START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Heterocordylus tumidicornis


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 10 25 17 18



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Dukla (EV48, Gorczyca et Chłond 2005), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Melsztyn (DA62, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński 1954), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915, Strawiński 1936), Przydonica (DA80, Smreczyński 1954), Zawoja, Widły (CA99, Gorczyca et Chłond 2005)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et Herczek 1988)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Szaflary (DV27, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Schumacher 1913b), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz 1963)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954), Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, I (DE65, Stichel 1960), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pomorze
(Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a)

Sudety Wschodnie
Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Legnickie Pole (WS86, Scholz 1931), rez. Błyszcz (WS87, Scholz 1931), Środa Śląska (XS16, Polentz 1943), Wrocisławice (XS06, Lanzke et Polentz 1942), Wrocław, I (XS46, Scholz 1931), Wrocław, Leśnica (XS36, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Bytom, Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Miasteczko Śląskie (CA59, Gorczyca et Chłond 2005), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), Ostrowy (CB52, Chłodny 1983), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Zbrosławice (CA38, Gorczyca et Chłond 2005)

Śląsk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Opalówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Węgielnik (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Potok Złoty (CB81, Gorczyca 1994a)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński 1959a), Sobianowice (FB18, Lechowski 1986)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.