START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Pilophorus confusus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 10 6 25 6 4



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b, Strawiński 1936), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), Myślenice, I (DA22, Smreczyński 1954), Niedźwiedź, I (DV39, Smreczyński 1910b), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Stary Sącz (DV79, Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Skierniewice (DC45, Wiąckowski et Wiąckowska 1968), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
Pustynia (EA34, Smreczyński 1954), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz 1963), Poznań, Jeżyce (XU20, Kasprowicz 1963)

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Chołpino (XA46, Korcz et Zawirska 1998), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Łeba (XA66, Korcz et Zawirska 1998), Wielka Wieś (CF37, Smreczyński 1954, Stichel 1960)

Podlasie
Budne Żarnowo (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Dolistowo (FE33, Herczek 1982)

Prusy
(Brischke 1871, Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Polana Białowieska (FD94, Hebda et Gutowski 2019)

Śląsk Dolny
Szymanowice, Smokowice (WS76, Scholz 1931), Wrocław, I (XS46, Lanzke et Polentz 1942, Polentz 1944)

Śląsk Górny
Tarnowskie Góry (CA49, Gorczyca 1991)

Śląsk
(Stichel 1933)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński 1906b), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Kobierzyn (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński 1954)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Michałówka (EB69, Strawiński 1963), Puławy (EB69, Strawiński 1957c), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Pińczów (DA69, Herczek 1987), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.