START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Mecomma ambulans


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 3 2 5 12 26 17 15



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Cieszyn, Chmielnik (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cisiec (CV69, Gorczyca et Chłond 2005), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1906a), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1906a, Smreczyński 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Zwardoń (CV58, Gorczyca et Chłond 2005), Żegiestów (DV87, Smreczyński 1954)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Dolina Terebowca (FV23, Gorczyca et Herczek 1988), rez. Litmierz (FV34, Gorczyca et al. 1989), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et al. 1989), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry ¦więtokrzyskie
Czarny Las, I (DB93, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński 1906a, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Schumacher 1913b), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Łopuchowo (XU43, Kasprowicz 1963), Poznań, I (XU30, Korcz 1986), Turew (XT27, Trojan 1989)

Pieniny
Pieniny (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
D±bki (WA82, Smreczyński 1954, Stichel 1960), Dziwna (VV88, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Tupadły (CF27, Smreczyński 1954, Stichel 1960)

Pojezierze Mazurskie
¦więtajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Recz (WV30, Karl 1935)

Pomorze
(Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Strawiński 1956b, Szujecki 1983, Hałka-Wojciechowicz 1997, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001)

Roztocze
rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1964a, Lechowski et Cmoluchowa 1993, Cmoluchowa et Lechowski 1994), rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Stoki (FB40, Strawiński 1956a), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a, Strawiński 1966c)

Sudety Wschodnie
Biskupia Kopa, II (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Masyw ¦nieżnika, I (XR36, Scholz 1931), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), ¦rednia Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Grzmi±ca, Warzecha (WS91, Assmann 1854), Jawor (WS85, Scholz 1931), Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz 1847, Scholz 1931), Karkonosze (WS53, Stichel 1923), Ołdrzychowice Kłodzkie (XR28, Scholz 1931), Wałbrzych, Stary Zdrój (WS92, Assmann 1854, Scholz 1931)

¦l±sk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Leszczyna (WS65, Scholz 1931), P±tnów Legnicki (WS67, Scholz 1931), Strzegom, Góra Szeroka (WS94, Scholz 1931)

¦l±sk Górny
Bytom, Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Gostyń, II (CA45, Gorczyca et Chłond 2005), Łosień (CA87, Klimaszewski et al. 1980b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005)

¦l±sk
(Reuter 1883, Stichel 1933)

Tatry
Dolina Ko¶cieliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Dolina Suchej Wody (DV25, Lis B. et al. 2004), Tatry (DV25, Horvath 1897, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Ciecierzyn, I (CB82, Gorczyca 1994a)

Wyżyna Lubelska
Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), woj. lubelskie (Strawiński 1966d)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a), Sielec (DA39, Fedorko 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.