START        WYKAZ GATUNKÓW        IKONOGRAFIA        ROZMIESZCZENIE        PROGRAMY        PIŚMIENNICTWO        METODYKA        LINKI        O PROJEKCIE

Tritomegas bicolor


Rozkład rekordów w czasie
1800-1825 1826-1850 1851-1875 1876-1900 1901-1925 1926-1950 1951-1975 1976-2000 2001-2025
1 2 8 15 22 16 40 40 46



Beskid Wschodni
Ciężkowice (DA91, Smreczyński 1954), Libusza (EA10, Taszakowski et Gorczyca 2018), Przemyśl, Lipowica (FA21, Kotula 1890), Przemyśl (FA21, Smreczyński 1906b)

Beskid Zachodni
Bystra, II (CA51, Gierlasiński 2020), Cieszyn, Dolina Bobrówki (CA31, Gierlasiński et al. 2020b), Dobczyce (DA32, Smreczyński 1906b), Krzyszkowice (DA22, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Melsztyn (DA62, Smreczyński 1954), Nowy Sącz (DV79, Smreczyński 1954)

Galicja
(Nowicki 1864)

Góry Świętokrzyskie
Łysa Góra, I (EB03, Strawiński 1962a)

Kujawy
(Smreczyński 1954)

Nizina Mazowiecka
Brwilno (DD02, Abraszewska-Kowalczyk et Kowalczyk 2002), Jabłonna, II (DD90, Gierlasiński et al. 2020a), Obory (EC16, Lis J.A. 1989a), Skierniewice (DC45, Wiąckowski et Wiąckowska 1968), Szymanów, I (DC57, Smreczyński 1954), Teresin (DC58, Smreczyński 1954), Warszawa, I (EC08, Lis J.A. 1989a), Zaborówek (DC79, Lis J.A. 1989a)

Nizina Sandomierska
Kidałowice (FA23, Stobiecki 1915), Kłaj (DA53, Stobiecki 1915), Łańcut (EA84, Stobiecki 1915), Puszcza Niepołomicka, I (DA53, Smreczyński 1954), Rzeszów (EA74, Stobiecki 1915), Tarnów (DA93, Smreczyński 1954)

Nizina Wielkopolsko-Kujawska
Brudzyń (XU65, Szulczewski 1913), Bydgoszcz, Stary Fordon (CD19, Gierlasiński et al. 2020a), Dziewicza Góra, I (XU31, Kasprowicz 1963), Głogówek (YR08, Polentz 1943), Janowiec Wielkopolski (XU64, Szulczewski 1908), Jemiołów (WU10, Gierlasiński et al. 2019b), Kutno (CC88, Gierlasiński et al. 2020a), Kwileń (XT96, Gierlasiński et al. 2018a), Łęczyca, I (CC76, Smreczyński 1954), Niemieczkowo (XU13, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Oborniki, Wzgórza Bogdanowskie (XU23, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Otusz (XU00, Kasprowicz 1963), Pleszew (XT95, Gierlasiński et al. 2018a), Poznań, Dębiec, I (XU20, Bunalski et al. 2010), Poznań, Dębina (XU30, Kasprowicz 1963), Poznań, Golęcin (XU20, Kasprowicz 1963), Puszcza Zielonka (XU42, Skórka 1994), Ruks-Młyn (XU13, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Sadki (XU69, Gierlasiński et al. 2020a), Sycyn Dolny, I (XU13, Bunalski et al. 2010, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Sycyn Dolny, II (XU03, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Szamotuły, I (XU03, Bunalski et al. 2010), Turew (XT27, Trojan 1989, Lis J.A. 1989a), Uzarzewo (XU41, Kasprowicz 1963), Winna Góra (XT68, Korcz et Paradowska 2000), Zielona Góra, Chynów (WT35, Gierlasiński et al. 2019b), Zielona Góra (WT35, Gierlasiński et al. 2019b)

Pobrzeże Bałtyku
Buniewice (VV88, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Chrząszczewo (VV87, Lis J.A. et Lis B. 1994b), Gdańsk, I (CF42, Siebold 1839, Stichel 1960), Gdynia, I (CF44, Lis B. et Kowalczyk 2017), Góra Rowokół (XA45, Korcz 2003), Kołobrzeg (WA30, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Puck (CF36, Smreczyński 1954), Smołdzino (XA45, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Strzelinko (XA24, Karl 1935), Ustka, II (XA25, Gierlasiński et al. 2018b)

Podlasie
Goniądz, Szkoła (FE12, Lis J.A. et al. 1995)

Pojezierze Mazurskie
Klewki (DE75, Mikołajski 1961c), Olsztyn, I (DE65, Mikołajski 1963a), Olsztyn, Posorty (DE65, Mikołajski 1961c, Mikołajski 1962d)

Pojezierze Pomorskie
Czelin (VU54, Bunalski et Sienkiewicz 2020), Goleniów (VV83, Schmidt 1928), Raduń (VU47, Bunalski et al. 2010), Recz (WV30, Karl 1935), rez. Bielinek nad Odrą (VU46, Engel et Hedicke 1936, Engel 1938, Lis B. et Lis J.A. 2009, Lis B. 2010a), rez. Wierzchlas (CE03, Kosicki 1958), Siadło Dolne (VV61, Wagner 1941a), Stary Przylep (VU99, Kocorek 1996), Szczecin, Niemierzyn (VV62, Schmidt 1928), Widzino (XA23, Karl 1935)

Prusy
(Brischke 1871)

Puszcza Białowieska
Białowieski PN, I (FD94, Hebda 2011), Białowieża, I (FD94, Strawiński 1956b), Czerlonka (FD84, Strawiński 1956b), Hajnówka (FD74, Strawiński 1956b), Puszcza Białowieska, I (FD94, Trojan et al. 1994)

Roztocze
(Cmoluchowa et Lechowski 1993), Bliżów (FB40, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Górecko Stare (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Hamernia (FA59, Strawiński 1956a), Józefów, I (FA49, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Kąty, I (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Korhynie (FA78, Cmoluchowa et Lechowski 1994, Kocorek 1996), Łabunie (FB61, Strawiński 1960a), Machnów (FA88, Cmoluchowa et Lechowski 1994), rez. Jarugi (FB41, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Stoki (FB40, Strawiński 1956a), Tarnawa (FB13, Cmoluchowa et Lechowski 1994), Zwierzyniec, II (FB30, Lis J.A. 1989a)

Sudety Wschodnie
Pokrzywna (XR77, Hebda et Lis B. 2007), Prudnik (XR87, Polentz 1943), Radynia (XR95, Hebda et Lis B. 2007)

Sudety Zachodnie
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie Zdrój (WS43, Assmann 1854, Korcz 2010b)

Śląsk Dolny
Bardo Śląskie (XR29, Lis J.A. 1989a), Gogolin (BA89, Lis J.A. 1989b), Legnica, Przybków (WS86, Scholz 1931), Legnica (WS87, Scholz 1931, Lis J.A. 1989a), Leszczyna (WS65, Scholz 1931), Ligota Wielka, I (XR49, Lis J.A. 1989a), Motyczyn (WS97, Scholz 1931), Opole (YS01, Skora et al. 2013), Suchy Bór (BB91, Lis B. et Lis J.A. 2009), Wrocław, I (XS46, Assmann 1854, Scholz 1931), Ząbkowice Śląskie (XS20, Polentz 1943)

Śląsk Górny
Będzin (CA67, Gierlasiński et al. 2020a), Bieruń, Bijasowice (CA64, Gierlasiński et al. 2020a), Bobrek (CA74, Stobiecki 1886), Bycina (CA28, Stobiecki 1886), Bytom, I (CA58, Lis J.A. 1989b), Chełmek (CA75, Stobiecki 1886, Stobiecki 1915), Dąb (CA75, Stobiecki 1886), Kamieniec, III (CA38, Lis J.A. 1989b), Katowice, Murcki (CA56, Lis J.A. 1989b), Katowice, Ochojec (CA56, Gierlasiński et al. 2020a), Lipowiec, I (CA84, Stobiecki 1886), Molna (CB32, Lis J.A. et Lis B. 1998a), Płaza (CA95, Stobiecki 1886), rez. Kamienna Góra (BA99, Lis J.A. 1989b, Lis B. 1994, Lis B. et Danielczok-Demska 2001), Strzelce Opolskie, I (CA09, Lis J.A. 1987a), Szymiszów, I (CA09, Lis J.A. 1989b), Tworków (CA04, Gierlasiński et al. 2020a), Witkowice (CA73, Gierlasiński et al. 2019b), Zbrosławice (CA38, Lis J.A. 1989b)

Śląsk
(Weigel 1806, Schilling 1844, Scholtz 1847, Flor 1856, Schumacher 1911b, Schumacher 1912a)

Wyżyna Krakowsko-Wieluńska
Czatkowice (DA05, Smreczyński 1906b), Czerna (DA05, Smreczyński 1906b), Jerzmanowice, Grodzisko (DA16, Chłond et Gorczyca 2009), Jerzmanowice (DA06, Smreczyński 1906b), Kobylany (DA15, Smreczyński 1906b), Kraków, Bielany (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Dębniki (DA14, Stobiecki 1886), Kraków, Krzemionki (DA14, Smreczyński 1906b), Kraków, Nowa Wieś (DA24, Smreczyński 1906b), Kraków, Podgórze (DA24, Stobiecki 1886), Kraków, Sikornik (DA14, Stobiecki 1886, Smreczyński 1906b), Kraków, Wola Justowska (DA14, Stobiecki 1915), Kraków (DA24, Nowicki 1868, Stobiecki 1886, Smreczyński 1954), Krzeszowice (DA05, Stobiecki 1886), Przedmość, II (CB26, Noga et Lis B. 2015), rez. Góra Zborów (CB90, Gierlasiński et al. 2020a), Rząska (DA15, Smreczyński 1906b), Tyniec (DA14, Smreczyński 1906b), Zabierzów (DA15, Stobiecki 1886)

Wyżyna Lubelska
Gródek (GB03, Strawiński 1959c), Kazimierz Dolny (EB68, Cmoluchowa 1964), Kraśnik (EB84, Lis J.A. 1989a), Michałówka (EB69, Strawiński 1957c, Strawiński 1963), Opoka (EB63, Cmoluchowa 1971), Puławy (EB69, Strawiński 1963, Lis J.A. 1989a), Rudnik (FB18, Lechowski 1984), Turka (FB18, Lechowski 1984), Wandzin (FB19, Fedorko 1957, Strawiński 1957b), Wolica, I (EC80, Smreczyński 1954), Wrotków (FB07, Cmoluchowa 1958), Zaklików (EB72, Cmoluchowa 1971)

Wyżyna Małopolska
Dwikozy (EB52, Lis J.A. 1989a), Krzyżanowice (DA68, Lis J.A. 1989a, Gierlasiński et al. 2020a), Łódź, Ogród Botaniczny (CC93, Gierlasiński et al. 2019b), rez. Cybowa Góra (DA48, Gierlasiński et al. 2020a), Sandomierz (EB51, Strawiński 1958a), Sielec (DA39, Fedorko 1959), Uniejów, I (DA28, Lis J.A. 1989a)

Wzgórza Trzebnickie
Skarszyn (XS58, Assmann 1854), Taczów Wielki (XS48, Assmann 1854)


Lista wszystkich publikacji z pełnymi tytułami.

Copyright: Grzegorz Gierlasiński. 2013-2020.