START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Pyrrhocoris apterus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 4 21 8 8 16 20 267



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Husów (EA93, Bury 2020), Kałczuga (FA03, Bury 2020), Krasiczyn, II (FA11, Bury 2020), Krempna (EV38, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipnik (EA93, Bury 2020), Łopuszka Mała (FA03, Bury 2020), Malawa (EA74, Bury 2020), Markowa (EA94, Bury 2020), Płowce (EV88, Gierlasiński et al. 2020a), Przemyśl, Szechynie (FA41, Kotula 1890), Przemyśl (FA21, Kotula 1890), Rzeszów, Zalesie (EA73, Bury 2020), Tarnawka (EA93, Bury 2020), Zarzecze (FA13, Bury 2020), Żarnowiec, III (EA40, Hebda et al. 2020b), Żuklin (FA03, Bury 2020)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Stare Bielsko (CA52, Gierlasiński 2020), Bogusza (DV99, Gierlasiński 2020), Brenna, II (CA50, Gierlasiński et al. 2020a), Brody, II (DA02, Gierlasiński 2020), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Las Bielowiec (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, rez. Kopce (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Meszna, I (CA61, Gierlasiński 2020), Nowy Sącz (DV79, Stobiecki 1915), Ochaby (CA32, Gierlasiński 2020), Pewel Mała (CA70, Gierlasiński et al. 2020a), Poręba, II (DA21, Gierlasiński 2020), Przyłęków (CV79, Gierlasiński et al. 2020a), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Tęgoborze (DA70, Stobiecki 1915), Tropie (DA71, Gierlasiński et al. 2019b), Węgierska Górka (CV69, Gierlasiński 2020), Wilkowice, II (CA61, Lis B. et Dubiel 2013), Wisła, Jawornik (CA40, Gierlasiński 2020), Wytrzyszczka (DA71, Gierlasiński 2020), Żarnówka Duża (CA61, Gierlasiński 2020), Żywiec (CA70, Gierlasiński 2020)

Galicja
(Nowicki 1864, Łomnicki 1882)

Góry Świętokrzyskie
Opatów (EB22, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Mazowiecka
Warszawa, Bemowo (DC98, Pełka et al. 2019), Warszawa, Białołęka (EC09, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, Bielany (DC99, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, Choszczówka (DD90, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, I (EC08, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, II (EC07, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, IV (DC98, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, Łazienki Królewskie (EC08, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, V (EC09, Gierlasiński et al. 2020a)

Nizina Sandomierska
Jarosław, Os. Kombatantów (FA24, Bury 2020), Kamień-Podlesie (EA77, Gierlasiński et al. 2019b), Kraczkowa (EA84, Bury 2020), Łańcut (EA84, Bury 2020), Medyka (FA31, Hebda et al. 2020b), Mirocin (FA14, Bury 2020), Oleszyce (FA45, Bury 2020), Pełkinie (FA14, Bury 2020), Przeworsk (FA04, Bury 2020), Sonina (EA84, Bury 2020), Wierzbna (FA14, Bury 2020), Zaczernie (EA74, Hebda et al. 2020b), Zalipie (DA86, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Będów, Woltwiza (WT16, Gierlasiński et al. 2019b), Biskupin (XU85, Gierlasiński et al. 2020a), Borówno (CE00, Gierlasiński et al. 2020a), Borucin (XT94, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, Babia Wieś (CD08, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Bielawy, I (CD09, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Bydgoszcz, Jary (XU99, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Kapuściska (CD08, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Myślęcinek (CD09, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Okole, I (YU09, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Okole, II (XU99, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Osiedle Leśne (CD09, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Skrzetusko (CD09, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Stary Fordon (CD19, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Szwederowo (YU08, Gierlasiński et al. 2020a), Bydgoszcz, Śródmieście, I (BD99, Hebda et Rutkowski 2018), Bydgoszcz, Wzgórze Wolności (BD98, Hebda et Rutkowski 2018), Czerniejewo (XU61, Gierlasiński et al. 2020a), Dąbrówka Nowa (XU89, Gierlasiński et al. 2020a), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Dobrzyca (XT74, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020, Hebda et al. 2020b), Drzewce (XU98, Gierlasiński et al. 2020a), Gizałki (XT97, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Głogówko (XT45, Gierlasiński et al. 2020a), Gniezno (XU72, Gierlasiński et al. 2020a), Gołuchów (YT04, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Grab (XT86, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Grabin (WT17, Gierlasiński et al. 2019b), Gutów (XT93, Gierlasiński et al. 2020a), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Jarki (CD27, Gierlasiński et al. 2020a), Jedlec (YT04, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Kamieniec, I (XU89, Gierlasiński et al. 2020a), Karmin (XT84, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Klęka (XT67, Hebda et al. 2020b), Komorniki, I (XU20, Gierlasiński et al. 2019b), Kowalew (XT85, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Kórnik (XT49, Gierlasiński et al. 2019b), Kruszyniec (XU99, Gierlasiński et al. 2020a), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2020a), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Lenartowice (XT95, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Leszno (XT04, Gierlasiński et al. 2020a), Lubaszcz (XU69, Gierlasiński et al. 2020a), Łagów, III (WT29, Gierlasiński et al. 2019b), Łęknica, III (VT80, Gierlasiński et al. 2019b), Łochowo (XU98, Gierlasiński et al. 2020a), Łopuchówko (XU42, Gierlasiński et al. 2020a), Marszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Nietoperek (WU30, Gierlasiński et al. 2019b), Nowogród Bobrzański (WT13, Gierlasiński et al. 2019b), Nowy Duninów (CD92, Gierlasiński et al. 2020a), Ochla, I (WT34, Gierlasiński et al. 2019b), Ostromecko (CD19, Gierlasiński et al. 2020a), Pawłówek (XU99, Gierlasiński et al. 2020a), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Podanin (XU36, Gierlasiński et al. 2019b), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963, Studziński et Małachowska 1973), Poznań, Ogrody (XU20, Burdajewicz 1989), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Puszczykowo (XT29, Gierlasiński et al. 2019b), Rawicz (XT21, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Łęgi koło Słubic, II (VU60, Gierlasiński et al. 2019b), Rogalin, I (XT38, Gierlasiński et al. 2020a), Rudy, II (CD18, Gierlasiński et al. 2020a), Rzywno (XU97, Gierlasiński et al. 2020a), Sadki (XU69, Gierlasiński et al. 2020a), Sowia Góra, II (WU53, Gierlasiński et al. 2019b), Sowina Błotna (XT94, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Strzelewo (XU89, Gierlasiński et al. 2020a), Suchodół (VT83, Gierlasiński et al. 2020a), Sulechów (WT46, Gierlasiński et al. 2019b), Szwederowo (XU98, Hebda et Rutkowski 2018), Szymanowice (XT87, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Śmielin (XU69, Gierlasiński et al. 2020a), Śrem (XT37, Strawiński 1939), Tarnowo Podgórne (XU11, Gierlasiński et al. 2019b), Tarnowo (XU35, Gierlasiński et al. 2019b), Tomice, II (XT87, Gierlasiński et al. 2018a), Toruń, Stare Miasto (CD37, Gierlasiński et al. 2020a), Tursko (YT05, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Wągrowiec (XU45, Gierlasiński et al. 2020a), Wielka Nieszawka (CD37, Gierlasiński et al. 2020a), Winna Góra (XT68, Korcz et Paradowska 2000), Zielona Góra (WT35, Gruhl 1929, Gierlasiński et al. 2019b), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Żerków (XT77, Gierlasiński et al. 2020a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, Górki Wschodnie (CF52, Gierlasiński et al. 2018b), Gdańsk, I (CF42, Ciechanowski et al. 2008), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017, Gierlasiński et al. 2020a), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Krynica Morska (CF92, Chmielewski 2006), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Półwysep Helski, I (CF46, Brischke 1888), Rowy (XA35, Gierlasiński et al. 2020a)

Podlasie
Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Osowiec, Twierdza (FE02, Lis J.A. et al. 1995), rez. Czerwone Bagno, I (FE13, Lis J.A. et al. 1995), Siedlce (EC88, Chmielewski 2006), Sokółka (FE62, Gierlasiński et al. 2020a), Wasilków (FD49, Gierlasiński et al. 2020a), Węgrów (ED60, Strawiński 1939), Wroceń (FE23, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Jezioro Bełdany (EE34, Chłond et al. 2007), Jezioro Nidzkie (EE33, Chłond et al. 2007), Jezioro Wigry (FE38, Chłond et al. 2007), Krutyń (EE24, Gierlasiński et al. 2020a), Sejny (FE59, Chmielewski 2006)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901), Cisiny (CE13, Kosicki 1958), Kamień, II (CF24, Gierlasiński et al. 2020a), Kartuzy (CF12, Gierlasiński et al. 2020a), Moczele (WU68, Gierlasiński et al. 2019b), Ognica (VU57, Gierlasiński et al. 2020a), Ostrzyce (CF11, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938, Lis B. 2010a), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Sulnówko (CE22, Gierlasiński et al. 2020a), Szczecin (VV71, Schmidt 1928), Wiele (XV70, Gierlasiński et al. 2020a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b, Hebda 2011), Białowieża, I (FD94, Chmielewski 2006, Gierlasiński et al. 2020a), Gruszki (FD85, Gierlasiński et al. 2020a)

Roztocze
Hamernia (FA59, Strawiński 1956a), Kosobudy (FB41, Strawiński 1956a), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Zwierzyniec, II (FB30, Gierlasiński et al. 2020a)

Sudety Wschodnie
Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Lądek Zdrój, I (XR38, Gierlasiński 2017b), Podlesie, II (XR67, Świerczewski et al. 2019), Pokrzywna (XR77, Świerczewski et al. 2019), Przednia Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), rez. Olszak (XR77, Świerczewski et al. 2019), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński 2016b), Kamienna Góra (WS72, Teicher 1893), Karpacz, Księża Góra (WS52, Gierlasiński et al. 2020a), Książ (WS93, Gierlasiński et al. 2020a), Kudowa Zdrój (WR88, Gierlasiński et al. 2020a), Nowa Ruda (XS00, Gierlasiński et al. 2020a), Radków (WR99, Gierlasiński et al. 2020a), Zapusta (WS25, Gierlasiński et al. 2019b), Zielone Ludowe (WR98, Gierlasiński et al. 2020a)

Śląsk Dolny
Bolesławiec (WS37, Gierlasiński et al. 2020a), Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989b), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Krapkowice (YR19, Gierlasiński et al. 2020a), Niemodlin (XS81, Gierlasiński et al. 2020a), Nowa Wieś, IV (WS48, Gierlasiński et al. 2020a), Opole (YS01, Skora et al. 2013), Proboszczów (WS55, Gierlasiński et al. 2020a), Świebodzice (WS93, Gierlasiński et al. 2020a), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013), Wińsko (XT10, Hebda et Rutkowski 2013), Wrocisławice (XS06, Lanzke et Polentz 1942)

Śląsk Górny
Babice, I (CA84, Stobiecki 1886), Bieruń, Bieruń Nowy (CA74, Gierlasiński et al. 2020a), Bobrek (CA74, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Chorzów, Park Śląski (CA57, Gierlasiński et al. 2020a), Chorzów (CA57, Gierlasiński et al. 2020a), Chrzanów (CA85, Stobiecki 1886), Dąbrowa Górnicza, Antoniów (CA77, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Dąbrowa Górnicza, I (CA77, Gierlasiński et al. 2020a), Góra Świętej Anny (BA99, Gierlasiński et al. 2020a), Gromiec (CA74, Stobiecki 1886), Januszkowice, Lesiana (BA98, Gierlasiński et al. 2020a), Katowice, I (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Katowice, Las Murckowski (CA56, Herczek et Gorczyca 1994), Katowice, Muchowiec (CA56, Gierlasiński et al. 2019b), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009), Kęty (CA72, Gierlasiński et al. 2019b), Krupski Młyn (CB30, Gierlasiński et al. 2020a), Libiąż (CA75, Stobiecki 1886), Ligota Tworkowska (CA04, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Lubliniec, Kokotek (CB30, Gierlasiński et al. 2020a), Lubliniec (CB31, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Piasek (CB50, Gierlasiński et al. 2020a), Piekary Śląskie (CA58, Bugaj-Nawrocka et Gorczyca 2013), Przezchlebie (CA38, Lis J.A. 1989b), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), rez. Łężczok (CA05, Gierlasiński et al. 2020a), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Ruda Śląska, I (CA47, Lis J.A. et Lis B. 1998a, Gierlasiński et al. 2020a), Ruda Śląska, Kochłowice (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Rudy, I (CA16, Kuśka 1995), Siemianowice Śląskie (CA57, Gierlasiński et al. 2020a), Świętochłowice (CA57, Gierlasiński et al. 2020a), Tarnowskie Góry, Park w Reptach i Dolina Dramy (CA48, Gierlasiński et al. 2020a), Tarnowskie Góry, Strzybnica (CA49, Lis J.A. 1989b), Tychy (CA55, Gierlasiński et al. 2020a), Witkowice (CA73, Gierlasiński et al. 2019b), Zabrze (CA47, Lis B. et Kacica 2016), Zbrosławice (CA38, Lis J.A. 1989b), Żarki (CA84, Stobiecki 1886)

Śląsk
(Weigel 1806, Schilling 1829, Gravenhorst 1836, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931, Lanzke et Polentz 1942)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki 1886, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Łąki Nowohuckie (DA34, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Podgórze (DA24, Stobiecki 1886), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Staw Płaszowski (DA24, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1886), Kraków (DA24, Nowicki 1868), Ogrodzieniec, I (CA98, Gierlasiński et al. 2019b), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), rez. Góra Zborów (CB90, Gierlasiński et al. 2020a), Sowiarka (DA05, Gierlasiński et al. 2020a), Szczekociny (DB10, Gierlasiński et al. 2019b), Zabierzów (DA15, Stobiecki 1886), Zawiercie, Skarżyce (CA99, Gierlasiński et al. 2020a)

Wyżyna Lubelska
Kazimierz Dolny (EB68, Chmielewski 2006), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Michałówka (EB69, Strawiński 1957c), Puławy (EB69, Strawiński 1963, Chmielewski 2006), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Stare Załucze (FB49, Gierlasiński et al. 2020a), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b), Zawadówka (FB49, Gierlasiński et al. 2020a)

Wyżyna Małopolska
Arturówek (CC94, Tończyk et al. 2010), Czyżów Szlachecki (EB53, Gierlasiński et al. 2020a), Górna Mrożyca (DC14, Tończyk et al. 2010), Grotniki (CC85, Gierlasiński et al. 2020a), Jaksice (DA65, Gierlasiński et al. 2020a), Las Łagiewnicki (CC94, Tończyk et al. 2010), Lubiaszów (DB29, Strawiński 1936), Łódź, Julianów, II (CC94, Gierlasiński et al. 2020a), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2019b), Łódź, Polesie (CC93, Gierlasiński et al. 2020a), Łódź, Śródmieście (CC93, Gierlasiński et al. 2020a), Łódź (CC93, Kowalczyk 1996), Radom (EB19, Tomasik Ł. 2014), Raków, II (EB01, Gierlasiński et al. 2019b), rez. Parowy Janinowskie (DC04, Tończyk et al. 2010), rez. Struga Dobieszowska (DC04, Tończyk et al. 2010), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a, Chmielewski 2006, Gierlasiński et al. 2019b), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Tadzin (DC14, Tończyk et al. 2010)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oleśnica (XS67, Gierlasiński et al. 2020a), Osola (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Skarszyn (XS58, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Słupia pod Kępnem (BB98, Gierlasiński et al. 2019b), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018, Gierlasiński et al. 2020a), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.