START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Reduvius personatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 8 3 8 6 11 6 39



Beskid Wschodni
Jodłowa (EA12, Stobiecki 1915), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Markowa (EA94, Bury 2020), Przemyśl (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Celary 2003), Kalwaria (DA02, Stobiecki 1915), Lubień (DA20, Gierlasiński et al. 2020a), Przydonica (DA80, Smreczyński 1954), Rabka (DV29, Smreczyński 1954)

Galicja
(Nowicki 1864)

Nizina Mazowiecka
Łomianki (DC99, Gierlasiński et al. 2019e), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Warszawa, Saska Kępa (EC08, Gierlasiński et al. 2019e), Warszawa, Włochy (DC98, Gierlasiński et al. 2019b, Gierlasiński et al. 2019e)

Nizina Sandomierska
Jarosław (FA24, Stobiecki 1915), Łańcut (EA84, Nowicki 1868), Pełkinie (FA14, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bolechowo (XU32, Gierlasiński et al. 2019e), Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, Wzgórze Wolności (BD98, Hebda et Rutkowski 2018), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Głogówek (YR08, Scholz 1931), Gołuchów (YT04, Gierlasiński et al. 2018a), Krajkowo (XT38, Kasprowicz 1963), Krośnice (XT60, Gierlasiński et al. 2019e), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2019e, Gierlasiński et al. 2020a), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Nakło (XU79, Szulczewski 1913), Nowa Sól (WT53, Gierlasiński et al. 2019b)

Pobrzeże Bałtyku
Jarosławiec, I (WA94, Lis J.A. et Lis B. 1994a, Gierlasiński et al. 2019e)

Podlasie
Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901), Goleniów (VV83, Gierlasiński et al. 2019e), Pniewo (VU69, Gierlasiński et al. 2019e), Połczyn Zdrój (WV75, Gierlasiński et al. 2019e), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Szczecin (VV71, Gierlasiński et al. 2019e), Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958)

Prusy
(Siebold 1839, Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Hebda 2011), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
Kosobudy (FB41, Strawiński 1956a), Piekiełko (FB31, Cmoluchowa et Lechowski 1994)

Sudety Wschodnie
Stronie Śląskie (XR37, Scholz 1931)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Scholz 1931), Pilchowice (WS44, Gierlasiński et al. 2019e), Zapusta (WS25, Gierlasiński et al. 2019e)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a), Bukowice k. Wołowa (XS28, Gierlasiński et al. 2019e), Gracze (XS81, Gierlasiński et al. 2019b), Ligota Wielka (XS22, Gierlasiński et al. 2019e), Łosiów (XS72, Gierlasiński et Regner 2018a), Oława (XS64, Assmann 1854, Scholz 1931, Gierlasiński et al. 2020a), Rogi (XS71, Gierlasiński et al. 2019b), Ścinawa Polska (XS64, Assmann 1854), Wrocisławice (XS06, Gierlasiński et al. 2019e), Wrocław, I (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Bytom (CA58, Gierlasiński et al. 2019e), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Ligota Tworkowska (CA04, Lis B. et Lis J.A. 1994, Gierlasiński et al. 2019e), Lubliniec (CB31, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Zawadzkie (CB21, Gierlasiński et al. 2019e)

Śląsk
(Weigel 1806)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Prądnik Czerwony (DA24, Smreczyński 1954), Kraków, Zabłocie (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Smreczyński 1954), Ojcowski PN, Murownia (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, Skałki Duże (CB72, Gierlasiński et al. 2019e)

Wyżyna Lubelska
Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Czyżów Szlachecki (EB53, Gierlasiński et al. 2020a), Łódź, Retkinia (CC83, Gierlasiński et al. 2019b), Sielec (DA39, Fedorko 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.