START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Deraeocoris trifasciatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 3 8 12 16 15 29



Beskid Wschodni
Nowy Żmigród (EV39, Smreczyński 1954), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński 1906b, Niemczyk 1963, Niemczyk 1968a), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1954)

Galicja
(Nowicki 1864)

Nizina Mazowiecka
rez. Młochowski Łęg (DC86, Hałka-Wojciechowicz 1997), Skierniewice (DC45, Niemczyk et al. 1980), Warszawa, I (EC08, Gierlasiński et al. 2020a)

Nizina Sandomierska
Kidałowice (FA23, Stobiecki 1915), Pawłosiów (FA13, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Chalin (WU72, Taszakowski et al. 2020a), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Jarosławiec, II (XT59, Taszakowski et al. 2020a), Komorniki, II (XT29, Taszakowski et al. 2020a), Nakło (XU79, Szulczewski 1913), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz 1963), Poznań, I (XU30, Korcz 1967, Korcz 1973), Poznań, Marcelin (XU20, Korcz 1970), Poznań, Ogrody (XU20, Taszakowski et al. 2020a), Prawomyśl (XU28, Taszakowski et al. 2020a), Prowincja Poznań (Stichel 1933), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Rakownia (XU32, Taszakowski et al. 2020a), Stare Kurowo (WU45, Taszakowski et al. 2020a), Sycyn Dolny, I (XU13, Taszakowski et al. 2020a), Taczanów (XT84, Gierlasiński et al. 2018a), Trzebaw (XT29, Korcz 1970), Wyrzysk (XU59, Niemczyk et Olszak 1975)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Karsibór (VV56, Taszakowski et al. 2020a), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Ustka, I (XA24, Karl 1935)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1961c)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Hałka-Wojciechowicz 1997, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
Hamernia (FA59, Strawiński 1956a)

Śląsk Dolny
Kopalina (XS84, Scholz 1931), Legnica (WS87, Polentz 1944), Malczyce (XS07, Scholz 1931), Pierusza (XS29, Hebda et Rutkowski 2013), Proboszczów (WS55, Gierlasiński et al. 2020a), Wołów (XS18, Lanzke et Polentz 1942), Wrocław, I (XS46, Polentz 1943), Zwanowice (XS83, Gierlasiński et al. 2019b)

Śląsk Górny
Będzin (CA67, Gorczyca 1992a), Bytom, I (CA58, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Taszakowski et al. 2020a), Jaworzno (CA76, Taszakowski et al. 2020a), Katowice, I (CA56, Gorczyca 1992a), Katowice, Murcki (CA56, Chłodny 1983, Taszakowski et al. 2020a), Ligota Tworkowska (CA04, Taszakowski et al. 2020a), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Mysłowice (CA66, Lis J.A. 1989b), Piekary Śląskie (CA58, Taszakowski et al. 2020a), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b, Gorczyca 1992a), Tychy (CA55, Lis J.A. 1989b), Wilkowice, I (CA48, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Weigel 1806, Scholtz 1847, Assmann 1854, Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Chełm k. Krakowa (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Strawiński 1936), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Gierlasiński et al. 2020a), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009)

Wyżyna Lubelska
Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), PK Wzniesienia Łódzkie (DC04, Tończyk et al. 2010), rez. Góra Zelejowa (DB62, Taszakowski et al. 2020a), Załęcze Małe (CB46, Gierlasiński et al. 2019b)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.