START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Stenotus binotatus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
2 3 1 5 11 21 34 111



Beskid Wschodni
Bartne, I (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Blechnarka (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018), Chyrowa (EV48, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Kąty, II (EV39, Taszakowski et Gorczyca 2018), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Nieznajowa (EV28, Taszakowski et Gorczyca 2018), Ustrzyki Dolne (FV17, Gorczyca et Herczek 1988), Wysowa Zdrój (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bielsko-Biała, Dolina Gościnna (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Kamienica (CA51, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Komorowice (CA52, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Straconka (CA61, Gierlasiński 2020), Bielsko-Biała, Trzy Lipki (CA52, Gierlasiński 2020), Buczkowice, I (CA51, Lis B. et Dubiel 2013), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Chrostowa (DA52, Gierlasiński et al. 2020a), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Chmielnik (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Gułdowy (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Łąki na Kopcach (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cisownica (CA30, Gierlasiński 2020), Hucisko, I (CA80, Gierlasiński 2020), Koniaków, Koczy Zamek (CV59, Gierlasiński 2020), Koniaków (CV59, Gierlasiński 2020), Koskowa Góra (DA11, Gierlasiński 2020), Koszarawa (CA90, Gierlasiński 2020), Kozy, Kamieniołom (CA62, Gierlasiński 2020), Lubomir (DA31, Gierlasiński 2020), Łodygowice (CA61, Gierlasiński 2020), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Masyw Lubania (DV58, Hebda et al. 2020a), Masyw Równicy (CA40, Gierlasiński 2020), Masyw Starego Gronia (CA50, Gierlasiński 2020), Milówka (CV69, Gierlasiński 2020), Młada Hora (CV67, Gierlasiński 2020), Obidowa (DV28, Gierlasiński 2020), Ochotnica Górna, Jamne (DV48, Hebda et al. 2020a), Rabka-Zdrój (DV29, Gierlasiński 2020), Skoczów, Podgórze (CA41, Gierlasiński 2020), Soblówka (CV67, Gierlasiński 2020), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017), Szczyrk (CA50, Gierlasiński et al. 2020a), Ślemień, Czeretnik (CA80, Gierlasiński 2020), Ustroń, I (CA40, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Bereżki (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), Dolina Terebowca (FV23, Gorczyca et Herczek 1988), Jawornik (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Komańcza (EV76, Gorczyca et Herczek 1988), Lesko (EV97, Gorczyca et Herczek 1988), Lutowiska (FV25, Gorczyca et Herczek 1988), Pszczeliny (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), Rzepedź (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Stuposiany (FV24, Gorczyca et Herczek 1988), Tarnawa Wyżna (FV34, Gorczyca et Herczek 1988), Turzańsk (EV86, Gorczyca et Herczek 1988), Wielka Rawka (FV13, Gorczyca et Herczek 1988), Wołosate (FV13, Gorczyca et Herczek 1988)

Galicja
(Nowicki 1864)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Smreczyński 1954), Zakopane (DV26, Smreczyński 1906b), Zaskale (DV27, Smreczyński 1906b)

Nizina Mazowiecka
Warszawa, Mokotów, I (EC07, Gierlasiński et al. 2019b), Warszawa, Ochota (DC98, Gierlasiński et al. 2019b)

Nizina Sandomierska
Tarnobrzeg (EB40, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Schumacher 1913b), Bydgoszcz, Wzgórze Wolności (BD98, Hebda et Rutkowski 2018), Duninów (CD92, Strawiński 1965b), Krępa (WT36, Gierlasiński et al. 2019b), Mutowo (XU03, Korcz 1993), Osowa Góra (XT29, Kasprowicz 1963), Promno (XU51, Kasprowicz 1963), Turew (XT27, Trojan 1989), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Żbiki (XT96, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pieniny
Czorsztyn (DV57, Smreczyński 1954)

Pobrzeże Bałtyku
Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Międzywodzie (VV78, Lis J.A. et Gorczyca 1991), Objazda (XA35, Gierlasiński et al. 2018b), Rekowo Górne, Puszcza Darżlubska (CF25, Gierlasiński et al. 2020a), Wolin, Nowa Wieś (VV78, Smreczyński 1954)

Podlasie
Barwik (FE01, Lis J.A. et al. 1995), Goniądz (FE12, Lis J.A. et al. 1995), Mielnik (FD30, Gorczyca et Herczek 1991a)

Pojezierze Mazurskie
Robaczewo (DE61, Gierlasiński et al. 2020a), Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
Bory Tucholskie (CE05, Kuhlgatz 1901, Stichel 1960), Gwda Wielka (XV15, Burdajewicz et Nowacka 1995), Kalisz Pomorski (WV60, Herczek et Nakonieczny 1987), Recz (WV30, Karl 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a), Sicko (WV30, Karl 1935)

Pomorze
(Stichel 1933)

Prusy
(Stichel 1933)

Puszcza Białowieska
Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b, Hebda 2011, Hebda et Gutowski 2019), Hajnówka (FD74, Strawiński 1956b), Puszcza Białowieska, I (FD94, Cmoluchowa et Lechowski 1993, Trojan et al. 1994, Gorczyca 1999, Gorczyca 2001), Zwierzyniec, I (FD84, Strawiński 1956b)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), rez. Tartaczna Góra (FB30, Strawiński 1966c), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a)

Sudety Wschodnie
Bielice, I (XR47, Gierlasiński 2017b), Dębowiec, I (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Dobieszów (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a, Hebda et Lis B. 2007), Lądek Zdrój, I (XR38, Gierlasiński 2017b), Lipy k. Prudnika (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda et Lis B. 2007), Pielgrzymów, II (XR96, Hebda et Lis B. 2007), Podzamek (XR28, Gierlasiński 2016b), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Radynia (XR95, Hebda et Lis B. 2007), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012), Sienna (XR36, Gierlasiński 2017b), Skałki Karolinki (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Stronie Śląskie (XR37, Gierlasiński 2017b), Trzebinia, I (XR87, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Dańczów (WR98, Gierlasiński 2016b), Duszniki Zdrój (WR98, Gierlasiński 2016b), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Korcz 2010b), Myślibórz, Rataj (WS75, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Dunino (WS76, Scholz 1931), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski 2009), Pątnów Legnicki (WS67, Polentz 1944), Stobrawa PK (XS83, Łęgowski 2009), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Wrocław, Osobowice (XS36, Polentz 1944)

Śląsk Górny
Bytom, Las Segiecki (CA48, Lis J.A. 1989b), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Ochojec (CA56, Gorczyca et Herczek 2009), Krasków (CB05, Hanus et Lis B. 2014), Miasteczko Śląskie (CA59, Lis J.A. 1991a), Mikołów, Jamna (CA55, Lis J.A. 1989b), Mikołów (CA55, Gizdoń et Gorczyca 2005), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), Świerklaniec (CA59, Lis J.A. 1989b), Witkowice (CA73, Gierlasiński et al. 2019b)

Śląsk
(Stichel 1933)

Tatry
Dolina Strążyska (DV25, Smreczyński 1906b)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Sikornik (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009, Gierlasiński et al. 2020a), Ojcowski PN, Lepianka Czajowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Młyn Krzystanka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Golanka (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Korytania (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Pilny Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Węgielnik (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Olsztyn, II (CB72, Gorczyca 1994a), Przedmość, I (CB16, Noga et Lis B. 2015), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Pustynia Błędowska (CA97, Gorczyca et Herczek 1989)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963), Wronów (EC70, Strawiński 1963)

Wyżyna Małopolska
Sielec (DA39, Fedorko 1959), Stradów (DA68, Gierlasiński et al. 2019b)

Wzgórza Trzebnickie
Bagno, II (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Kuraszków (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Malczów, I (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Piotrkowiczki (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Przecławice (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Trzebnica (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Węgrzynów (XS48, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Wilczyn (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.