START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Gastrodes abietum


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 3 5 6 9 19 20 2 43



Beskid Wschodni
Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Go¶cinna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Kozia Góra (CA51, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Las Strzeblin (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Gorce, I (DV39, Gierlasiński et al. 2020a), Gorce, III (DV49, Gierlasiński et al. 2020a), Hala Miziowa (CV78, Gierlasiński 2020), Hala Pawlusia (CV78, Gierlasiński 2020), Jankówka (DA33, Smreczyński 1906b), Korbielów (CV89, Gierlasiński 2020), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Masyw Wielkiej Raczy (CV57, Gierlasiński 2020), Młada Hora (CV67, Gierlasiński 2020), Muszyna (DV96, Strawiński 1936), Ponice (DV29, Smreczyński 1906b), Przełęcz Glinne (CV88, Gierlasiński 2020), Romanka (CV79, Gierlasiński 2020), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Szczyrk (CA50, Gierlasiński 2020), Wisła, Głębce (CV49, Gierlasiński 2020)

Galicja
(Nowicki 1864)

Kotlina Nowotarska
Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński 1954), Zakopane, Antałówka (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Skierniewice (DC45, Strawiński 1936), Warszawa, I (EC08, Gierlasiński et al. 2020a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Pleszew (XT95, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Rzepiszew (CC63, Strawiński 1936, Strawiński 1939), Szadek (CC14, Strawiński 1936), ¦wiecko (VT79, Gierlasiński et al. 2020a), Wielkopolski PN, Pojniki (XT29, Szulczewski 1947), Żbiki (XT96, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Rowy (XA35, Korcz 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003)

Podlasie
Białystok (FD48, Strawiński 1936), Rafałówka (FD58, Strawiński 1939)

Pojezierze Pomorskie
Słupsk (XA33, Karl 1935)

Prusy
(Siebold 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b, Hebda 2011, Hebda et Gutowski 2019), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1936, Strawiński 1939, Hebda et Gutowski 2019), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993)

Roztocze
rez. Nart (dawny) (FB40, Strawiński 1956a), Susiec (FA58, Strawiński 1956a)

Sudety Wschodnie
Biskupia Kopa, I (XR76, Hebda et Mazur 2010b), Kletno (XR36, Hebda et Mazur 2010b), L±dek Zdrój, I (XR38, Gierlasiński 2017b)

Sudety Zachodnie
Bukowiec, II (WS53, Gierlasiński et al. 2020a), Górzec (WS75, Scholz 1931), Jagni±tków (WS43, Gierlasiński et al. 2019b), Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Jelenia Góra, Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931), Kamienna Góra (WS72, Teicher 1893), Łysocina (WS51, Gierlasiński et al. 2019b), Szklarska Poręba (WS33, Scholz 1931)

¦l±sk Dolny
Bolków (WS74, Lanzke et Polentz 1942), Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Ko¶cierzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2019b), Wrocław, I (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931)

¦l±sk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Kędzierzyn-Koźle, Sławięcice (CA08, Scholz 1931), rez. Łężczok (CA05, Gierlasiński et al. 2020a)

¦l±sk
(Weigel 1806, Schilling 1829)

Tatry
Dolina Chochołowska (DV15, Smreczyński 1954), Dolina Małej Ł±ki (DV25, Smreczyński 1954), Dolina Pańszczycy (DV25, Smreczyński 1954), Dolina Suchej Wody (DV25, Lis B. et al. 2004), Dolina za Mnichem (DV24, Smreczyński 1954), Gubałówka (DV26, Smreczyński 1954), Hala G±sienicowa (DV25, Stobiecki 1915), Łysanki (DV25, Smreczyński 1954), Morskie Oko (DV35, Smreczyński 1954), Nosal (DV25, Smreczyński 1954), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński 1954), Tatry (DV25, Nowicki 1868, Łomnicki 1882), Zakopane, Buńdówki (DV25, Smreczyński 1954), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Cmentarz Rakowicki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886), Sieraków, III (DA32, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Puławy (EB69, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Sandomierz (EB51, Gierlasiński et al. 2019b), Spała (DC30, Strawiński 1939)

Wzgórza Trzebnickie
Siedlec (XS47, Lanzke et Polentz 1942)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.