START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Hoplomachus thunbergii


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 12 13 34 18 30



Beskid Wschodni
Bartne, II (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dobrynia (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1908a), Tuchów (EA02, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Smreczyński 1906b, Celary 2003), Jordanów, I (DA10, Smreczyński 1954), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Koskowa Góra (DA11, Gierlasiński 2020), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Lipie k. Nowego Sącza (DA80, Smreczyński 1954), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Przydonica (DA80, Smreczyński 1954), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Ślemień, Czeretnik (CA80, Gierlasiński 2020), Śnieżnica (DA30, Smreczyński 1910b), Zawoja (CA90, Stobiecki 1915)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Jaszczurówka (DV25, Smreczyński 1906b), Olcza (DV26, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963)

Pieniny
Czorsztyn, Zamek (DV57, Hebda et Ścibior 2016)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Objazda (XA35, Gierlasiński et al. 2018b)

Podlasie
Dolistowo (FE33, Herczek 1982), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Mazurskie
Pisz (EE54, Stichel 1960), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a), Wólka Piaseczna (FE13, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
(Wagner 1941a), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Recz (WV30, Karl 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938), Słupsk (XA33, Karl 1935)

Pomorze
(Enderlein 1908, Stichel 1933)

Prusy
(Brischke 1871, Stichel 1933, Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Hebda 2011)

Roztocze
Biała Góra k. Tomaszowa Lubelskiego (FA79, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Lasowce (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1964a, Strawiński 1966a, Strawiński 1966c)

Sudety Wschodnie
Lipy k. Prudnika (XR87, Hebda et Lis B. 2007), Masyw Śnieżnika, I (XR36, Scholz 1931), Zopowy (XR95, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Jedlina Zdrój (WS92, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Hebda 2006), Miłocice Małe (XS75, Scholz 1931), Nowy Dwór, Gorzucha (XS65, Assmann 1854), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Złotoryja (WS66, Scholz 1933)

Śląsk Górny
Imielin, Golcówka (CA75, Taszakowski et Kaszyca-Taszakowska 2019), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Szymiszów, I (CA09, Hebda 2006)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Kopieniec Wielki (DV25, Smreczyński 1954), Olczyska (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Mydlniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Galeria Rzeźby (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a, Chłond et Gorczyca 2004), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989), Ujazd, II (DA15, Smreczyński 1954)

Wyżyna Lubelska
Dobre (EB68, Cmoluchowa 1964), Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa 1971), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa 1964), Rudnik (FB18, Lechowski 1984), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Sobianowice (FB18, Lechowski 1984), Turka (FB18, Lechowski 1984), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Bogucice Drugie (DA79, Gierlasiński et al. 2020a), Jędrzejów (DB41, Karczewski 1967), Pińczów (DA69, Herczek 1983, Herczek 1987), rez. Miedzianka (DB53, Walczyk 2009)

Wzgórza Trzebnickie
Kotowice (XS37, Assmann 1854), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.