START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Malacocoris chlorizans


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 4 8 10 26 16 17



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Las Szczypie (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Dobroniów (DA41, Stobiecki 1915, Strawiński 1936), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Janowice (DA82, Stobiecki 1915), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński 1906b), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), My¶lenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Nowy S±cz (DV79, Niemczyk 1963, Niemczyk 1968a), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Ustroń, I (CA40, Gorczyca et Chłond 2005), Zawoja (CA90, Gorczyca et Chłond 2005)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Łopiennik, I (EV95, Hebda et al. 2020a), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et Herczek 1988)

Góry ¦więtokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Skierniewice (DC45, Niemczyk et al. 1980), Sochaczew (DC48, Strawiński 1962a), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Poznań, I (XU30, Korcz 1967), Poznań, Malta (XU30, Kasprowicz 1963), Promno (XU51, Kasprowicz 1963), Wierzonka (XU41, Kasprowicz 1963), Wyrzysk (XU59, Niemczyk et Olszak 1975)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Rozewie (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Wejherowo (CF25, Strawiński 1962a)

Pomorze
(Stichel 1956)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Strawiński 1962a, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Sudety Zachodnie
Chełmczyk (WS62, Assmann 1854), Jelenia Góra, Cieplice ¦l±skie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931), Ksi±ż (WS93, Scholtz 1847), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847), Żarek (WS75, Scholz 1931)

¦l±sk Dolny
Kietrz, I (BA85, Gorczyca et Chłond 2005), Legnica (WS87, Polentz 1944), Marianów, I (XS47, Scholtz 1847), Wrocław, I (XS46, Polentz 1943, Polentz 1944), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Scholtz 1847), Wrocław, Popowice (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Rakowiec (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931), Zgorzelec (WS06, Scholz 1931)

¦l±sk Górny
Brynek (CA39, Gorczyca et Chłond 2005), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009), Mysłowice (CA66, Gorczyca et Chłond 2005)

¦l±sk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca 1994a), Julianka (CB92, Gorczyca 1994a), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Grota Twardowskiego (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Nowa Wie¶ (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Góra Chełmowa (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Młyn Kopcińskiego (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Sucze (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, W±wóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Potok Złoty (CB81, Gorczyca 1994a), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989), Zabierzów (DA15, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
rez. Bachus (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1990), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Mokry Bór (DB54, Strawiński 1962a), Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sandomierz (EB51, Niemczyk et Olszak 1975)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.