START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Campylomma verbasci


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 1 4 10 37 30 7



Beskid Wschodni
Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Dobroniów (DA41, Stobiecki 1915), Masyw Lubania (DV58, Hebda et al. 2020a), Mszana Dolna (DA30, Smreczyński 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Nowy Sącz (DV79, Niemczyk 1963), Rabka (DV29, Smreczyński 1954)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Łomnicki 1884)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Gołotczyzna (DD74, Bilewicz-Pawińska 1976a, Bilewicz-Pawińska 1976b), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Skierniewice (DC45, Niemczyk 1978a, Niemczyk et al. 1980), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska 1982), Zbroszki (DD93, Lechowski 1989)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baranowo, I (XU21, Burdajewicz 1993), Kórnik (XT49, Studziński et Małachowska 1973), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Plewiska (XU20, Korcz 1998, Korcz 2001), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, I (XU30, Korcz 1967, Korcz 1973, Studziński et Małachowska 1973, Korcz 1986), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz 1970), Poznań, Ogrody (XU20, Burdajewicz 1989), Poznań, Sołacz (XU21, Kasprowicz 1963), Prowincja Poznań (Stichel 1933), Skoki (XU43, Schumacher 1913b), Strykowo, I (XT18, Korcz 1998), Trzebaw (XT29, Korcz 1970), Turew (XT27, Trojan 1989), Wyrzysk (XU59, Niemczyk et Olszak 1975)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Osowiec (FE02, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Cisiny (CE13, Kosicki 1958), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Widuchowa (VU58, Wagner 1941a), Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958)

Pomorze
(Stichel 1956)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871)

Roztocze
(Strawiński 1956a), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Sudety Zachodnie
rez. Wąwóz Siedmicki (WS74, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Dunino (WS76, Scholz 1931), Gogolin (BA89, Hebda 2006), Legnica (WS87, Scholz 1931), Redlice (WS98, Assmann 1854), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Polentz 1944), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 1995, Gorczyca et Herczek 2009), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1915), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010)

Śląsk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Kawiory (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki 1915), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a)

Wyżyna Lubelska
Czechów Górny (FB08, Ziarkiewicz 1957), Felin (FB17, Ziarkiewicz 1976a), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa 1971), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Puławy (EB69, Strawiński 1963), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Wandzin (FB19, Ziarkiewicz 1957), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971), Zemborzyce (FB07, Ziarkiewicz 1957)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sandomierz (EB51, Niemczyk et Olszak 1975)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Polentz 1944)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.