Wierchomla (DV87, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a), Uroczysko Przylaski (DB94, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Jedlnia (EC20, Gail 1922), Nadleśnictwo Skierniewice (Dobrowolski 1998, Dobrowolski et Popowska-Nowak 1999), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Skierniewice (DC45, Mokrzecki 1928), Warszawa, I (EC08, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, IV (DC98, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, Wawer (EC18, Gail 1922)

Nizina Sandomierska
Kozłów, II (EA34, Smreczyński 1954), Puszcza Niepołomicka, I (DA53, Smreczyński 1906b), Stalowa Wola (EB70, Strawiński et Surmacz 1966), Tarnów, Piaskowa Góra (DA94, Smreczyński 1954), Wiązownica (FA24, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Bydgoszcz, II (CD09, Hebda et al. 2016b), Czarnowska Górka k. Czarnów (VU82, Hebda et Rutkowski 2015), Dębice, II (CD62, Strawiński 1925), Janowiec Wielkopolski (XU64, Schumacher 1913b), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Kościan (XT17, Strawiński 1939), Kruszyn, I (XU99, Gierlasiński et al. 2020a), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Nowogród Bobrzański, I (WT13, Hebda et al. 2016b), Nowy Duninów (CD92, Gierlasiński et al. 2020a), Nowy Tomyśl (WT79, Strawiński 1939), Połęcko (VT96, Gierlasiński et al. 2019b), Powiat Górecki (XT02, Gudewill 1904), Poznań, I (XU30, Strawiński 1925, Mokrzecki 1928, Strawiński 1936, Strawiński 1939), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Szubin (XU87, Strawiński 1939), Toruń (CD37, Strawiński 1925, Strawiński 1936), Wągrowiec (XU45, Strawiński 1939), Wielkopolski PN (XT29, Hebda et al. 2016b), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński et al. 2019b)

Pieniny
Podskalnia Góra (DV57, Gierlasiński et al. 2020a)

Pobrzeże Bałtyku
Choczewo (XA86, Burzyński 1971), Czołpino (XA46, Korcz 2003), Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), rez. Słowińskie Błota (WA92, Gierlasiński et al. 2018b), Rowy (XA35, Korcz 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Podlasie
Knyszyn (FE20, Borkowski 1923), Wisznice (CF54, Strawiński 1925, Strawiński 1936)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Augustów, I (FE36, Strawiński 1925, Strawiński 1936), Błędowo (EF21, Stichel 1960), Grabownica, II (ED18, Gierlasiński et al. 2020a), Jezioro Wigry (FE38, Strawiński 1925, Strawiński 1936), Leśnictwo Dylewo (ED29, Hebda et al. 2016b), Lipniki, III (EE30, Gail 1922), Olsztyn, I (DE65, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
Biały Zdrój (WV60, Hebda et al. 2016b), Bory Tucholskie (CE05, Cmoluchowa et Lechowski 1993), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938), Słupsk (XA33, Karl 1935), Tuchola, Rudzki Most (XV93, Gierlasiński et al. 2019b)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1925, Strawiński 1936, Strawiński 1956b), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1925, Strawiński 1936), Hajnówka (FD74, Strawiński 1925, Strawiński 1936, Taszakowski et Szczepański 2015), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Starzyna (FD73, Strawiński 1925)

Roztocze
Gorajec (FB31, Strawiński 1956a), Hamernia (FA59, Strawiński 1956a), Józefów, I (FA49, Strawiński 1956a), Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Nowiny (FA59, Strawiński 1956a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a), Susiec (FA58, Strawiński 1956a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a), Zwierzyniec, Wygwizdów (FB30, Strawiński 1956a)

Sudety Zachodnie
Lipa, II (WS74, Scholtz 1847)

Śląsk Dolny
Kościerzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Nieszkowice (XS19, Hebda et Rutkowski 2013), Oława (XS64, Gierlasiński et al. 2020a), Pierusza (XS29, Hebda et Rutkowski 2013), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, Lipa Piotrkowska (XS37, Assmann 1854), Wrocław, Osobowice (XS36, Scholz 1931), Wrocław, Poświętne (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Brusiek (CB40, Taszakowski et Szczepański 2015), Brynek (CA39, Hebda et al. 2016b), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1990c), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Katowice, I (CA56, Schnaider 1968, Lis J.A. 1989a, Lis J.A. 1989b), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1989b), Libiąż (CA75, Smreczyński 1954), Polanka Wielka (CA73, Stobiecki 1915), Regulice (CA94, Smreczyński 1954), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Świerklaniec (CA59, Schnaider 1968, Lis J.A. 1987a, Lis J.A. 1987b)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Częstochowa (CB63, Strawiński 1925, Strawiński 1936), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1954), Kraków, Czyżyny (DA24, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Mydlniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Park Twardowskiego (DA14, Smreczyński 1954, Kubisz 1992), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Przylasek Rusiecki (DA34, Gierlasiński et al. 2020a), Kusięta, Góry Towarne (CB72, Gierlasiński et al. 2020a), Ogrodzieniec, I (CA98, Lis J.A. 1990c), Płoki (CA96, Smreczyński 1906b), Pustynia Błędowska (CA97, Lis J.A. 1989b), Pustynia Siedlecka (CB81, Gierlasiński et al. 2020a), Rabsztyn, II (DA07, Kubisz 1992), rez. Góra Zborów (CB90, Gierlasiński et al. 2020a)

Wyżyna Lubelska
Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Kazimierz Dolny (EB68, Strawiński 1925, Strawiński 1936), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Puławy (EB69, Mokrzecki 1928), Turka (FB18, Lechowski 1984), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Biała, I (Strawiński 1925, Strawiński 1936), Radom, Kaptur (EB09, Gail 1922), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Sobków (DB61, Lis J.A. 1990c)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Pasikurowice (XS47, Assmann 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.