START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Deraeocoris punctulatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 7 1 5 10 27 17 8



Beskid Zachodni
My¶lenice, I (DA22, Smreczyński 1954)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry ¦więtokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Łomna (DD80, Bilewicz-Pawińska 1967), Otwock (EC27, Smreczyński 1954), Rawa Mazowiecka (DC43, Strawiński 1936), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Bilewicz-Pawińska 1965), Warszawa, Młociny (DC99, Bilewicz-Pawińska 1961a), Zaborówek (DC79, Kasprowicz 1960)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Stichel 1933), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1913), Opoczno (DB59, Studziński et Małachowska 1973), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963, Studziński et Małachowska 1973, Korcz 1984a, Korcz 1984b, Korcz 1986), Poznań, Ogrody (XU20, Burdajewicz 1989, Taszakowski et al. 2020a), Rakownia (XU32, Taszakowski et al. 2020a), ¦rem (XT37, Korcz 1976b), Turew (XT27, Karg 1975, Trojan 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1960)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a, Gorczyca 1992a, Hebda et Gutowski 2019)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, I (DE65, Stichel 1960), ¦więtajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Wagner 1941a), rez. Bielinek nad Odr± (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996)

¦l±sk Dolny
Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann 1854)

¦l±sk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki 1915), Dabrowa Górnicza (CA77, Taszakowski et al. 2020a), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Potępa (CB30, Lis J.A. 1989b)

¦l±sk
(Scholz 1931, Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954), Kraków, Wola Duchacka (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Nowicki 1868, Łomnicki 1882, Stobiecki 1915), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1992a, Gorczyca 1994a)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kra¶nik (EB84, Cmoluchowa 1971), Lublin, I (FB07, Strawiński 1948, Ziarkiewicz 1951, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Okale (EB68, Cmoluchowa 1964), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński 1959a), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b, Ziarkiewicz 1958)

Wyżyna Małopolska
Lućmierz (CC85, Kasprowicz 1960), Pińczów (DA69, Herczek 1987)

Wzgórza Trzebnickie
Kotowice (XS37, Assmann 1854), Oborniki ¦l±skie (XS38, Polentz 1944)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.