START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Scolopostethus pictus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
7 9 2 9 6 8 3 55



Beskid Wschodni
Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Zarzecze (FA13, Krasucki 1919)

Beskid Zachodni
Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Kamienica (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Góra Zamkowa (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Krasna (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Krzyszkowice (DA22, Smreczyński 1906b), Lubień (DA20, Gierlasiński et al. 2020a)

Galicja
(Nowicki 1864)

Nizina Mazowiecka
Warszawa, I (EC08, Gierlasiński et al. 2020a), Warszawa, Wilanów (EC07, Smreczyński 1954)

Nizina Sandomierska
Przeworsk (FA04, Hebda et al. 2020b), Rzeszów, Ogród Miejski (EA74, Hebda et al. 2020b), Sędziszów Małopolski (EA54, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Bojanowo (XT22, Hebda et al. 2020b), Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, Fordon, I (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Bydgoszcz, Las Gdański (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Chocz (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019, Hebda et al. 2020b), Dobrzyca (XT74, Gierlasiński et al. 2018a, Hebda et al. 2020b), Gizałki (XT97, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Gołuchów (YT04, Gierlasiński et al. 2018a, Hebda et al. 2020b), Kalisz (BC93, Hebda et al. 2020b), Klęka (XT67, Hebda et al. 2020b), Koźminek (CC14, Hebda et al. 2020b), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Ludwina (XT94, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Marszew (XT95, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Myślęcinek (CD09, Hebda et Rutkowski 2018), Ołobok (BC92, Gierlasiński et al. 2019b), Piła, II (YT05, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Poznań, Morasko (XU31, Gierlasiński et al. 2020a), Przybrodzin (XU91, Gierlasiński et al. 2020a), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Rogalin, I (XT38, Gierlasiński et al. 2020a), Rokosowo (XT33, Hebda et al. 2020b), Rydzyna (XT13, Hebda et al. 2020b), Skórzewo (XU20, Hebda et Rutkowski 2019), Smolice (XT52, Hebda et al. 2020b), Strykowo, I (XT18, Studziński et Małachowska 1973), Suchodół (VT83, Gierlasiński et al. 2020a), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Żegocin (XT96, Gierlasiński et al. 2018a)

Pobrzeże Bałtyku
Gałęzów (XA51, Strawiński 1966b)

Prusy
(Siebold 1839)

Roztocze
Hamernia (FA59, Tenenbaum 1921), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholtz 1847, Korcz 2010b), Staniszów (WS53, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Bielice, II (XS83, Gierlasiński et al. 2020a), Brzeg (XS73, Gierlasiński et Regner 2018a, Gierlasiński et al. 2019b), Jelcz-Laskowice (XS65, Gierlasiński et al. 2019b), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Legnica (WS87, Scholz 1931), Miejsce, I (XS94, Gierlasiński et al. 2019b), Miękinia (XS27, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Oława (XS64, Gierlasiński et al. 2019b), Opole (YS01, Gierlasiński et al. 2019b), Sośnica (XS25, Assmann 1854), Wrocław, Fosa Miejska (XS46, Gil et al. 2011), Wrocław, I (XS46, Scholz 1931), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Ogród Botaniczny (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854), Wrocław, Osobowice (XS36, Assmann 1854), Wrocław, Ostrów Tumski (XS46, Gil et al. 2011), Wrocław, Szczytniki (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Brynek (CA39, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Katowice, I (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Oświęcim (CA74, Gierlasiński et al. 2019b), Racibórz, Obora (CA05, Assmann 1854), Racibórz (CA05, Scholtz 1847, Scholz 1931), Regulice (CA94, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1954), rez. Łężczok (CA05, Gierlasiński et al. 2020a), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Schilling 1829)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czatkowice (DA05, Stobiecki 1915), Czerna (DA05, Stobiecki 1886), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Olsza (DA24, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Czarna Nida (DB72, Hebda et al. 2020a)

Wzgórza Trzebnickie
Trzebnica (XS48, Gierlasiński et al. 2020a, Hebda et al. 2020b)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.