START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Trapezonotus dispar


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
24 9 5 18 2 20



Beskid Wschodni
Blechnarka (EV17, Taszakowski et Gorczyca 2018), Hureczko (FA31, Kotula 1890), Masyw Suchego Obycza (FV19, Hebda et al. 2020a), Prałkowce (FA21, Kotula 1890), Przemyśl, Szechynie (FA41, Kotula 1890), Przemyśl, Trzy Krzyże (FA21, Kotula 1890), Przemyśl, Winna Góra (FA21, Kotula 1890), Przemyśl, Wzniesienie (FA21, Kotula 1890), Przemyśl, Zasanie (FA21, Kotula 1890), Przemyśl (FA21, Kotula 1890, Smreczyński 1908a)

Beskid Zachodni
Babia Góra (CV99, Celary 2003), Kasina Wielka (DA30, Smreczyński 1910b), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886), Maków Podhalański (DA00, Smreczyński 1954), Poręba Wielka (DV39, Smreczyński 1910b), Roztoka Mała (DV69, Stobiecki 1915), Rytro (DV78, Stobiecki 1915), Stary Groń (CA50, Matuszczyk et Taszakowski 2017)

Nizina Sandomierska
Tarnów, Góra Św. Marcina (EA03, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Dąbrówka (XU10, Hebda et Rutkowski 2019), Gizałki (XT97, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Gołuchów (YT04, Żurawlew et Gierlasiński 2020), Gorzewo (XU64, Szulczewski 1913), Jarużyn (CD19, Gierlasiński et al. 2019b)

Pobrzeże Bałtyku
Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Słowiński PN, I (XA46, Korcz 2003)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Strawiński 1956b)

Roztocze
Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Susiec (FA58, Strawiński 1959b), Wólka Łosiniecka (FA68, Strawiński 1959b), Zwierzyniec, II (FB30, Strawiński 1956a)

Sudety Wschodnie
Tylna Kopa (XR77, Lis B. et Lis J.A. 2002a)

Śląsk Dolny
Legnica (WS87, Scholz 1931), Leszczyna (WS65, Scholz 1931), Raszówka, Lipiny (WS88, Scholz 1931), rez. Błyszcz (WS87, Scholz 1931), Stobrawa (XS83, Gierlasiński et al. 2020a), Śmiechowice (XS84, Gierlasiński et al. 2020a), Wysocko (WS66, Scholz 1931)

Śląsk Górny
Bobrek (CA74, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886), Chorzów, Park Śląski (CA57, Gierlasiński et al. 2020a), Dąb (CA75, Stobiecki 1886), Gromiec (CA74, Stobiecki 1886), Jagienieckie Łąki (YS03, Hebda et Mazur 2010b), Katowice, I (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Libiąż (CA75, Stobiecki 1886), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886), Zabrze (CA47, Obrzut et al. 2020), Żarki (CA84, Stobiecki 1886)

Tatry
Dolina Małej Łąki (DV25, Smreczyński 1954), Dolina za Bramką (DV25, Smreczyński 1954), Łysanki (DV25, Smreczyński 1954), Sarnia Skała (DV25, Smreczyński 1954), Tatry (DV25, Łomnicki 1882), Toporowy Staw (DV25, Smreczyński 1954), Zakopane, Las Białego (DV25, Smreczyński 1954)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czerna (DA05, Stobiecki 1886, Smreczyński 1954), Dubie (DA05, Stobiecki 1915), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Bronowice (DA14, Gierlasiński et al. 2020a), Kraków, Kosocice (DA23, Smreczyński 1954), Kraków, Krzemionki (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Las Wolski (DA14, Smreczyński 1954), Kraków, Panieńskie Skały (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Przegorzały (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886), Ojcowski PN, Czyżówki (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Ojcowski PN, Polana Goplana (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Sąspów (DA16, Smreczyński 1906b), Zabierzów (DA15, Stobiecki 1886)

Wyżyna Lubelska
Wandzin (FB19, Fedorko 1957)

Wyżyna Małopolska
Sielec (DA39, Fedorko 1959)

Wzgórza Trzebnickie
Ostrzeszów, okolice (YS09, Lis J.A. et Lis B. 1997)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.