START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Arma custos


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 8 12 21 18 38 25 51



Beskid Wschodni
Bednarka, II (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Pleśna (DA93, Stobiecki 1915), Przemyśl, Szechynie (FA41, Kotula 1890), Tarnawka (EA93, Bury 2020)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Wapienica (CA51, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Cieszyn, Gułdowy (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Dobroniów (DA41, Stobiecki 1915), Głogoczów (DA12, Stobiecki 1915), Janowice (DA82, Stobiecki 1915), Kalwaria Zebrzydowska (DA02, Stobiecki 1915), Kossowa (CA93, Stobiecki 1915), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886), Łomnica (DV87, Smreczyński 1954), Marcinkowice (DA70, Stobiecki 1915), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Pawlikowice (DA33, Lis J.A. 1990a), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915), Wrząsowice (DA23, Stobiecki 1915)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Chojnata (DC64, Strawiński 1936), Kampinos (DC69, Lis J.A. 1990a), Łomianki Dolne (DD90, Lis J.A. 1990a), Miedniewice (DC45, Strawiński 1936), Ostrów Mazowiecka (ED65, Szujecki 1966), Otwock (EC27, Smreczyński 1954), Radzymin (ED10, Strawiński 1936), Sękocin (ED10, Szujecki 1966), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936, Wiąckowski et Wiąckowska 1968), Struga, I (ED00, Stichel 1960), Śródborów (EC27, Lis J.A. 1990a), Teresin (DC58, Smreczyński 1954), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1990a), Zegrze (ED01, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
Damienice (DA53, Tomków 1977), Leżajsk (FA06, Nowicki 1868), Puszcza Niepołomicka, I (DA53, Smreczyński 1954), Pysznica (EB80, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1998, Lis B. et Lis J.A. 2009), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Chlebowo, I (XT78, Kasprowicz 1963), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz 1963), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Jaryszewo, I (XU13, Bunalski 2020), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2020a), Leszno (XT04, Gierlasiński et al. 2019b), Łagówek, II (WT29, Gierlasiński et al. 2019b), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz 1963), Poźrzadło (WT19, Gierlasiński et al. 2019b), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Sycyn Dolny, I (XU13, Bunalski 2020), Sycyn Dolny, II (XU03, Bunalski 2020), Szadek (CC14, Strawiński 1936), Śmielin (XU69, Gierlasiński et al. 2020a), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Czołpino (XA46, Korcz 2003), Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Rowy (XA35, Korcz 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003)

Pojezierze Mazurskie
Bobrowo (CE80, Strawiński 1936), Rominta (FE02, Stichel 1960), Ruciane (EE34, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901), Bruskowskie Bagno (XA24, Karl 1935), Cisiny (CE13, Kosicki 1958), Redzikowo (XA33, Lis J.A. 1990a), Szczecin, Osów (VV62, Schmidt 1928), Wejherowo (CF25, Koehler 1948), Węgornik (VV63, Lis J.A. 1990a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Prusy
(Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1949), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
Kosobudy (FB41, Strawiński 1956a), Paary (FA68, Strawiński 1956a), rez. Nad Tanwią (FA58, Strawiński 1956a), Susiec (FA58, Strawiński 1956a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a)

Sudety Zachodnie
Kowary (WS52, Gierlasiński et al. 2020a), Szklarska Poręba (WS33, Hebda 1998a, Lis B. et Lis J.A. 2009), Zagórze Śląskie (WS92, Lanzke et Polentz 1942)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a), Kietrz, I (BA85, Lis J.A. 1990a), Kopalina (XS84, Scholz 1931), Śliwice (XR59, Assmann 1854), Wrocisławice (XS06, Lanzke et Polentz 1942), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Scholz 1931), Wrocław, Muchobór Wielki (XS36, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Wojnów (XS46, Polentz 1943)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Tomków 1977), Bieruń (CA65, Gierlasiński et al. 2020a), Bukowica (CA84, Stobiecki 1886), Bukowno (CA87, Lis J.A. 1987a), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Chrzanów (CA85, Lis B. et Lis J.A. 2009), Dąb (CA75, Stobiecki 1886), Katowice, Panewniki (CA56, Tomków 1977), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1915), Piekary Śląskie (CA58, Gierlasiński et al. 2020a), Przezchlebie (CA38, Lis J.A. 1989b), Racibórz (CA05, Schumacher 1912a), Regulice (CA94, Smreczyński 1954), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Siemianowice Śląskie (CA57, Gierlasiński et al. 2020a), Świerklaniec (CA59, Tomków 1977), Trzebinia, II (CA95, Tomków 1977), Tychy (CA55, Gierlasiński et al. 2020a), Zabrze (CA47, Obrzut et al. 2020), Zawadzkie (CB21, Lis J.A. 1990a)

Śląsk
(Schilling 1844, Flor 1856, Schumacher 1911b)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1886), Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Krzeszowice (DA05, Nowicki 1868, Stobiecki 1886), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olkusz, Zagaje (DA07, Gierlasiński et al. 2020a), Posada (CA97, Gierlasiński et al. 2020a), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Kajasówka (DA04, Gierlasiński et al. 2020a), Rżąka (DA23, Smreczyński 1906b), Zabierzów (DA15, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński 1957c), Puławy (EB69, Strawiński 1963), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2006), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Wandzin (FB19, Fedorko 1957), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Las Podplebanek (DA68, Lis J.A. 1990a), Łódź, Marysin (CC94, Gierlasiński et al. 2020a), Mokry Bór (DB54, Strawiński 1962a), Podplebanek (DA68, Lis J.A. 1990a), rez. Grabowiec (DA79, Lis J.A. 1990a), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Skorocice (DA78, Lis J.A. 1990a), Tunel (DA28, Lis J.A. 1990a)

Wzgórza Trzebnickie
Ose (XS89, Lanzke et Polentz 1942)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.