START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PI¦MIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Sehirus luctuosus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
4 4 14 20 11 29 29 21



Beskid Wschodni
Góra Panieński Czub (EA80, Kotula 1890), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Ostrusza (EA01, Smreczyński 1954), Przemy¶l (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Tuł (CA30, Lis J.A. 1989a)

Góry ¦więtokrzyskie
Łysica (DB93, Strawiński 1962a)

Kujawy
(Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Łomna (DD80, Kocorek 1996), Obory (EC16, Lis J.A. 1989a), Puszcza Biała (ED54, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1989a)

Nizina Sandomierska
Łańcut (EA84, Stobiecki 1915), Niepołomice (DA44, Smreczyński 1954), Pustynia (EA34, Smreczyński 1954), Rzeszów (EA74, Stobiecki 1915), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Chocz (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Głogówek (YR08, Polentz 1943), Komorniki, II (XT29, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2020a), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Pleszew (XT95, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Poznań, I (XU30, Kasprowicz 1963), Puszcza Rzepińska (VT79, Gierlasiński et al. 2020a), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Sycyn Dolny, I (XU13, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Trójgarb (WS82, Assmann 1854, Scholz 1931), Wierzonka (XU41, Lis J.A. 1989a), Zawidowice (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Żbiki (XT96, Gierlasiński et al. 2018a, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pobrzeże Bałtyku
Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Hel (CF55, Smreczyński 1954), Kołobrzeg (WA30, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Rowy (XA35, Korcz 2003), Rozewie (CF27, Smreczyński 1954), Wielka Wie¶ (CF37, Smreczyński 1954), Wolin (VV67, Smreczyński 1954)

Podlasie
Goni±dz (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
(Mikołajski 1962b), Strzygi (CD98, Studziński et Małachowska 1973), Tomaszkowo (DE65, Mikołajski 1962c)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Schmidt 1928, Wagner 1941a), Ko¶cierzyna (XA90, Stichel 1960), Połchowo (WV33, Lis J.A. 1989a), Recz (WV30, Karl 1935), Słupsk (XA33, Karl 1935), Szczecin, Zaborsko (WU09, Lis J.A. 1989a), Widzino (XA23, Lis J.A. 1989a), Zakrzewska Osada (XV61, Tarnawski 2013a)

Prusy
(Brischke 1871, Stichel 1960)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b, Strawiński 1966e), Hajnówka (FD74, Strawiński 1956b), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan et al. 1994)

Roztocze
(Strawiński 1956a, Cmoluchowa et Lechowski 1993), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Grele (FB40, Tenenbaum 1921), Hamernia (FA59, Tenenbaum 1921), Panasówka (FB20, Tenenbaum 1921), Wysoka Góra (FB30, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Zielone (FA69, Tenenbaum 1921)

Sudety Wschodnie
Stronie ¦l±skie (XR37, Scholz 1931)

Sudety Zachodnie
Wałbrzych (WS92, Assmann 1854)

¦l±sk Dolny
Bardo ¦l±skie (XR29, Lis J.A. 1989a), Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989a), Góra ¦lęża (XS13, Lis J.A. 1989a), Kopalina (XS84, Scholz 1931), Legnica (WS87, Lis J.A. 1989a), Ligota Wielka, I (XR49, Lis J.A. 1989a), Lubin, I (WS89, Scholz 1931), Miejsce, I (XS94, Gierlasiński et al. 2019b), Nowe Kolnie (XS83, Gierlasiński et al. 2020a), P±tnów Legnicki (WS67, Scholz 1931), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), ¦wiebodzice (WS93, Gierlasiński et al. 2020a), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931)

¦l±sk Górny
Babice, I (CA84, Stobiecki 1915), Bobrek (CA74, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), D±b (CA75, Stobiecki 1886), Gliwice, Łabędy (CA38, Lis J.A. 1989a), Góra ¦więtej Anny (BA99, Lis J.A. 1989a, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Jemielnica (CB10, Lis J.A. 1989a), Libi±ż (CA75, Stobiecki 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886), Racibórz (CA05, Scholtz 1847), rez. Kamienna Góra (BA99, Polentz 1943, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. 1989b), Wojciechów (CB14, Lis J.A. 1989a), Żarki (CA84, Stobiecki 1886)

¦l±sk
(Schilling 1844, Schumacher 1911b, Schumacher 1912a)

Tatry
Tatry (DV25, Łomnicki 1882)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Smreczyński 1906b), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b, Stobiecki 1915), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Wola Duchacka (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1954), Pustynia Błędowska (CA97, Lis J.A. 1989b), rez. Góra Zborów (CB90, Gierlasiński et al. 2020a), Tenczynek (DA05, Smreczyński 1954), Tyniec (DA14, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Lubelska
Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Puławy (EB69, Lis J.A. 1989a), Wandzin (FB19, Fedorko 1957)

Wyżyna Małopolska
Jędrzejów (DB41, Karczewski 1962), rez. Grabowiec (DA79, Lis B. et Lis J.A. 2009), Sielec (DA39, Fedorko 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.