START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Phytocoris pini


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
11 4 28 10 10



Beskid Wschodni
Tuchów (EA02, Smreczyński 1954)

Beskid Zachodni
Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Cieszyn, Chmielnik (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Gruszów (DA42, Stobiecki 1915), Krynica (DV97, Smreczyński 1954), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Pogorzany (DA41, Stobiecki 1915), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Stary S±cz (DV79, Smreczyński 1954)

Góry ¦więtokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Bukowina Tatrzańska (DV36, Smreczyński 1954), Nowy Targ (DV28, Smreczyński 1906b), Zakopane, Antałówka (DV26, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993)

Nizina Sandomierska
Kozłów, II (EA34, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Gołuchów (YT04, Gierlasiński et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pobrzeże Bałtyku
Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Hel (CF55, Smreczyński 1954, Stichel 1960, Łęgowski et Lis B. 2008), Półwysep Helski, I (CF46, Enderlein 1908), Puck (CF36, Stichel 1960), Rowy (XA35, Korcz 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003)

Podlasie
Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Mazurskie
Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1962d)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Klosnowo (XV75, Strawiński 1936)

Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993, Trojan et al. 1994, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński 1956b)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Bukowa Góra, I (FB30, Strawiński 1956a, Strawiński 1964a, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a)

Sudety Zachodnie
Karkonosze (WS53, Stichel 1923)

¦l±sk Dolny
Raszówka (WS88, Scholz 1931)

¦l±sk Górny
Bytom, D±browa Miejska (CA58, Lis J.A. 1989b), ¦wierklaniec (CA59, Lis J.A. 1987b), Tarnowskie Góry (CA49, Gorczyca et Wolski 2011)

¦l±sk
(Stichel 1933)

Tatry
Dolina Str±żyska (DV25, Smreczyński 1954), Gubałówka (DV26, Smreczyński 1954), Kuźnice (DV25, Smreczyński 1954), Tatry (DV25, Smreczyński 1906b), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Nowa Wie¶ (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Ogród Botaniczny (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Park Jordana (DA24, Smreczyński 1954), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989)

Wyżyna Lubelska
Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b)

Wyżyna Małopolska
Sielec (DA39, Fedorko 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.