START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Geocoris ater


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 3 3 11 9 6 12 8 14



Beskid Wschodni
Przemy¶l, Wzniesienie (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Celary 2003), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886)

Galicja
(Nowicki 1864)

Nizina Mazowiecka
Otwock (EC27, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
Kłaj (DA53, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Kowalewo (XU87, Gierlasiński et al. 2019b), Koźlice (WT61, Scholz 1931), Kwileń (XT96, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Lubaszcz (XU69, Gierlasiński et al. 2020a), Łęgi Słubickie (VT79, Gierlasiński et al. 2019b), Pawłówek (XU99, Gierlasiński et al. 2020a), Poznań, Junikowo (XU20, Kasprowicz 1963), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pobrzeże Bałtyku
Rozewie (CF27, Smreczyński 1954)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Wagner 1941a), rez. Bielinek nad Odr± (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938), Sulnówko (CE22, Gierlasiński et al. 2020a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Prusy
(Siebold 1839)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan et al. 1994)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Cmoluchowa et Lechowski 1994), rez. Tartaczna Góra (FB30, Strawiński 1966c), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921, Smreczyński 1954), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a)

¦l±sk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989b), Kopalina (XS84, Scholz 1931), Legnica (WS87, Scholz 1931), Lewin Brzeski (XS82, Gierlasiński et al. 2019b), So¶nica (XS25, Assmann 1854), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

¦l±sk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki 1886), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Jemielnica (CB10, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Libi±ż (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886), Mikołów, Jamna (CA55, Lis J.A. 1989b), Pokój, I (XS94, Gierlasiński et Regner 2018a), Taciszów (CA28, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Wojciechów (CB14, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Żarki (CA84, Stobiecki 1886)

¦l±sk
(Weigel 1806, Schilling 1829)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki 1915), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b, Stobiecki 1915, Smreczyński 1954), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886)

Wyżyna Lubelska
Goł±b (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.