START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PIŚMIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)

Chlamydatus pullus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 6 10 48 36 81



Beskid Wschodni
Łysa Góra (EV49, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a), Ustrzyki Dolne (FV17, Gierlasiński et al. 2021d)

Beskid Zachodni
Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Chmielnik (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Gułdowy (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Krasna (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Łąki na Kopcach (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Mnisztwo (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Góra Bucze (CA41, Gierlasiński et Fiedor 2021a), Koskowa Góra (DA11, Gierlasiński 2020), Leszna Górna, Tuł (CA30, Gierlasiński et Fiedor 2021b), Łodygowice (CA61, Gierlasiński 2020), Meszna, II (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Ochotnica Górna, Jamne (DV48, Hebda et al. 2020a), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Szczyrk (CA50, Gierlasiński 2020), Tylmanowa (DV58, Hebda et al. 2020a), Wisła, Cienków (CV59, Gierlasiński et al. 2021a)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Lutowiska (FV25, Gierlasiński et al. 2021d), Mchawa (EV96, Gierlasiński et al. 2021d), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Łomnicki 1884)

Góry Świętokrzyskie
(Strawiński 1962a), Jeziorko (EB03, Gierlasiński et al. 2021a)

Nizina Mazowiecka
Brzuza (ED42, Gierlasiński et al. 2020d), Otwock (EC27, Smreczyński 1954), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska 1965, Bilewicz-Pawińska 1982, Hałka-Wojciechowicz 1996, Gierlasiński et al. 2020a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bolechowo (XU32, Gierlasiński 2021), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018, Gierlasiński et al. 2019b), Jarużyn (CD19, Gierlasiński et al. 2019b), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Konin (CC18, Gierlasiński et al. 2021a), Koźlice (WT61, Scholz 1931), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Łopuchówko (XU42, Gierlasiński et al. 2020a), Plewiska (XU20, Korcz 2001), Poznań, I (XU30, Studziński et Małachowska 1973, Korcz 1984a, Korcz 1987), Promno (XU51, Gierlasiński 2021), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Śrem (XT37, Korcz 1976b), Toruń, Krowieniec (CD37, Gierlasiński et al. 2020a), Turew (XT27, Trojan 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Winna Góra (XT68, Korcz et Paradowska 2000), Żołędzin (XU34, Gierlasiński et al. 2019b)

Pieniny
Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Cetniewo (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Chłapowo (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Jasne Wybrzeże (CF36, Smreczyński 1954), Lisi Jar (CF28, Smreczyński 1954), Łowno (VV78, Lis J.A. 1992), Mieroszyno (CF27, Smreczyński 1954), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Rozewie (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Wielka Wieś (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960)

Podlasie
Budne Żarnowo (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Wilamowskie (FE01, Lis J.A. et al. 1995), Wroceń (FE23, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Błaskowizna (FF11, Gierlasiński et al. 2021c), Botkuny (EF81, Gierlasiński et al. 2021c), Chorzele (DE90, Gierlasiński et al. 2021c), Gontarze (ED49, Gierlasiński et al. 2021c), Grabownica, II (ED18, Gierlasiński et al. 2020a), Jezioro Wigry (FE38, Chłond et al. 2007), Łopuchowo, II (FF21, Gierlasiński et al. 2021c), Malinowo (DD49, Gierlasiński et al. 2020a), Olsztyn, I (DE65, Stichel 1960), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1962d), Radzyń Chełmiński (CE61, Gierlasiński et al. 2021c), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski 1962a), Rutka (FF10, Gierlasiński et al. 2021c), Suwałki (FE29, Gierlasiński et al. 2021c), Szurpiły (FF20, Gierlasiński et al. 2021c), woj. olsztyńskie (Mikołajski 1961c)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Wagner 1941a), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Lędyczek (XV33, Gierlasiński et al. 2021a), Radzikowo (XA31, Karl 1935), Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a), Słupsk (XA33, Karl 1935), Terespol Pomorski (CE22, Gierlasiński et al. 2021a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
(Strawiński 1956a), Górecko Stare (FA49, Gierlasiński et al. 2021d), Józefów Roztoczański (FA49, Gierlasiński et al. 2021d), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Krasnobród (FB50, Gierlasiński et al. 2021d), Lasowce (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996), Stara Huta (FB40, Gierlasiński et al. 2020a), Zamość (FB52, Gierlasiński et al. 2021d), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1964a, Strawiński 1966a)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Bukówka (WS61, Gierlasiński et al. 2021b), Karpniki (WS63, Gierlasiński et al. 2021b)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Hebda 2006), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Pawłowice Wielkie (WS86, Kania et al. 1976a, Kania et al. 1976b), Pątnów Legnicki, Sarnik (WS87, Scholz 1931), Wińsko (XT10, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocisławice (XS06, Lanzke et Polentz 1942)

Śląsk Górny
Bytom, Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Hutki-Kanki (CA98, Gierlasiński et al. 2021a), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1985, Lis J.A. 1989b, Lis B. 2018)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Tokarski Potok (DV46, Smreczyński 1908a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Chechło (CA98, Gierlasiński et al. 2021a), Czerna (DA05, Smreczyński 1954), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2021a), Kraków, Dębniki (DA14, Stobiecki 1915), Kraków, Grota Twardowskiego (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Kopiec Kościuszki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Smreczyński 1954), Kraków (DA24, Gierlasiński et al. 2021a), Ojcowski PN, Dom Opieki Społecznej (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzemienia (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989)

Wyżyna Lubelska
Bystrzyca, I (FB18, Lechowski 1984), Dobre (EB68, Cmoluchowa 1964), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa 1971), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Michałówka, I (EB69, Strawiński 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa 1964), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2006), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Sobianowice (FB18, Lechowski 1984), Wólka Profecka (EB69, Strawiński 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a, Gierlasiński et al. 2019b), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Polentz 1944, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2021.