START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PI¦MIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)
PLUSKWIAKI ¦WIATA (TRUE BUGS OF THE WORLD)

Closterotomus biclavatus (Herrich-Schaeffer, 1835)


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 2 1 14 23 39 42 65



Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Markowa (EA94, Bury 2020), Masyw Suchego Obycza (FV19, Hebda et al. 2020a), Nowy Żmigród (EV39, Smreczyński 1954), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954), Ustrzyki Dolne (FV17, Gorczyca et Herczek 1988)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Strawiński 1936, Lis B. et al. 2002), Babiogórski PN (CV99, Gierlasiński et al. 2021a), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Glinik, I (DA81, Smreczyński 1954), Jasienna (DA80, Smreczyński 1954), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Masyw Lubania (DV58, Hebda et al. 2020a), Nowy S±cz (DV79, Niemczyk 1963), Obidowa (DV28, Gierlasiński 2020), Ochotnica Górna, Jamne (DV48, Hebda et al. 2020a), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Rytro (DV78, Stobiecki 1915, Strawiński 1936), Sidzina (DV09, Gierlasiński 2020), Sucha Beskidzka (CA90, Smreczyński 1906b), Szczyrk (CA50, Gierlasiński et al. 2023), Żywiec (CA70, Smreczyński 1908a)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Bereżki (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), Bukowe Berdo (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), Dolina Terebowca (FV23, Gorczyca et Herczek 1988), Jawornik (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Lesko, I (EV97, Gorczyca et Herczek 1988), Lutowiska (FV25, Gorczyca et Herczek 1988), Połonina Caryńska (FV14, Gorczyca et Herczek 1988), Pszczeliny (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), rez. Litmierz (FV34, Gorczyca et al. 1989), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Stuposiany (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), Szeroki Wierch (FV23, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et Herczek 1988, Gorczyca et al. 1989), Tarnica (FV23, Gorczyca et Herczek 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca et Herczek 1988), Wołosate (FV13, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry ¦więtokrzyskie
(Smreczyński 1954), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a), ¦więty Krzyż (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
rez. Bór na Czerwonem (DV37, Gorczyca et al. 1989), Zakopane (DV26, Smreczyński 1906b)

Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936), Warszawa, I (EC08, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, Służew (EC07, Gierlasiński et al. 2021a)

Nizina Sandomierska
Lubaczów, Ostrowiec (FA55, Bury et Mazepa 2022), Puszcza Niepołomicka, I (DA53, Smreczyński 1906b), rez. Szklarnia (FB01, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1998), Smolarzyny (EA95, Bury et Mazepa 2022)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Komorów, III (YT01, Gierlasiński et al. 2023), Kro¶nice (XT60, Bugaj-Nawrocka et Taszakowski 2021), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Poznań, I (XU30, Studziński et Małachowska 1973), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pieniny
Grywałd (DV57, Gierlasiński et al. 2021d), Kluszkowce, Przełęcz Snozka (DV57, Gierlasiński et al. 2021d), Kro¶cienko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954), Niedzica (DV47, Smreczyński 1906b), Pieniny (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Chłapowo (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Czołpino (XA46, Korcz 2003), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdynia, Chwarzno (CF34, Senn et Gierlasiński 2023), Gdynia, Mały Kack (CF33, Lis B. et Kowalczyk 2017), Gdynia, Redłowo (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Gdynia, Wiczlino (CF34, Senn et Gierlasiński 2023), Gdynia, Wzgórze ¦w. Maksymiliana (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Jastrzębia Góra (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Międzyzdroje (VV67, Gierlasiński et al. 2022b), Orzechowo, I (XA25, Karl 1935), Rowy (XA35, Korcz 2003), Strzelinko (XA24, Karl 1935), Tupadły (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966)

Pojezierze Mazurskie
¦więtajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Polska
(Stichel 1933, Strawiński 1950a, Stichel 1956)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001, Hebda 2011), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan et al. 1994), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński 1956b)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), K±ty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Lechowski et Cmoluchowa 1993, Cmoluchowa et Lechowski 1994), rez. Nart (dawny) (FB40, Strawiński 1956a), Stoki (FB40, Strawiński 1956a), Turzynieckie Doły (FB31, Strawiński 1956a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a)

Sudety Wschodnie
Masyw ¦nieżnika, I (XR36, Scholz 1931), Młynowiec (XR37, Scholz 1931), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stronie ¦l±skie (XR37, Scholz 1931)

Sudety Zachodnie
Borowice (WS42, Scholz 1931), Jedlina-Zdrój (WS92, Scholz 1931), Komarno (WS64, Gierlasiński et al. 2021b), Lubiechowa, Okole (WS64, Gierlasiński et al. 2021b), Mszary Izerskie (WS23, Gorczyca et al. 1989), Pastewnik (WS73, Gierlasiński et al. 2021b), Płonina (WS73, Gierlasiński et al. 2021b), Stóg Izerski (WS23, Gierlasiński et al. 2021b), Szczawno-Zdrój (WS82, Scholz 1931), Wałbrzych, Stary Zdrój (WS92, Scholz 1931), Wałbrzych (WS92, Lanzke et Polentz 1942), Wielka Sowa (XS01, Scholz 1931), Wleń (WS45, Gierlasiński et al. 2021b), Zieleniec, rez. Topieliska (XR08, Gorczyca et al. 1989)

¦l±sk Dolny
Borucice (XS84, Lis B. et Łęgowski 2023), Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a), Gogolin (BA89, Gierlasiński et al. 2022a), Kopalina (XS84, Scholz 1931), Ko¶cierzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Rogalice (XS84, Lis B. et Łęgowski 2023), Stobrawa (XS83, Lis B. et Łęgowski 2023), Wielopole (XS93, Lis B. et Łęgowski 2023)

¦l±sk Górny
Brynek (CA39, Gierlasiński et al. 2023), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Grabówka (CA07, Gierlasiński et al. 2022a), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009), Ładza (YS03, Lis B. et Łęgowski 2023), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Taciszów (CA28, Scholz 1931), Tarnowskie Góry, I (CA49, Lis J.A. 1989b)

¦l±sk
(Scholtz 1847, Assmann 1854, Stichel 1933)

Tatry
Dolina ku Dziurze (DV25, Smreczyński 1954), Dolina Małej Ł±ki (DV25, Smreczyński 1906b), Dolina za Bramk± (DV25, Smreczyński 1908a, Smreczyński 1954), Łysanki (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca 1994a), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1954), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2021a), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Nowa Wie¶ (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Wawel (DA24, Gierlasiński et al. 2023), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Strawiński 1936, Gierlasiński et al. 2023), Ojcowski PN, Dolina S±spowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Krzyżowa (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Potok Złoty (CB81, Gorczyca 1994a), Przedmo¶ć, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmo¶ć, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa 1964), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa 1971), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Puławy, I (EB69, Strawiński 1963), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Kruszewiec (DB59, Strawiński 1936), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2019b), Pińczów (DA69, Herczek 1987), Radom, Las Kapturski (EB09, Gierlasiński et al. 2022a), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki ¦l±skie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2023.