START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PIŚMIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)

Capsodes gothicus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 6 12 1 3 10 16 43 121



Beskid Wschodni
Bartne, I (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bartne, II (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, II (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Blechnarka (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Jaśliska (EV57, Taszakowski et Gorczyca 2018), Karlików (EV77, Gierlasiński et al. 2021d), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Mrukowa (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a), Tarnawka (EA93, Bury 2020)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002), Bochnia (DA53, Smreczyński 1954), Buczkowice, I (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Chrostowa (DA52, Gierlasiński et al. 2020a), Cisiec (CV69, Gierlasiński 2020), Góra Bucze (CA41, Gierlasiński et Fiedor 2021a), Kamesznica (CV59, Gierlasiński et al. 2021a), Koniaków, Koczy Zamek (CV59, Gierlasiński 2020), Koniaków (CV59, Gierlasiński 2020), Korbielów (CV89, Gierlasiński 2020), Koskowa Góra (DA11, Gierlasiński 2020), Masyw Lubania (DV58, Hebda et al. 2020a), Meszna, I (CA61, Gierlasiński 2020), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), Ptaszkowa (DV99, Stobiecki 1915), Rajcza, I (CV68, Gierlasiński 2020), Rytro (DV78, Smreczyński 1954), Sidzina (DV09, Gierlasiński 2020), Ślemień, Czeretnik (CA80, Gierlasiński 2020), Ujsoły (CV67, Gierlasiński 2020), Żabnica (CV69, Gierlasiński et al. 2021a)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Czarna Górna (FV26, Gierlasiński et al. 2021d), Jawornik (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Lutowiska (FV25, Gierlasiński et al. 2021d), Mchawa (EV96, Gierlasiński et al. 2021d), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864)

Nizina Mazowiecka
Brwilno (DD02, Abraszewska-Kowalczyk et Kowalczyk 2002), Konstancin-Jeziorna (EC07, Gierlasiński et al. 2019b), Susk Nowy (ED47, Gierlasiński et al. 2021a), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska 1982), Wizna (ED99, Gierlasiński et al. 2021a)

Nizina Sandomierska
Czerniawka (FA44, Bury et al. 2021), Kępa Rzeczycka (EB71, Gierlasiński et al. 2021a), Puszcza Niepołomicka, I (DA53, Smreczyński 1906b), Puszcza Niepołomicka, II (DA54, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1998), Szczutków (FA55, Bury et al. 2021)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Głogów (WT72, Assmann 1854), Grabin (WT17, Gierlasiński et al. 2019b), Krośnice (XT60, Bugaj-Nawrocka et Taszakowski 2021), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2020a), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Łagów, I (WT19, Gierlasiński et al. 2019b), Plewiska (XU20, Korcz 1998), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Raków, I (WT19, Gierlasiński et al. 2019b), rez. Stawy Milickie (XT61, Bugaj-Nawrocka et Taszakowski 2021), Rybocice (VT79, Gierlasiński et al. 2021a), Strykowo, I (XT18, Korcz 1998), Taczanów (XT84, Gierlasiński et al. 2018a), Wielowieś, I (WU20, Gierlasiński et al. 2019b), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Kluki (XA56, Korcz 2003), Rekowo Górne, Puszcza Darżlubska (CF25, Gierlasiński et al. 2020a), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003), Toliszczek (CF07, Gierlasiński et al. 2021a)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), rez. Czerwone Bagno, I (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Układek (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Chorzele (DE90, Gierlasiński et al. 2021c), Retkowy (DE71, Gierlasiński et al. 2021c), Robaczewo (DE61, Gierlasiński et al. 2020a), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Sławno (XA02, Karl 1935)

Pomorze
(Wagner 1941a, Stichel 1956)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Białowieża, I (FD94, Smreczyński 1954, Strawiński 1956b, Hebda 2011), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan et al. 1994)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Józefów Roztoczański (FA49, Gierlasiński et al. 2021a), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Strawiński 1956a, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Korhynie (FA78, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a)

Sudety Wschodnie
Góra Klasztorna (XR87, Hebda et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda et Lis B. 2007), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz 1847, Assmann 1854), Komarno (WS64, Gierlasiński et al. 2021b), Lipa, II (WS74, Gierlasiński et al. 2021b), Miedzianka (WS63, Gierlasiński et al. 2021b), Pastewnik (WS73, Gierlasiński et al. 2021b), Płóczki Górne (WS35, Gierlasiński et al. 2021b), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Dolny
Bielice, II (XS83, Gierlasiński et al. 2020a), Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Gogolin (BA89, Hebda 2006, Gierlasiński et al. 2021a), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Jagodzin (WS19, Gierlasiński et al. 2019b), Kamień Śląski (BB90, Hebda 2006), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski 2009), Proboszczów (WS55, Gierlasiński et al. 2020a), Stobrawa PK (XS83, Łęgowski 2009), Środa Śląska (XS16, Lanzke et Polentz 1942), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013), Wińsko (XT10, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Osobowice (XS36, Assmann 1854), Wrocław, Sołtysowice (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wzgórza Strzegomskie (WS94, Scholtz 1847, Assmann 1854), Złotoryja (WS66, Lanzke et Polentz 1942)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Hutki-Kanki (CA98, Gierlasiński et al. 2021a), Imielin, Golcówka (CA75, Gierlasiński et al. 2021a), Kęty (CA72, Gierlasiński et al. 2021a), Mikołów, Jamna (CA55, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Oleszka (BA99, Hebda 2006), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka et Gorczyca 2013), Przezchlebie (CA38, Lis J.A. 1989b), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), rez. Ligota Dolna (BA99, Gierlasiński et al. 2020a), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003, Burski et Herczek 2008), Strzyżowice (CA68, Gierlasiński et al. 2021a), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Weigel 1806, Scholz 1931, Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Mydlniki (DA14, Gierlasiński et al. 2021a), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989), rez. Skołczanka (DA14, Gierlasiński et al. 2020a)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca, I (FB18, Lechowski 1984), Jezioro Płotycze (FB89, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Podgórz (EB68, Cmoluchowa 1964), Poleski PN (FC50, Piotrowski 1994), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Sobianowice (FB18, Lechowski 1984), Turka (FB18, Lechowski 1984), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b), Wólka Wytycka (FC50, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Góry Pińczowskie (DA69, Gierlasiński et al. 2020a), Kruszewiec (DB59, Strawiński 1936), Leszczyny (DB87, Strawiński 1936), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2019b), Pińczów (DA69, Herczek 1987), Politki (CB97, Gierlasiński et al. 2021a), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk 2009), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Tuszyn (CC91, Strawiński 1936), Zagórzyce (DA68, Taszakowski et al. 2016)

Wzgórza Trzebnickie
Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Ozorowice (XS37, Assmann 1854), Piotrkowiczki (XS48, Assmann 1854, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2021.