START (HOME)        WYKAZ GATUNKÓW (CHECKLIST)        IKONOGRAFIA (ICONOGRAPHY)        ROZMIESZCZENIE (DISTRIBUTION)        PROGRAMY (TOOLS)        PIŚMIENNICTWO (LITERATURE)        METODYKA (METHODS)        LINKI (LINKS)        O PROJEKCIE (ABOUT)

Halticus apterus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
3 2 11 26 13 40 33 176



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Chyrowa (EV48, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Huwniki (FA20, Gierlasiński et al. 2020a), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Karlików (EV77, Gierlasiński et al. 2021d), Kostrzyń (EV97, Gierlasiński et al. 2021d), Krempna (EV38, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Łysa Góra (EV49, Taszakowski et Gorczyca 2018), Makowa, Filipka (FA20, Gierlasiński et al. 2020a), Nieznajowa (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Nowe Sady (FV29, Gierlasiński et al. 2020a), Przemyśl (FA21, Kotula 1890), Stefkowa (FV07, Gierlasiński et al. 2021d)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Stare Bielsko (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Trzy Lipki (CA52, Gierlasiński 2020), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Bogusza (DV99, Gierlasiński 2020), Buczkowice, I (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Chmielnik (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Gułdowy (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Krasna (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Łąki na Kopcach (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Mnisztwo (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, rez. Kopce (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Góra Bucze (CA41, Gierlasiński et Fiedor 2021a), Gruszów (DA42, Stobiecki 1915), Kamionka Wielka, Rachelówka (DV89, Gierlasiński 2020), Kamionka Wielka (DV89, Gierlasiński 2020), Koniaków, Koczy Zamek (CV59, Gierlasiński 2020), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Leszna Górna, Tuł (CA30, Gierlasiński et Fiedor 2021b), Lubień (DA20, Gierlasiński et al. 2020a), Łodygowice (CA61, Gierlasiński 2020), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Masyw Równicy (CA40, Gierlasiński 2020), Masyw Starego Gronia (CA50, Gierlasiński 2020), Meszna, II (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Obidowa (DV28, Gierlasiński 2020), Ochotnica Górna, Jamne (DV48, Hebda et al. 2020a), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915), Rabka-Zdrój (DV29, Gierlasiński 2020), Roztoka Wielka (DV97, Stobiecki 1915), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Soblówka (CV67, Gierlasiński 2020), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Szczyrzyc (DA41, Stobiecki 1915), Ślemień, Czeretnik (CA80, Gierlasiński 2020), Tylmanowa (DV58, Hebda et al. 2020a), Zwardoń (CV58, Gorczyca et Chłond 2005)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Czarna Górna (FV26, Gierlasiński et al. 2021d), Dolina Jawornika (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Dołżyca (EV95, Hebda et al. 2020a), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Lutowiska (FV25, Gierlasiński et al. 2021d), Łopiennik, I (EV95, Hebda et al. 2020a), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca et Herczek 1988), Zwierzyń (FV07, Gierlasiński et al. 2021d)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a), Przylaski (DB94, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Zakopane, Jaszczurówka (DV26, Smreczyński 1906b), Zakopane (DV26, Smreczyński 1906b), Zaskale (DV27, Smreczyński 1906b)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Klembów (ED20, Lechowski 1989), Piątnica Włościańska (ED79, Gierlasiński et al. 2021a)

Nizina Sandomierska
rez. Szklarnia (FB01, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 1998), Tywonia (FA14, Gierlasiński et al. 2021d), Zabierzów Bocheński (DA54, Hebda et Gutowski 2019)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Gierlasiński et al. 2020a), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Lisówki (XT19, Hebda et Rutkowski 2019), Osowa Góra (XT29, Gierlasiński 2021), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, Ławica (XU20, Gierlasiński 2021), Poznań, Sołacz (XU21, Gierlasiński 2021), Strzeszynek (XU21, Gierlasiński 2021), Suponin (CE10, Wrzesińska et al. 2013), Zielonowo (WU86, Gierlasiński et al. 2020a), Żbiki (XT96, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pieniny
Czorsztyn (DV57, Smreczyński 1906b), Jaworki (DV67, Gierlasiński et al. 2021d), Krościenko nad Dunajcem (DV57, Gierlasiński et al. 2021d), Maniowy (DV47, Gierlasiński et al. 2021d), Niedzica (DV47, Smreczyński 1906b), Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960), Sianożęty (WA40, Gierlasiński et al. 2018b)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a), Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Błaskowizna (FF11, Gierlasiński et al. 2021c), Botkuny (EF81, Gierlasiński et al. 2021c), Chorzele (DE90, Gierlasiński et al. 2021c), Jezioro Wigry (FE38, Chłond et al. 2007), Konikowo, Gołdapska Góra (EF81, Gierlasiński et al. 2021c), Mażany (EE39, Gierlasiński et al. 2021c), Nowa Pawłówka (FF10, Gierlasiński et al. 2021c), Nowa Wieś, II (DE74, Stichel 1960), Olsztyn, I (DE65, Stichel 1960), rez. Redykajny (DE66, Mikołajski 1962a), Rominta (FE02, Stichel 1960), Róże (EE39, Gierlasiński et al. 2021c), Szurpiły (FF20, Gierlasiński et al. 2021c), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), Wałpusz (EE03, Gierlasiński et al. 2021a), Wigry (FE39, Gierlasiński et al. 2021c), Wołownia (FF20, Gierlasiński et al. 2021c)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901, Stichel 1960, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Parlin (CE11, Gierlasiński et al. 2021a), Recz (WV30, Karl 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a), Somonino (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), Terespol Pomorski (CE22, Gierlasiński et al. 2021a), Widuchowa (VU58, Wagner 1941a), Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Wieżyca (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Hebda 2011), Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Cmoluchowa et Lechowski 1993, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Ciotusza Nowa (FA59, Gierlasiński et al. 2021d), Górecko Stare (FA49, Gierlasiński et al. 2021d), Józefów Roztoczański (FA49, Gierlasiński et al. 2021d), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Józefów, Kamieniołom Babia Dolina (FA49, Gierlasiński et al. 2021d), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kruglik (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Obrocz (FB40, Tenenbaum 1921), Pasieki (FA69, Tenenbaum 1921), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a, Lechowski et Cmoluchowa 1993), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996), Rogóźno, I (FA69, Tenenbaum 1921), Roztoczański PN (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Sochy (FB30, Gierlasiński et al. 2021d), Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Tenenbaum 1921, Strawiński 1966a, Strawiński 1966c)

Sudety Wschodnie
Bielice, I (XR47, Gierlasiński 2017b), Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Dobieszów (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Góra Klasztorna (XR87, Hebda et Lis B. 2007), Kąty Bystrzyckie (XR37, Gierlasiński 2017b), Nowa Morawa (XR36, Gierlasiński 2017b), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), rez. Gipsowa Góra (YR14, Hebda 2002a, Gorczyca et Chłond 2005), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012), Sienna (XR36, Gierlasiński 2017b), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stronie Śląskie (XR37, Scholz 1931, Gierlasiński 2017b)

Sudety Zachodnie
Jakuszyce (WS23, Gierlasiński et al. 2021b), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Korcz 2010b), Leśna (WS15, Gierlasiński et al. 2021b), Świeradów Zdrój (WS24, Gierlasiński et al. 2021b)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Chrząstowice (BB91, Pytlik et al. 2017), Dunino (WS76, Scholz 1931), Gogolin (BA89, Hebda 2006), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Gracze (XS81, Gierlasiński et al. 2019b), Kamień Śląski (BB90, Hebda 2006), Kurznie (XS84, Gierlasiński et al. 2019b), Leszczyna (WS65, Scholz 1931), Lewin Brzeski (XS82, Gierlasiński et al. 2019b), Nieszkowice (XS19, Hebda et Rutkowski 2013), Nowe Kolnie (XS83, Gierlasiński et al. 2021a), Pierusza (XS29, Hebda et Rutkowski 2013), Raszowa Mała (WS88, Scholz 1931), Smogorzówek (XS19, Hebda et Rutkowski 2013), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013), Uroczysko Lisie Łąki (XS84, Gierlasiński et al. 2020a), Wińsko (XT10, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Scholz 1931), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Zdzieszowice (BA98, Gierlasiński et al. 2020a)

Śląsk Górny
Blachówka (CA48, Lis J.A. 1989b), Bukowica (CA84, Stobiecki 1886), Bytom, Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Chrzanów (CA85, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Imielin, Golcówka (CA75, Taszakowski et Kaszyca-Taszakowska 2019), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Oleszka (BA99, Hebda 2006), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), Strzemieszyce (CA87, Burski 2003), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Żarki (CA84, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Tatry (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński 1906b), Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Julianka (CB92, Gorczyca 1994a, Chłond et Gorczyca 2004), Kobylany (DA15, Smreczyński 1906b), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886), Kraków (DA24, Stobiecki 1886), Nielepice (DA05, Smreczyński 1906b), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Galeria Rzeźby (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Golanka (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Krukowskiego (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Krzyżowa (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Węgielnik (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a, Chłond et Gorczyca 2004), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Radwanowice (DA05, Smreczyński 1906b), Sowiarka (DA05, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa 1964), Bystrzyca, I (FB18, Lechowski 1984), Dobre (EB68, Cmoluchowa 1964), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa 1971), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Puławy, I (EB69, Strawiński 1957c), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 2004), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2006), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński 1959a, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 1998), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Lis B. 2012), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk 2009), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Wola Chroberska (DA68, Gierlasiński et al. 2021a)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Morzęcin Mały (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Scholz 1931, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2021.