START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Stagonomus bipunctatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 1 2 11 4 12 14 25



Beskid Wschodni
Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Krempna (EV38, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Lis J.A. 1990a, Celary 2003), Kamesznica (CV59, Gierlasiński 2020), Lipie k. Nowego Sącza (DA80, Stobiecki 1915), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), Piwniczna (DV77, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Rabka (DV29, Smreczyński 1954), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Słupia (DA41, Stobiecki 1915), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017)

Góry Świętokrzyskie
Szklana Huta, I (EB03, Hebda et Przewoźny 2009), Trzcianka, I (EB03, Lis J.A. 1990a)

Nizina Mazowiecka
Olszynka Grochowska (EC08, Lis J.A. 1990a), Sewerynów (EC21, Lis J.A. 1990a)

Nizina Sandomierska
Kidałowice (FA23, Stobiecki 1915), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954), Zaleszany (EB61, Lis J.A. 1990a)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Schumacher 1913a), Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Grabin (WT17, Gierlasiński et al. 2019b), Jaryszewo, I (XU13, Bunalski 2020), Kobylnica, I (XU41, Kasprowicz 1963), Zawisze (WT27, Gierlasiński et al. 2019b)

Pieniny
Cisowiec (DV59, Gierlasiński et al. 2020a), Grabczycha (DV57, Lis J.A. 1990a), rez. Biała Woda (DV67, Gierlasiński et al. 2020a)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017)

Pojezierze Mazurskie
Kaletnik (FF30, Lis J.A. 1990a), Rominta (FE02, Stichel 1960)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Hedicke et Michalk 1936, Hedicke 1941), Szczecin (VV71, Schmidt 1928)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Lis B. et Lis J.A. 2009), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993, Trojan et al. 1994)

Roztocze
Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1964a, Strawiński 1966a, Strawiński 1966c)

Śląsk Dolny
Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Legnica (WS87, Lis J.A. 1990a), Nowe Kolnie (XS83, Gierlasiński et al. 2020a), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, Leśnica (XS36, Assmann 1854, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Błotnica Strzelecka (CA19, Lis J.A. 1989b), Bukowica (CA84, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. 1989b), Ujazd, I (CA18, Polentz 1943), Zabrze (CA47, Lis B. et Kacica 2016)

Śląsk
(Schilling 1844, Scholtz 1847, Schumacher 1911b, Schumacher 1912a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Klucze (CA97, Gierlasiński et al. 2019b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Masłońskie (CB71, Gierlasiński et al. 2020a), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skały Ciche (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1957), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Wandzin (FB19, Fedorko 1957, Strawiński 1957b, Ziarkiewicz 1958)

Wyżyna Małopolska
rez. Polana Polichno (DA69, Gierlasiński et al. 2020a), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a), Tunel, Biała Góra (DA28, Lis J.A. 1990a), Uniejów, I (DA28, Smreczyński 1954)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.