START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Microporus nigrita


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 4 14 10 5 17 22 42



Beskid Wschodni
Bednarka, II (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Odrzykoń (EA51, Lis J.A. 1989a), Przemyśl (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Skawina (DA13, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Baniocha (EC16, Lis J.A. 1989a), Cztery Kopce (EC31, Gierlasiński et al. 2017), Kampinos (DC69, Lis J.A. 1989a), Podkowa Leśna (DC87, Lis J.A. 1989a), Struga, I (ED00, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Górski 1852), Warszawa, Radość (EC18, Lis J.A. 1989a), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1989a), Zegrze (ED01, Lis J.A. 1989a)

Nizina Sandomierska
Jamnica (EB60, Stobiecki 1915), Kłaj (DA53, Stobiecki 1915), Smęgorzów (EA06, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Gierlasiński et al. 2019b), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Dobra Nadzieja (XT94, Gierlasiński et al. 2018a), Kobylniki (XU03, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Kwileń (XT96, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Łokacz Wielki (WU65, Gierlasiński et al. 2019b), Niniew (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a), PK Międzyrzecza Warty i Widawki (CB49, Lis B. et Lis J.A. 2009), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Sycyn Dolny, I (XU13, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Sycyn Dolny, II (XU03, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Szynkielów (CB49, Lis B. et Lis J.A. 2009), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Wierzonka (XU41, Lis J.A. 1989a), Zawisze (WT27, Gierlasiński et al. 2019b), Zielona Góra, Chynów (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Brischke 1871, Stichel 1960), Gdańsk, II (CF43, Gierlasiński et al. 2018b), Gdynia, I (CF44, Smreczyński 1954, Lis B. et Kowalczyk 2017), Stegna (CF72, Brischke 1891)

Podlasie
Goniądz (FE12, Hebda et Gutowski 2019)

Pojezierze Mazurskie
Grajewo (EE58, Lis J.A. 1989a), Jezioro Nidzkie (EE33, Chłond et al. 2007)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Schmidt 1928, Wagner 1941a), Gozdowice (VU54, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Laski (VU71, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Połchowo (WV33, Lis J.A. 1989a), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Hedicke et Michalk 1936), rez. Pamięcin (VU71, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Szczecin (VV71, Schmidt 1928), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a), Zamrzenica, I (XV92, Lis B. et Lis J.A. 2009)

Puszcza Białowieska
Hajnówka (FD74, Strawiński 1956b), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński 1956b)

Roztocze
Kosobudy (FB41, Strawiński 1956a)

Sudety Zachodnie
Góra Zielonka (WS92, Schumacher 1912a)

Śląsk Dolny
Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989b), Legnica (WS87, Lis J.A. 1989a), Lewin Brzeski (XS82, Gierlasiński et al. 2019b), Miejsce, I (XS94, Gierlasiński et al. 2020a), Nowe Kolnie (XS83, Gierlasiński et al. 2020a), Pierusza (XS29, Hebda et Rutkowski 2013), Stroszowice (XS82, Gierlasiński et al. 2019b), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocław, I (XS46, Gierlasiński et al. 2020a), Wrocław, Karłowice (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Swojczyce (XS46, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Bycina (CA28, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Chrzanów (CA85, Stobiecki 1886), Dąb (CA75, Stobiecki 1886), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis J.A. 1989b), Góra Świętej Anny (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Libiąż (CA75, Stobiecki 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886), Wojciechów (CB14, Lis J.A. 1989a), Zawadzkie (CB21, Lis J.A. 1989a), Żarki (CA84, Stobiecki 1886)

Śląsk
(Schilling 1844, Schumacher 1911b, Scholz 1931)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Dolina Będkowska (DA15, Lis B. et Lis J.A. 2009), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Dębniki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Kostrze (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki 1915), Kraków, Podgórki (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Pychowice (DA14, Smreczyński 1954), Kraków (DA24, Stobiecki 1886), Ogrodzieniec, I (CA98, Lis J.A. 1989a), Rząska (DA15, Stobiecki 1886), Tenczynek (DA05, Smreczyński 1954)

Wyżyna Lubelska
Gołąb (EC60, Cmoluchowa 1971), Kruszyna (EB81, Lis B. et Lis J.A. 2009), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), PK Lasy Janowskie, Kruszyna (EB81, Lis B. et Lis J.A. 2009), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Chotel Czerwony (DA78, Kocorek 1996), Przedborski PK, Rączki (DB25, Lis B. et Lis J.A. 2009), Rączki (DB25, Lis B. et Lis J.A. 2009), Sobków (DB61, Lis J.A. 1989a), Szczerbaków, I (DA77, Lis J.A. 1989a)

Wzgórza Trzebnickie
Pasieka (XS38, Polentz 1944)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.