START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Dictyla convergens


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 5 2 18 12 28 16 3



Beskid Wschodni
Bircza (FA00, Smreczyński 1908a), Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Pleśna (DA93, Smreczyński 1954), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Andrychów (CA82, Stobiecki 1915), Barania Góra (CV59, Lis B. 1996), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Cieszyn (CA21, Lis B. 1996), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński 1906b), Łomnica (DV87, Smreczyński 1954), Masyw Lubania (DV58, Hebda et al. 2020a), Mszana Dolna (DA30, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Rytro (DV78, Smreczyński 1954), Słotwina (DA73, Smreczyński 1954)

Góry Świętokrzyskie
Czarny Las, I (DB93, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Otwock (EC27, Smreczyński 1954), Zegrze (ED01, Lis B. 1996)

Nizina Sandomierska
rez. Szklarnia (FB01, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1998), Zaleszany (EB61, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski 1913), Brudzyń (XU65, Schumacher 1913b), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Gorzewo (XU64, Schumacher 1913b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Schumacher 1913b), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Poznań, I (XU30, Stichel 1933)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Jastrzębia Góra, I (CF28, Smreczyński 1954), Karpinka (VV88, Schmidt 1928), Wielka Wieś (CF37, Smreczyński 1954), Wolin (VV67, Smreczyński 1954)

Podlasie
Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Sosnowica (FC40, Strawiński 1965a)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Kortowo (DE65, Strawiński 1966f), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1962d)

Pojezierze Pomorskie
Słupsk (XA33, Karl 1935)

Prusy Wschodnie
(Stichel 1956)

Prusy
(Siebold 1839, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Lis B. 1996), Białowieża, I (FD94, Lis B. 1996)

Roztocze
Hamernia (FA59, Tenenbaum 1921), rez. Nart (dawny) (FB40, Tenenbaum 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Tenenbaum 1921)

Sudety Wschodnie
Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931), Karkonosze (WS53, Stichel 1923)

Śląsk Dolny
Bieniowice (WS88, Scholz 1931), Kwietno, I (XS07, Lis B. 1996), Legnica (WS87, Scholz 1931), Raszówka, Lipiny (WS88, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis B. 1996), Mikołów, Jamna (CA55, Lis J.A. 1989b), Potępa (CB30, Lis B. 1996), rez. Łężczok (CA05, Lis B. 1996)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Lis B. 1996)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Lasotnia (DA24, Lis B. 1996), Kraków, Mydlniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Łomnicki 1882), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Horodło (KS94, Strawiński 1966f), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Zaklików (EB72, Strawiński 1966f), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Lis B. 1996)

Wzgórza Trzebnickie
Borów (XS29, Scholz 1931), Mienice (XS38, Assmann 1854), Rościsławice (XS28, Assmann 1854, Scholz 1931), Skarszyn (XS58, Schilling 1827a, Scholtz 1847, Assmann 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.