START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Cyllecoris histrionius


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
7 11 2 9 11 27 17 13



Beskid Wschodni
Przemyśl (FA21, Kotula 1890), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Gdów (DA42, Smreczyński 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Słotwina (DA73, Smreczyński 1954), Tomice, I (CA92, Stobiecki 1915)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Obory (EC16, Smreczyński 1954), Puszcza Kampinoska (DC79, Strawiński 1936), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936)

Nizina Sandomierska
Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Baby (XT82, Kasprowicz 1963), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1913), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz 1963), Poznań, Jeżyce (XU20, Kasprowicz 1963), Promno (XU51, Kasprowicz 1963), Prowincja Poznań (Stichel 1933)

Pobrzeże Bałtyku
Charnowo (XA24, Karl 1935), Dąbki (WA82, Enderlein 1908, Stichel 1960), Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960), Jezioro Żarnowieckie (CF17, Enderlein 1908, Stichel 1960), Karwia (CF27, Enderlein 1908, Stichel 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Żarnowiec, II (CF17, Enderlein 1908)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Pomorskie
Słupsk (XA33, Karl 1935)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Nart (dawny) (FB40, Strawiński 1956a), Siedliska (FA87, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Tomaszów Lubelski (FA79, Gorczyca et Chłond 2005)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854), Kamienna Góra (WS72, Teicher 1893), Książ (WS93, Scholtz 1847, Assmann 1854), Staniszów, Góra Witosza (WS53, Assmann 1854), Staniszów (WS53, Scholtz 1847)

Śląsk Dolny
Kąty Wrocławskie (XS25, Scholtz 1847), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Sośnica (XS25, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Chłodny 1978), Bytom, Dąbrowa Miejska (CA58, Lis J.A. 1989b), Goczałkowice Zdrój (CA53, Gorczyca et Chłond 2005), Gostyń, II (CA45, Gorczyca et Chłond 2005), Hanusek (CA49, Gorczyca et Chłond 2005), Katowice, Las Murckowski (CA56, Herczek et Gorczyca 1994), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), Rybnik (CA25, Gorczyca et Chłond 2005)

Śląsk
(Scholz 1931, Stichel 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Nowicki 1868)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca 1994a), Julianka (CB92, Gorczyca 1994a), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki 1915), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Nowicki 1868, Strawiński 1936, Smreczyński 1954), Modlnica (DA15, Stobiecki 1915), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Korytania (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Potok Złoty (CB81, Gorczyca 1994a), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989), Zwierzyniec, Modrzewiowa Góra (CB44, Gierlasiński et al. 2019b)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński 1963), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b)

Wyżyna Małopolska
Łódź (CC93, Strawiński 1936), Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Malin (XS47, Assmann 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.