START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Tingis cardui


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 7 8 7 21 8 30 60 35



Beskid Wschodni
Bircza (FA00, Lis B. 1996), Brylińce, II (FA20, Klasa et Palaczyk 2004), Ciężkowice (DA91, Lis B. 1996), Iwonicz (EV59, Strawiński 1953), Jaśliska (EV57, Taszakowski et Gorczyca 2018), Krościenko (FV28, Kotula 1890), Przemyśl (FA21, Kotula 1890)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Stobiecki 1883, Celary 2003), Bieńkowice (DA32, Smreczyński 1906b), Głogoczów (DA12, Stobiecki 1915), Gorce, I (DV39, Smreczyński 1910b), Kasina Wielka (DA30, Lis B. 1996), Kicarz (DV87, Lis B. 1996), Krynica (DV97, Lis B. 1996), Łomnica (DV87, Lis B. 1996), Maków Podhalański (DA00, Lis B. 1996), Myślenice, I (DA22, Lis B. 1996), Niedźwiedź, I (DV39, Lis B. 1996), Nowy Sącz (DV79, Lis B. 1996), Piwniczna (DV77, Lis B. 1996), Poręba Wielka (DV39, Lis B. 1996), Rabka (DV29, Lis B. 1996), Radocza (CA93, Stobiecki 1915), Roztoka Wielka (DV97, Stobiecki 1915), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Siercza (DA33, Stobiecki 1915)

Bieszczady
(Gorczyca et Lis J.A. 2000), Radoszyce (EV76, Kotula 1890)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry Świętokrzyskie
Chełmowa Góra, II (EB03, Strawiński 1962a), Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Kotlina Nowotarska
Biały Dunajec, I (DV27, Lis B. 1996), Zaskale (DV27, Smreczyński 1906b)

Nizina Mazowiecka
Kampinos (DC69, Lis B. 1996), Łomna (DD80, Lis B. 1996), Skierniewice (DC45, Strawiński 1936), Szymanów, I (DC57, Lis B. 1996), Teresin (DC58, Lis B. 1996), Warszawa, Bielany (DC99, Lis B. 1996), Warszawa, Gocławek (EC08, Lis B. 1996)

Nizina Sandomierska
Jaksmanice (FA31, Kotula 1890), rez. Wielkie Błoto (DA44, Gierlasiński et al. 2020a), Tarnów (DA93, Lis B. 1996), Zaleszany (EB61, Stobiecki 1915)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
(Szulczewski 1913), Ciechocinek (CD55, Lis B. 1996), Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Głogów (WT72, Scholtz 1847, Assmann 1854), Gościm, I (WU44, Gierlasiński et al. 2019b), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Krośniewice (CC79, Lis B. 1996), Łęczyca, I (CC76, Lis B. 1996), Mielnica Duża (CD21, Lis B. 1996), Piła, II (YT05, Gierlasiński et al. 2018a), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, I (XU30, Stichel 1933), Promno (XU51, Kasprowicz 1963), Wielkopolski PN (XT29, Lis B. 1996)

Pieniny
Kras (DV67, Taszakowski et Pasińska 2017), Krościenko nad Dunajcem (DV57, Lis B. 1996), Pieniny (DV57, Taszakowski et Pasińska 2017)

Pobrzeże Bałtyku
Bruskowo (XA24, Karl 1935), Charnowo (XA24, Karl 1935), Chłapowo (CF37, Lis B. 1996), Chrząszczewo (VV87, Lis B. 1996), Dziwnów (VV88, Lis B. 1996), Gdańsk, I (CF42, Stichel 1960), Gdańsk, Sobieszewo (CF52, Lis B. 1996), Modlinek (XA14, Gierlasiński et al. 2018b), Mostowe Błota (CF35, Enderlein 1908), Orzechowo (XA25, Karl 1935), Puck (CF36, Lis B. 1996), Rozewie (CF27, Lis B. 1996)

Podlasie
Goniądz (FE12, Lis B. 1996), Łomazy (FC45, Strawiński 1966f)

Pojezierze Mazurskie
Biskupiec (DE96, Stichel 1960), Tomaszkowo (DE65, Mikołajski 1961c), Urwitałt k. Mikołajek (EE46, Lis B. 1996)

Pojezierze Pomorskie
Goleniów (VV83, Schmidt 1928), Kamień Pomorski (VV88, Schmidt 1928), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Lis B. 2010a)

Prusy Wschodnie
(Stichel 1956)

Prusy
(Siebold 1839)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b), Białowieża, I (FD94, Lis B. 1996)

Roztocze
Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Paary (FA68, Strawiński 1956a), Sikliwice (FA58, Strawiński 1959b), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1966a), Zwierzyniec, Wygwizdów (FB30, Strawiński 1956a)

Sudety Wschodnie
Jarnołtówek (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a), Lipy k. Prudnika (XR87, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Sudety Zachodnie
Jedlina Zdrój (WS92, Scholtz 1847, Assmann 1854), Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Scholtz 1847, Assmann 1854), Szczawno Zdrój (WS82, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Dolny
Brzeg (XS73, Gierlasiński et al. 2020a), Dębice, I (XS06, Lis B. 1996), Gogolin (BA89, Hebda 2006), Górażdże (BB80, Hohol-Kilinkiewicz et Czaja 2006), Kwietno, I (XS07, Lis B. 1996), Redlice (WS98, Assmann 1854), Ruszów (WS19, Gierlasiński et al. 2020a), Strzegom (WS94, Lis B. 1996), Uroczysko Lisie Łąki (XS84, Gierlasiński et al. 2020a), Wrocisławice (XS06, Lis B. 1996), Wrocław, I (XS46, Scholtz 1847, Assmann 1854)

Śląsk Górny
Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Chorzów (CA57, Lis J.A. 1989b), Góra Świętej Anny (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Katowice, I (CA56, Lis J.A. 1989b), Ligota Dolna, I (CB05, Lis B. 1996), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), rez. Żabie Doły (CA57, Musik 2010), Zbrosławice (CA38, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Weigel 1806, Scholtz 1850, Scholz 1931, Stichel 1933)

Tatry
Dolina Białej Wody (DV35, Lis B. 1996), Hala Miętusia (DV15, Lis B. 1996), Kopieniec (DV25, Lis B. 1996), Mała Łąka (DV25, Lis B. 1996), Nosal (DV25, Lis B. 1996), Tatry (DV25, Smreczyński 1906b, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czatkowice (DA05, Smreczyński 1906b), Kobylany (DA15, Smreczyński 1906b), Kraków, Bielany (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Błonia (DA24, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Kraków, Borek Fałęcki (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Wola Duchacka (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków (DA24, Nowicki 1868), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Dolina Sąspowska (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Ojców (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Opalówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Pieskowa Skała (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Golanka (DA15, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skała Jonaszówka (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Skamieniały Wędrowiec (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Wąwóz Korytania (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), Rudawa (DA05, Stobiecki 1915), Ujazd, II (DA15, Lis B. 1996)

Wyżyna Lubelska
Dobre (EB68, Cmoluchowa 1964), Dratów (FB39, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Hrubieszów (GB03, Lis B. 1996), Kaniwola (FB49, Cmoluchowa et Lechowski 1988), Kazimierz Dolny (EB68, Strawiński 1966f), Krężnica Jara (FB06, Cmoluchowa 1971), Lublin, Ogród Botaniczny (FB08, Cmoluchowa 1960), Łuszczów (FB28, Lechowski 1984), Męćmierz (EB68, Cmoluchowa 1964), Michałówka (EB69, Strawiński 1963), rez. Bagno Serebryskie (FB77, Lechowski et Smardzewska-Gruszczak 2004), rez. Brzeźno (FB87, Smardzewska-Gruszczak et Lechowski 2006), Ruda Czechowska (EB69, Strawiński 1963), Rudnik (FB18, Lechowski 1984), Sawin (FB68, Cmoluchowa et Lechowski 1992), Turka (FB18, Lechowski 1984), Wandzin (FB19, Strawiński 1957b, Strawiński 1966f), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zemborzyce (FB07, Cmoluchowa 1958)

Wyżyna Małopolska
Chęciny (DB62, Lis B. 1996), rez. Góry Pieprzowe (EB51, Lis B. 2012), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a), Sielec (DA39, Fedorko 1959)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.