START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Stygnocoris rusticus


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
5 4 4 21 17 32 21 56



Beskid Wschodni
Bednarka, I (EV29, Taszakowski et Gorczyca 2018), Dolina Górnej Ropy (EV17, Taszakowski 2012a), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Lipinki (EA20, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl, Winna Góra (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Lis B. et al. 2002, Celary 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Buczkowice, II (CA61, Gierlasiński 2020), Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Boguszowice (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cieszyn, Łąki na Kopcach (CA21, Gierlasiński et al. 2020b), Cisownica (CA30, Gierlasiński 2020), Gruszów (DA42, Smreczyński 1910b, Stobiecki 1915), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Masyw Czantorii Wielkiej (CA40, Kędzior et al. 2012), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Poręba, II (DA21, Gierlasiński 2020), Soblówka (CV67, Gierlasiński 2020), Szczyrzyc (DA41, Stobiecki 1915), Tęgoborze (DA70, Stobiecki 1915), Trzemeśnia (DA21, Stobiecki 1915), Wieprz (CA82, Stobiecki 1915), Wola Skrzydlańska (DA31, Smreczyński 1910b)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Nizina Mazowiecka
Chylice (EC06, Lechowski 1989), Kozłówka (FC00, Strawiński 1966b), Molendy (EC40, Strawiński 1966b), Warszawa, I (EC08, Hałka-Wojciechowicz 1996)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Duninów (CD92, Strawiński 1965b, Strawiński 1966b), Głogowiec (CC98, Korcz 2001), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2020a), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Plewiska (XU20, Korcz 2001), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Suchodół (VT83, Gierlasiński et al. 2020a), Żbiki (XT96, Żurawlew et Gierlasiński 2020)

Pobrzeże Bałtyku
Buniewice (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Chrząszczewo (VV87, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Gdańsk, Oliwa (CF33, Gierlasiński et al. 2018b), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017, Gierlasiński et al. 2018b), Hel (CF55, Łęgowski et Lis B. 2008), Orzechowo (XA25, Karl 1935), Pęplino (XA24, Gierlasiński et al. 2018b), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003), Słowiński PN, II (XA36, Korcz 2003), Stegna (CF72, Brischke 1891), Świnoujście, Warszów (VV57, Lis J.A. 1992), Ustka, II (XA25, Gierlasiński et al. 2018b)

Podlasie
Parczew (FC32, Bogutyn et Strawiński 1966)

Pojezierze Mazurskie
Świętajno (EE88, Strawiński 1957a)

Pojezierze Pomorskie
rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938), Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a), Słupsk (XA33, Karl 1935), Widzino (XA23, Karl 1935)

Prusy
(Siebold 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Pasieki (FA69, Tenenbaum 1921), rez. Tartaczna Góra (FB30, Strawiński 1966c), rez. Wieprzec (FB51, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Lechowski et Cmoluchowa 1996), Ulów (FA69, Tenenbaum 1921)

Sudety Wschodnie
Góra Klasztorna (XR87, Hebda et Lis B. 2007), Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Łąka Prudnicka (XR77, Hebda et Lis B. 2007), Międzygórze (XR26, Polentz 1944), Pokrzywna (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Rozumice (YR14, Hebda et Kocorek 2012), Skowronków (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Trzebinia, I (XR87, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Górzec (WS75, Scholz 1931), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Karpacz, Księża Góra (WS52, Gierlasiński et al. 2020a), Książ (WS93, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Ołdrzychowice Kłodzkie (XR28, Scholz 1931), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854, Scholz 1931), Żarek (WS75, Scholz 1931)

Śląsk Dolny
Dunino (WS76, Scholz 1931), Kamień Śląski (BB90, Hebda 2006), Kościerzyce (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Krotoszyce (WS76, Polentz 1944), Legnickie Pole (WS86, Scholz 1931), Miejsce, I (XS94, Gierlasiński et al. 2020a), Nowe Kolnie (XS83, Łęgowski 2009), Pątnów Legnicki, Sarnik (WS87, Scholz 1931), Środa Śląska (XS16, Polentz 1944), Trzcinica Wołowska (XT20, Hebda et Rutkowski 2013)

Śląsk Górny
Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Pniowiec (CA49, Lis J.A. 1989b), rez. Dolina Żabnika (CA86, Chłond et al. 2005), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Tarnowskie Góry (CA49, Lis J.A. 1989b), Zaborze (CA74, Stobiecki 1915), Zabrze (CA47, Obrzut et al. 2020)

Śląsk
(Schilling 1829)

Tatry
Dolina Kościeliska (DV15, Lis B. et al. 2004), Tatry (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Kraków, Kępa Zwierzyniecka (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Kobierzyn (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Lasotnia (DA24, Stobiecki 1915), Kraków, Mydlniki (DA14, Stobiecki 1915), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki 1915), Kraków, Zwierzyniec (DA14, Stobiecki 1915), Ojcowski PN, Czajowice (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Polana Goplana (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Poręba (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Wawrzonowy Dół (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Zabugaje (DA16, Chłond et Gorczyca 2009)

Wyżyna Lubelska
Bochotnica (EB68, Cmoluchowa 1964), Bystrzyca (FB18, Lechowski 1984), Dratów (FB39, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Felin (FB17, Strawiński 1966b), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Janów Lubelski (EB91, Piasecka 1960), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa 1971), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Michałówka (EB69, Strawiński 1957c), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Podgórz (EB68, Cmoluchowa 1964), rez. Stawska Góra (FB67, Strawiński 1959a), rez. Zawadówka (FB66, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2000), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Rudnik (FB18, Lechowski 1984), Sobianowice (FB18, Lechowski 1984), Turka (FB18, Lechowski 1984), Wandzin (FB19, Strawiński 1956c, Fedorko 1957), Wólka Gołębska (EC60, Strawiński 1963), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Lubiaszów (DB29, Strawiński 1966b), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a), Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Oborniki Śląskie (XS38, Bugaj-Nawrocka et al. 2018), Rościsławice (XS28, Bugaj-Nawrocka et al. 2018)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.