START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Beosus maritimus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 5 10 9 15 9 14 4 6



Beskid Wschodni
Ostrów (FA21, Kotula 1890), Przemy¶l, Winna Góra (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b)

Galicja
(Nowicki 1864)

Nizina Mazowiecka
Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
Rzeszów (EA74, Stobiecki 1915), Tarnów, Góra ¦w. Marcina (EA03, Smreczyński 1954), Tarnów, Piaskowa Góra (DA94, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Duninów (CD92, Strawiński 1965b, Strawiński 1966b), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Ochla, I (WT34, Gierlasiński et al. 2019b), Potoczek (WT71, Strawiński 1966b)

Pobrzeże Bałtyku
Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008)

Podlasie
Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966)

Pojezierze Mazurskie
Kujawy (CD67, Smreczyński 1954)

Roztocze
Zwierzyniec, II (FB30, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Sudety Zachodnie
Jedlina Zdrój (WS92, Assmann 1854, Scholz 1931)

¦l±sk Dolny
Kopalina (XS84, Scholz 1931), P±tnów Legnicki (WS67, Scholz 1931), Wrocisławice (XS06, Lanzke et Polentz 1942), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Osobowice (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Popowice (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Rakowiec (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

¦l±sk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Bukowica (CA84, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Wojciechów (CB14, Lis J.A. et Lis B. 1998a)

¦l±sk
(Weigel 1806, Schilling 1829)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kobylany (DA15, Smreczyński 1906b), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Kosocice (DA23, Smreczyński 1954), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Przegorzały (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Przedmo¶ć, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Rz±ska (DA15, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Chełm (FB76, Smreczyński 1906b), Lublin, I (FB07, Ziarkiewicz 1957), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Piotrków Pierwszy (FB15, Strawiński 1966b), Wandzin (FB19, Fedorko 1957), Wytyczno (FB59, Strawiński 1966b)

Wyżyna Małopolska
Czyżów Szlachecki (EB53, Gierlasiński et al. 2020a)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki ¦l±skie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Assmann 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.