START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PIŚMIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)

Deraeocoris ruber


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 9 11 1 17 8 37 42 265



Beskid Wschodni
Bartne, I (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, II (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Brylińce, I (FA10, Taszakowski et al. 2020a, Bury et al. 2021), Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Gamrat (EA21, Smreczyński 1954), Glinik, II (EA43, Gierlasiński et al. 2021d), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Krempna (EV38, Taszakowski et Gorczyca 2018), Kruhel Wielki (FA21, Smreczyński 1908a), Krzeczkowa (FA11, Bury et al. 2021), Lesko, II (EV98, Gierlasiński et al. 2021d), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipnik (EA93, Bury et al. 2021), Markowa (EA94, Bury 2020), Nieznajowa (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Posada Rybotycka (FA10, Bury et al. 2021), Pruchnik, I (FA02, Bury et al. 2021), Przemyśl (FA21, Kotula 1890, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1908a), Siedliska, II (EA81, Gierlasiński et al. 2021d), Sietesz (EA93, Bury et al. 2021), Stefkowa (FV07, Gierlasiński et al. 2021d)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Taszakowski et al. 2020a), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Kamienica (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Kozia Góra (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Mikuszowice (CA61, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Brenna, II (CA50, Taszakowski et al. 2020a), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Chmielnik (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Gułdowy (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Gumna (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Krasna (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Las Bielowiec (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Las Szczypie (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Goleszów (CA31, Taszakowski et al. 2020a), Góra Bucze (CA41, Gierlasiński et Fiedor 2021a), Grudziec Śląski (CA41, Taszakowski et al. 2020a), Gruszów (DA42, Smreczyński 1910b), Hucisko, I (CA80, Gierlasiński 2020), Janowice (DA82, Stobiecki 1915), Jaworze Nałęże (CA51, Gierlasiński 2020), Kaczyce (CA22, Taszakowski et al. 2020a), Kamionka Wielka (DV89, Gierlasiński 2020), Korbielów (CV89, Gierlasiński 2020), Koskowa Góra (DA11, Gierlasiński 2020), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Kozy (CA62, Taszakowski et al. 2020a), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Laliki (CV58, Taszakowski et al. 2020a), Leszna Górna, Tuł (CA30, Gierlasiński et Fiedor 2021b), Limanowa (DA50, Strawiński 1936), Lubień (DA20, Gierlasiński et al. 2020a), Łomnica (DV87, Stobiecki 1915), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Masyw Lubania (DV58, Hebda et al. 2020a), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), Młada Hora (CV67, Gierlasiński 2020), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Nowy Sącz (DV79, Stobiecki 1915, Niemczyk 1963, Niemczyk 1968a), Ochotnica Górna, Jamne (DV48, Hebda et al. 2020a), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Rabka-Zdrój (DV29, Gierlasiński 2020), Rytro (DV78, Smreczyński 1954), Soblówka (CV67, Gierlasiński 2020), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Szczyrk (CA50, Gierlasiński 2020), Tylmanowa (DV58, Hebda et al. 2020a), Zawoja (CA90, Hebda et al. 2020a), Zebrzydowice (CA22, Taszakowski et al. 2020a)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Dołżyca (EV95, Hebda et al. 2020a), Łopiennik, I (EV95, Hebda et al. 2020a), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Stuposiany (FV24, Gierlasiński et al. 2021a)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra (EB03, Strawiński 1962a), Kielce, Grabina (DB73, Taszakowski et al. 2020a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Hermanów (DC58, Smreczyński 1954), Paszków (DC87, Taszakowski et al. 2020a), Piątnica Włościańska (ED79, Gierlasiński et al. 2021a), Rawa Mazowiecka (DC43, Strawiński 1936), Skierniewice (DC45, Wiąckowski et Wiąckowska 1968, Niemczyk et al. 1980), Warszawa, Białołęka (EC09, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, Bielany (DC99, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996), Warszawa, II (EC07, Gierlasiński et al. 2020a), Wyszków (ED32, Gierlasiński et al. 2020d)

Nizina Sandomierska
Buda Stalowska (EA59, Taszakowski et al. 2020a), Dąbrówka Gorzycka (DA96, Gierlasiński et al. 2019b), Pawłosiów (FA13, Stobiecki 1915), Podgrabina (EA85, Bury et al. 2021), Rzeszów (EA74, Nowicki 1868), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Białe Błota (XU95, Gierlasiński et al. 2020a), Broniszewice (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Bydgoszcz, Babia Wieś (CD08, Gierlasiński et al. 2021a), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Stary Fordon (CD19, Gierlasiński et al. 2020a), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Dobra Nadzieja (XT94, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854), Grabin (WT17, Gierlasiński et al. 2019b), Gryżyna (WT18, Gierlasiński et al. 2019b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Jarosławiec, II (XT59, Taszakowski et al. 2020a), Jaryszewo, I (XU13, Taszakowski et al. 2020a), Jezioro Jatnik (WT17, Gierlasiński et al. 2019b), Jezioro Łąkie, II (WT38, Gierlasiński et al. 2019b), Jezioro Trześniowskie (WU20, Gierlasiński et al. 2019b), Kobylniki (XU03, Taszakowski et al. 2020a), Komorniki, II (XT29, Taszakowski et al. 2020a), Krośnice (XT60, Bugaj-Nawrocka et Taszakowski 2021), Krzywosądów (XT94, Gierlasiński et al. 2018a), Kunowice, II (VU70, Gierlasiński et al. 2021a), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2020a), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Ludwina (XT94, Gierlasiński et al. 2018a), Łagów, III (WT29, Gierlasiński et al. 2019b), Łopuchowo, I (XU43, Gierlasiński 2021), Marianów, II (XT84, Gierlasiński et al. 2018a), Michałków (XT93, Gierlasiński et al. 2019b), Mielenko (XU93, Gierlasiński et al. 2021a), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Nietkowice (WT26, Gierlasiński et al. 2019b), Nowe Biskupice, II (VU70, Gierlasiński et al. 2021a), Oborniki, Wzgórza Bogdanowskie (XU23, Taszakowski et al. 2020a), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Dębina (XU30, Gierlasiński 2021), Poznań, Golęcin (XU20, Taszakowski et al. 2020a), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963, Korcz 1967, Korcz 1973, Korcz 1984a, Korcz 1987, Korcz 2000), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz 1970), Poznań, Ogrody (XU20, Burdajewicz 1989), Przybrodzin (XU91, Gierlasiński et al. 2021a), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński 2021), Rogalin, I (XT38, Taszakowski et al. 2020a), Ruda Milicka (XT51, Gierlasiński et al. 2021a), Ryszewko (XU84, Gierlasiński et al. 2021a), Siecieborzyce (WT32, Gierlasiński et al. 2019b), Suchodół (VT83, Taszakowski et al. 2020a), Sycyn Dolny, I (XU13, Taszakowski et al. 2020a), Sycyn Dolny, II (XU03, Taszakowski et al. 2020a), Szamotuły, I (XU03, Taszakowski et al. 2020a), Szamotuły, II (XU13, Taszakowski et al. 2020a), Szczepankowo (XU03, Gierlasiński et al. 2021a), Trzebaw (XT29, Korcz 1970), Turew (XT27, Trojan 1989), Urad, I (VT89, Gierlasiński et al. 2020a), Uzarzewo (XU41, Gierlasiński 2021), Wapienno (YU05, Gierlasiński et al. 2020a), Wyrzysk (XU59, Niemczyk et Olszak 1975), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pieniny
Jaworki (DV67, Gierlasiński et al. 2021d), Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Smreczyński 1954), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Jastrzębia Góra (CF27, Gierlasiński et al. 2020a), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. 1992), Podbórz (WA60, Gierlasiński et al. 2021a), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Świnoujście, Warszów (VV57, Lis J.A. 1992)

Podlasie
Kisielew (FC29, Taszakowski et al. 2020a), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a, Gorczyca 1992a), Osowiec, Twierdza (FE02, Gierlasiński et al. 2019b)

Pojezierze Mazurskie
Chorzele (DE90, Gierlasiński et al. 2021c), Jeleniewo (FF20, Gierlasiński et al. 2021c), Kalbornia (DE31, Gierlasiński et al. 2021c), Leszczewo (FF20, Gierlasiński et al. 2020a), Mażany (EE39, Gierlasiński et al. 2021c), Mława (DD58, Taszakowski et al. 2020a), Nowa Kaletka (DE73, Gierlasiński et al. 2021c), Radzieje (EE39, Gierlasiński et al. 2021c), Stańczyki (FF01, Gierlasiński et al. 2021c), Suwałki (FE29, Gierlasiński et al. 2021c), Szurpiły (FF20, Gierlasiński et al. 2021c), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), Wałpusz (EE03, Taszakowski et al. 2020a)

Pojezierze Pomorskie
Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Łapalice (CF12, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Rudnica (WV91, Gierlasiński et al. 2021a), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Trojan et al. 1994, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Krasnobród (FB50, Gierlasiński et al. 2021d), Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Stara Huta (FB40, Gierlasiński et al. 2020a), Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Tomaszów Lubelski (FA79, Tenenbaum 1921), Turzyniec (FB31, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a)

Sudety Wschodnie
Góra Klasztorna (XR87, Hebda et Lis B. 2007), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński 2017b), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Podzamek (XR28, Gierlasiński 2016b), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda 2002a), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stronie Śląskie (XR37, Gierlasiński 2017b)

Sudety Zachodnie
Dańczów (WR98, Gierlasiński 2016b), Dziwiszów (WS54, Gierlasiński et al. 2021b), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Korcz 2010b), Leśna (WS15, Gierlasiński et al. 2021b), Lewin Kłodzki (WR98, Gierlasiński 2016b), Lipa, II (WS74, Gierlasiński et al. 2021b), Lwówek Śląski (WS46, Gierlasiński et al. 2021b), Płonina (WS73, Gierlasiński et al. 2021b), Płóczki Górne (WS35, Gierlasiński et al. 2021b), Sędziszowa (WS65, Gierlasiński et al. 2021b), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854), Świny (WS74, Gierlasiński et al. 2021b), Walim (XS01, Scholtz 1847), Wleń (WS45, Gierlasiński et al. 2021b), Wojcieszów (WS64, Gierlasiński et al. 2021b), Zagórze Śląskie (WS92, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Gogolin (BA89, Gierlasiński et al. 2021a), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Kietrz, I (BA85, Taszakowski et al. 2020a), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Nowa Wieś Wrocławska (XS35, Scholtz 1847), Nowa Wieś, IV (WS48, Gierlasiński et al. 2020a), Proboszczów (WS55, Gierlasiński et al. 2020a), Sośnica (XS25, Scholtz 1847, Assmann 1854), Śmiechowice (XS84, Gierlasiński et al. 2019b), Środa Śląska (XS16, Lanzke et Polentz 1942), Uroczysko Lisie Łąki (XS84, Gierlasiński et al. 2020a), Wrocław, Las Strachociński (XS56, Gierlasiński et al. 2019b), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann 1854), Wrocław, Sołtysowice (XS46, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Alwernia (CA94, Chłodny 1983), Będzin (CA67, Taszakowski et al. 2020a), Blachówka (CA48, Lis J.A. 1989b), Brynek (CA39, Taszakowski et al. 2020a), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b, Taszakowski et al. 2020a), Bytom, Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Chorzów (CA57, Taszakowski et al. 2020a), Dąbrowa Górnicza, I (CA77, Taszakowski et al. 2020a), Grabówka (CA07, Gierlasiński et al. 2021a), Hutki-Kanki (CA98, Gierlasiński et al. 2021a), Katowice, Dolina Ślepiotki (CA56, Taszakowski et al. 2020a), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b, Taszakowski et al. 2020a), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński et al. 2019b), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009, Taszakowski et al. 2020a), Katowice, Panewniki (CA56, Chłodny 1983, Lis J.A. 1989b), Miasteczko Śląskie (CA59, Taszakowski et al. 2020a), Mikołów, Jamna (CA55, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Ostrowy (CB52, Chłodny 1983), Oświęcim (CA74, Gierlasiński et al. 2021a), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka et Gorczyca 2013, Taszakowski et al. 2020a), Racibórz, Obora (CA05, Gierlasiński et al. 2021a), Racibórz (CA05, Scholtz 1847), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), rez. Grafik (CA09, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Łężczok (CA05, Taszakowski et al. 2020a), Ruda Śląska, I (CA47, Taszakowski et al. 2020a), Rybnik (CA25, Taszakowski et al. 2020a), Siemianowice Śląskie (CA57, Taszakowski et al. 2020a), Strzelce Opolskie, I (CA09, Taszakowski et al. 2020a), Strzemieszyce (CA87, Taszakowski et al. 2020a), Strzyżowice (CA68, Gierlasiński et al. 2021a), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Szymiszów, II (CB00, Gierlasiński et al. 2020a), Świerklaniec (CA59, Chłodny 1976, Więckowski et al. 1977, Chłodny 1983), Świętochłowice (CA57, Taszakowski et al. 2020a), Taciszów (CA28, Taszakowski et al. 2020a), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b, Taszakowski et al. 2020a), Tychy (CA55, Taszakowski et al. 2020a), Witkowice (CA73, Gierlasiński et al. 2019b), Wodzisław Śląski (CA14, Taszakowski et al. 2020a), Wojska (CA39, Taszakowski et al. 2020a)

Śląsk
(Weigel 1806, Scholz 1931, Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca 1994a), Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Kałuże (CB36, Taszakowski et al. 2020a), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Czyżyny (DA24, Gierlasiński et al. 2021a), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Rakowice (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński 1906b, Gierlasiński et al. 2021a), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Lepianka Czajowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2006, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Polana Goplana (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Prądnik (DA16, Gierlasiński et al. 2020a), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Krzyżowa (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1992a, Gorczyca 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989), rez. Skołczanka (DA14, Gierlasiński et al. 2021a), Tenczynek (DA05, Taszakowski et al. 2020a), Wolbrom (DA18, Taszakowski et al. 2020a), Zabierzów (DA15, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Michałówka, I (EB69, Strawiński 1963), Puławy, I (EB69, Cmoluchowa 1971), rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2006), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Borowiec, Dolina Zwoleńki (EB57, Hebda et al. 2020a), Byczów (DA68, Taszakowski et al. 2016), Gałków Mały (DC13, Gierlasiński et al. 2019b), Grązów (DB30, Taszakowski et al. 2020a), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2020a), Łódź (CC93, Kowalczyk 1996), Pińczów (DA69, Herczek 1987), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Gierlasiński et al. 2019b), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk 2009), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a, Niemczyk et Olszak 1975), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Skorocice (DA78, Taszakowski et al. 2020a), Skowronno Dolne (DA69, Taszakowski et al. 2020a), Stradów (DA68, Gierlasiński et al. 2019b), Wola Chroberska (DA68, Taszakowski et al. 2020a)

Wzgórza Trzebnickie
Głuchów Górny (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, II (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Assmann 1854, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Lanzke et Polentz 1942, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węglewice (CB09, Lis J.A. et Lis B. 1997), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2021.